0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

سرویس خواب

تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 28 آیتم

  1. 1
  2. 2
تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 28 آیتم

  1. 1
  2. 2

سرویس خواب شامل چه چیزهایی می‌شود؟

سرویس خواب شامل تخت خواب، کمد، پاتختی، میز توالت یا میز آرایش، آینه که در بعضی از سرویس‌ها به صورت چسبیده به کمد یا میز توالت می‌باشد و پاف.

تاریخچه سرویس خواب

تخت خواب جزو وسایل ضروری منزل می‌باشد که راحت بودن از فاکتورهای اساسی آن می‌باشد. استفاده از تخت خواب فقط مربوط به دوره‌ی حاضر نیست و در دوره‌های پیشین و حتی 2،3 میلیون سال قبل هم زمانی که گونه‌های انسان تازه به وجود آمده بودند بستر خواب مورد توجه بوده است در آن زمان به دلیل اینکه انسان‌ها خانه‌ی مشخصی نداشتند برای اینکه در معرض حیوانات، حشرات و جوندگان قرار نگیرند و با فاصله از زمین بخوابند بستری را فراهم می‌کردند که بتوانند روی آن بخوابند. در دوره‌های بعد با پیشرفت فناوری ساخت تخت خواب دچار تحول شد و بعد از آن تخت خواب‌ها به گونه‌ی امروزی درآمدند. تخت خواب‌ها انواع گوناگون دارند مثل تختخواب‌های چوبی، فلزی، هنری، مدل موج و یا ویو، دیواری، مبل شو یا تختخواب‌شو، تختخواب‌های دو طبقه و سه طبقه و غیره.

تخت خواب و استانداردهای آن

یکی از مهم ترین اجزای سرویس خواب تخت می‌باشد که با توجه به نیازهای خود اندازه و سایز آن را انتخاب می‌کنیم. استاندارد یک تخت یک نفره 90 تا 110 سانتی‌متر می‌باشد و تختخواب‌های دو نفره هم عموماً با عرض 135 تا 150 سانتی متر ساخته می‌شود.

نکات لازم در هنگام خرید تخت خواب

در هنگام خرید برای اینکه مطمئن شوید از چوب‌های مرغوبی تهیه شده یا خیر بهتر است که تخت را بو کنید تا حتی مشخص شود که به بوی رنگ و یا مواد به کاربرده شده در آن حساسیت دارید یا خیر. اگر به دلیل مشکلات اقتصادی تصمیم به خرید تخت دست دوم دارید حتماً باید از نظر بهداشتی بررسی کنید چون ممکن است چوب آن تخریب شده باشد و حتی به وسیله ی موریانه و حشرات خورده شده باشد. اگر کودک خردسال دارید و قصد خرید تخت‌خواب دارید باید به این نکته توجه کنید که لبه‌های تخت تیز نباشد که برای کودک خطرناک است.

میز توالت

میز توالت یا میز آرایش بخشی از سرویس خواب می‌باشد که باعث نظم بخشیدن به لوازم آرایش و وسایل بهداشتی می‌شود و بخش محبوب برای خانم‌هاست که مایل‌اند ساعت‌ها جلوی آن بنشینند و به آرایش و پیرایش خود بپردازند. برای خرید باید در نظر بگیریم که چقدر فضا اشغال می‌کند. صندلی آن باید به گونه ای باشد که پای فرد در زیر میز قرار بگیرد و در صورت کمبود فضا مدلی انتخاب شود که صندلی در هنگام عدم استفاده در زیر میز جای بگیرد. میز های توالت به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته ی اول میزهایی که آینه به میز چسبیده و خطر شکستگی و افتادن ندارند اما در دسته ی دوم آینه به میز نچسبیده و جدا می‌باشد که احتمال افتادن و خطر شکستگی در آن‌ها وجود دارد و زوج‌های جوان می‌توانند وابسته به سلیقه ی خود از بین این دو نوع انتخاب کنند اما در خانواده‌هایی که کودک دارند بهتر است میزهای دارای آینه‌ی چسبیده را تهیه کنند که در این صورت از نظر ایمنی کاملاً مطمئن می‌باشد.

پاتختی

یکی دیگر از اجزای سرویس خواب پاتختی می‌باشد که در کنار تخت خواب قرار می‌گیرد و برای تختخواب‌های دو نفره دو عدد پاتختی و برای تختخواب‌های تک نفره یک عدد قرار می‌گیرد که باعث زیباتر شدن فضای اتاق خواب می‌شود. پاتختی دارای کشو می‌باشد که در واقع محل قرار گرفتن وسایل ضروری است مثل دارو، عینک، ساعت، لیوان آب و... معمولاً بر روی چراغ‌خواب‌های زیبا و شیک قرار می‌دهند که جلوه‌ی اتاق را بهتر می‌کند.
آینه سرویس خواب
خرید آینه به صورت جداگانه ضرورتی ندارد اما اگر مایل به خرید باشید آینه‌های قدی جلوه ی زیادی به اتاق خواب شما می‌دهد که می‌توانید برای امنیت بیشتر آن را بچسبانید اما اگر دارای فضای محدود هستید بهتر است به آینه‌ی چسبیده به میز توالت اکتفا کنید.

کمد

کمد یکی از اجزای سرویس می‌باشد که بسته به نیاز خریداری می‌شود و می‌توان به صورت جداگانه آن را خریداری کرد اما از واجبات سرویس نیست. کمد این امکان را به شما می‌دهد که لباس‌ها، کیف و کفش‌های خود را در آن سازماندهی کنید و در صورتی که فضای کافی در منزل داشته باشید بسیار کاربردی و نظم دهنده خواهد بود اما اگر فضای کافی در اختیار ندارید می‌توانید از تخت‌های کشو دار و پاتختی‌ها استفاده کنید.

پاف

هنگام شنیدن نام پاف این سؤال ایجاد می‌شود به چه چیزی اطلاق می‌شود پاپ در واقع به نشیمنگاهی اطلاق می‌شود که هم می‌توان روی آن نشست و هم می‌توان به عنوان فضایی برای قرار دادن وسایل ریز و ضروری از آن استفاده کرد. الزامی در خرید این وسیله به همراه سرویس خواب نیست اما به جهت زیباتر کردن اتاق خواب و جلوه‌های بصری و همچنین کاربرد آن برای قرار دادن وسایل ریز و دم دستی در صورت داشتن فضای مناسب برای قرار دادن آن به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک نمونه‌ی زیبا از آن را به همراه سرویستان تهیه کنید.

تشک

بخشی از سرویس خواب که با راحتی تخت خواب ارتباط مستقیم دارد تشک تخت است که دارای استانداردهایی است که در صورت رعایت استانداردهای لازم یک تشک مناسب را در اختیار شما قرار می‌دهد. خرید تشک از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که به صورت مستقیم با سلامتی بدن ارتباط دارد.
به این دلیل است که باید دقت، هزینه و وقت کافی را برای خرید آن به کار بگیرید. زمانی می‌توانیم بگوییم تشک خریداری شده مان مرغوب است که در هنگام استفاده از آن و در هنگام خواب از ستون فقرات و مهره‌های کمر شما محافظت کند دوم اینکه به هنگام استراحت روی تشک احساس راحتی بکنید سوم اینکه باید دوام و استقامت زیادی داشته باشد و انعطاف پذیر باشد و در نهایت اینکه دارای خدمات پس از فروش و ضمانت باشد.

چه زمانی باید تشک تخت خواب خود را عوض کنیم؟

زمانی که تشخیص دادید که در تشک خود احساس راحتی نمی‌کنید و هر روز صبح با احساس کوفتگی از خواب بیدار می‌شوید در واقع زمانش رسیده که تشک تخت خود را عوض کنید

چه تشکی مناسب است؟

برای خرید تشک نباید سعی در گذاشتن وقت و هزینه کوتاهی بکنید زیرا که با هزینه‌ی کم نمی‌توانید تشک مناسب و راحتی را برای سرویس خواب خود انتخاب کنید. باید تشک‌های مختلف را ببینید و با هم مقایسه کنید و در ضمن باید تشک تهیه شده با وزن خودتان متناسب باشد.

انواع سرویس خواب

سرویس خواب فقط مختص زوج‌ها نیست بلکه متناسب با سن فرد سرویس مناسب برای او انتخاب می‌شود مثلاً برای افراد مسن هیچ‌گاه سرویس خواب کودکانه با رنگ صورتی انتخاب نمی‌کنیم. برای هر سن و سالی سرویس مناسبی وجود دارد که نیازهای آن شخص را پوشش می‌دهد و طبیعی است که از نظر طراحی و ساخت هم با هم تفاوت خواهند داشت. تخت و سرویس خواب علاوه بر طراحی‌های دو نفره برای نوجوان و بزرگ‌سال، نوزاد و کودک طراحی متفاوت دارد.

زمان خرید سرویس خواب به چه نکاتی باید توجه شود؟

در هنگام خرید باید دکوراسیون مد نظر خود را انتخاب کنیم و متناسب با آن از بین مدل‌ها چیزی که به ایده‌ی مان نزدیک تر است را انتخاب کنیم. در زمان خرید باید به مواد سازنده ی آن توجه کنیم و حتماً بپرسیم که از چه موادی ساخته شده است تا بهترین و با کیفیت ترین را انتخاب بکنید. بهتر است سرویس خواب‌های ام دی اف یا چوبی را خریداری بکنید و هر چقدر که از مواد بهتری ساخته شده باشد قیمت بالاتری هم دارد. سرویس خواب در منزل نقش مهمی ایفا می‌کند و دارای مدل‌های سنتی، مدرن و هستند.