با نیاورون یه خرید آسون!

از چمن‌مصنوعی بیشتر بدانید.

این محصول تولید شده از الیاف مصنوعی کاملا مشابه چمن طبیعی بوده و به دلیل مزایای بیشماری که دارد جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی است. از آنجا که چمن‌مصنوعی نیاز به کاشت و مراقبت و آبیاری و استفاده از دستگاه چمن زنی و آفت کش‌ها ندارد شما را از دردسر و صرف وقت و هزینه برای مراقبت و نگهداری  بی‌نیاز خواهد کرد و دیگر در فصل پاییز و زمستان نگران زرد شدن و از بین رفتن چمن نخواهید شد. این محصول می‌تواند سال‌ها با ظاهری زیبا مورد استفاده قرار گیرد.در این مقاله قصد داریم تا به سوالات متداول و رایج اغلب افراد راجب چمن‌مصنوعی پاسخ دهیم.

آیا چمن‌مصنوعی قابل شستشو است؟

سوالی که برای خریداران این محصول پیش می‌آید و برای مصرف کنندگان خانگی بسیار مهم است نظافت و شستشوی چمن‌مصنوعی است. استفاده از چمن‌مصنوعی در تراس و یا بالکن، حیاط، روف، و حتی داخل منازل، مغازه، ویلا، باشگاه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و روز به روز نیز افزایش می‌یابد. استفاده از آن در فضای باز و محیط‌های پر رفت و آمد و کثیف شدن چمن‌مصنوعی به مرور زمان این سوال را پیش می‌آورد که برای نظافت باید چکار کرد و آیا چمن‌مصنوعی قابل شستشو هست یا نه.

چمن‌مصنوعی مانند فرش و موکت بوسیله جارو دستی و یا جارو برقی قابل نظافت است و می‌توان آشغال‌هایی که بین تار‌و‌پود چمن نفوذ می‌کند را بیرون کشید و برای از بین بردن آلودگی‌ها زمانی که چمن‌مصنوعی تیره و کثیف می‌شود می‌توان بوسیله آب و مواد شوینده ضعیف آن را شست و به دلیل اینکه زیر چمن‌مصنوعی دارای سوراخ هایی برای عبور آب است نگران جمع شدن آب روی آن نباشید. نکته‌ای که برای نظافت چمن‌مصنوعی وجود دارد این است که ارتفاع چمن بیشتر باشد نظافت آن سخت‌تر می‌شود و چمن کوتاهتر و پر تراکم‌تر نظافت راحت تری خواهد داشت.

 قیمت چمن مصنوعی ارزان

آیا چمن‌مصنوعی در مقابل نور خورشید( اشعهuv  ) مقاوم است؟

بله الیاف این محصول طبق استاندارد‌های جهانی تولید شده و در برابر نور خورشید تغییر رنگ نخواهد داد. این محصول بیشتر در محیط روباز قرار گرفته و استفاده می‌شود در نتیجه ساعات زیادی را در برابر نور خورشید قرار دارد پس این موضوع که چمن به مرور تغییر رنگ ندهد و دچار رنگ پریدگی نشود مهم است. چمن‌مصنوعی سال‌ها ظاهر زیبای خود را حفظ می کند. علاوه بر این در برابر گرما و سرما نیز مقاومت خواهد داشت.

آیا چمن‌مصنوعی بهداشتی است؟

استفاده از چمن‌مصنوعی برای مدارس، مهد کودک، اتاق بازی کودک ایده‌ای بسیار عالی است زیرا می‌توانید به راحتی در منزل خود و یا مهد فضایی زیبا و سرسبز برای کودکان فراهم آورید. الیاف و متریال به کار رفته در تولید چمن‌مصنوعی بهداشتی بوده و برای کودکان مناسب است. بازی کودکان روی چمن طبیعی منجر به کثیف شدن کودکان شده و در هنگام باران گل‌آلود می‌شود و همچنین خاک زیر چمن نیز برای کودکان ضرر دارد و بهداشتی نیست. اما چمن‌مصنوعی مهد و کودکان باید نرم و لطیف باشد تا پوست کودکان در ارتباط با چمن اذیت نشود و تا حدودی نرم و پرتراکم و بلند باشد تا بتواند از آسیب احتمالی موقع زمین خوردن کودکان جلوگیری کند.

چمن‌مصنوعی تراس

چمن‌مصنوعی مناسب بین سنگی چیست؟

برای بین واش بتن و موزاییک باید از چمن‌مصنوعی با ارتفاع 25 میل استفاده شود و مقداری از چمن برای زیبایی باید بیرون درز بین سنگ‌ها قرار گیرد ولی این مقدار نباید زیاد باشد زیرا هم ظاهر بدی داشته و هم بر اثر پا خوردن خراب می‌شود و یا ارتفاع کمتر موجب شده تا چمن بین درز‌ها مخفی شده و دیده نشود در نتیجه چمن‌مصنوعی بین سنگی نباید کمتر از 20 میل و یا بیشتر از 25 میل باشد.

نصب چمن‌مصنوعی

نصب روی سطح سفت و صاف مانند سرامیک، موزاییک، بتن وسیمان و ایزوگام انجام می‌شود. بوسیله چسب مخصوص به سطح زیر متصل و نصب شده و برای نصب  چمن‌مصنوعی روی دیوار بوسیله پیچ و لولپلاک انجام می‌شود.باید چمن‌مصنوعی را متناسب با ابعاد محیط بوسیله کاتر از پشت برش داده و چسب بزنید. لازم به ذکر است که چسب چمن‌مصنوعی 24 ساعت زمان برای سفت شدن نیاز دارد که نباید در اسن فاصله روی آن راه رفت تا چسب خود را ببندد و روی چمن قسمتی که چسب زده می‌شود جسمی سنگین قرار داده شود. برای چسباندن لبه های چمن کنار هم باید آن‌ها را به صورت دقیق و بدون فاصله و یا هم هم‌پوشانی کنار هم پهن و زیر آن‌ها را چسب بزنید. برای سطوحی ناصاف مانند آسفالت باید از نوار اتصال زیر دو لبه چمن استفاده شود.