0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چای و قهوه

تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 132 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 132 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

خرید چای ساز و قهوه ساز

با توجه به پیشرفت روز به روز علم و فناوری، رفته رفته زندگی سنتی و سبک و سیاق گذشته جای خود را به سبک زندگی مدرن و به روز می دهد. در این راه پر پیچ و خم و جذاب تغییر سبک زندگی، همواره دستگاه ها و وسایل به روز و مدرنی وارد بازار می شوند که می توانند زندگی آسان را بیش از پیش آسان کنند.
چای ساز و قهوه ساز نیز یکی از همین دست وسایل و لوازمی هستند که می توانند زندگی روزمره ما را آسان تر کنند. چای ساز که یک وسیله برقی است، سبب می شود تا سماورهای بزرک قدیمی را کنار بگذارید و سبک و سیاق آشپزخانه خود را به روز تر و مدرن تر جلوه دهید.
وجود قهوه ساز در آشپزخانه شما نیز علاوه بر جذاب تر نشان دادن دکوراسیون و جلوه بخشی مدرن به فضای آشپزخانه شما، می تواند عطر خوش قهوه را در خانه و آشپزخانه شما پر کند و نیاز شما به نوش جان کردن و لذت بردن از یک فنجان قهوه در طول روز را رفع نماید.

چای ساز نیاز است یا قهوه ساز ؟

این سوال به صورت کلی مطرح شده چرا که هر دو دستگاه از هم مجزا هستند و خروجی آن ها نیز متفاوت است. اگر اهل چای هستید، نوشیدن چای خستگی روزانه شما را رفع می کند و به نوشیدن چای عادت دارید قاعدتا اولویت اول شما خرید چای ساز است.
اما در نقطه مقابل اگر به کافئین عادت دارید و نوشیدن قهوه در طول روز به شما آرامش می دهد، طبیعتا خرید قهوه ساز در اولیت قرار می گیرد.
با یک نیاز سنجی ساده می توانید اولویت خرید چای ساز یا قهوه ساز آشپزخانه خود را تشخیص دهید. در مواردی نیز با توجه به سبک زندگی خود، نیاز به خرید هر دو دستگاه حس می شود.

از کار با قهوه ساز نترسید

یکی از موارد جالب و البته عجیبی که عده ای با آن دست و پنجه نرم می کنند هراس و ترس از کار کاردن با قهوه ساز است. در مواردی حتی این ترس به نوعی تبدیل به سرعت گیر یا حتی ترمز برای خرید قهوه ساز مورد علاقه آن ها شده است.
باور کنید که کار با قهوه ساز نه هراس دارد و نه نیاز به تخصص! هیچ لزومی ندارد که برای لذت بردن از یک فنجان قهوه تهیه شده با قهوه ساز آشپزخانه شما، متخصص دم کردن قهوه باشید.
هر کدام از دستگاه های قهوه ساز موجود در بازار را که تهیه فرمایید، اصول تهیه قهوه در آن ها بسیار مشابه هم است و پیچیدگی خاصی ندارد، کافیست یک بار امتحان کنید تا برای همیشه به این ترس پایان دهید.

چرا قهوه ساز دستی نخریم ؟

همان طور که پیش تر از ترس عده ای برای کار با قهوه ساز مواردی را مطرح کردیم، در این قسمت هم قرار است به این مقوله بپردازیم که چرا خرید یک قهوه ساز برقی می تواند بهتر از کار با قهوه ساز دستی باشد.
اساسا زمانی که شما به سراغ قهوه ساز دستی می روید، نیاز است تمام پروسه و مراحل دم کردن قهوه را خودتان یک نفری به دوش بکشید، در حالی که دستگاه قهوه ساز شما را از تخصص در دم کردن قهوه بی نیاز می کند و همه مراحل را خود به دست می گیرد.
در کار با قهوه ساز دستی، انرژی بیشتری از شما صرف خواهد شد و چیزی که همه می دانیم این روزها بسیار طلا است، یعنی زمان را از شما می گیرد و فرآیند تهیه قهوه از این روش زمان بر تر است.
اگر از عاشقان واقعی قهوه هستید، پیشنهاد نیاورون یه شما خرید دستگاه قهوه ساز برقی است که می توان به آن برنامه داد تا در زمان معین قهوه مورد نیاز شما را آماده نماید.
همچنین توصیه نیاورون به شما این است که قهوه مصرفی خود را در فاصله زمانی کم بخرید چرا که با این کار همیشه قهوه تاز در اختیار خواهید داشت.

ابعاد مورد نظر خود را بدانید

پیش از انتخاب مدل قهوه ساز و خرید آن، محل قرارگیری آن را مشخص نمایید. روی کدام کابینت آشپزخانه شما قرار است جا خوش کند؟ آیا قصد دارید از قهوه ساز در دفتر کار بر روی میز مجزایی استفاده کنید؟ طبیعتا با مشخص شدن محل قرار گیری قهوه ساز، در هنگام خرید آن برای انتخاب ابعاد دستگاه دچار کلافگی و چالش نخواهید بود.

خرید کدام قهوه ساز مناسب من است ؟

توصیه نیاورون به شما این است که به منظور خرید مناسب ترین دستگاه قهوه ساز، ابتدا به صورت دقیق نیاز سنجی کنید. برای روشن تر شدن نیازهای خود و نزدیک تر شدن به هدف بایستی سوالاتی از قبیل سوالات زیر را از خود بپرسید و به دقت پاسخ دهید.
شما چه نوع قهوه ای را می پسندید؟ در طول روز چند بار قرار است به سراغ دستگاه قهوه ساز بروید؟ آیا قیمت تمام شده دستگاه قهوه ساز برای شما اهمیت دارد یا محدودیتی در بودجه ندارید؟
پس از پاسخ دادن به سوالات بالا باید پاسخ ها را جمع بندی نمایید و مطابق با نتیجه و جمع بندی به دست آمده اقدام به خرید قهوه ساز نمایید.

مدل های متنوع قهوه ساز

همان طور که می دانید، قهوه سازها یا قهوه جوش ها در انواع و اقسام مدل ها روانه بازار شده اند که حجم های متفاوتی را شامل می شوند. وقتی از حجم سخن می گوییم، منظور تعداد فنجانی است که با هر بار استفاده از دستگاه به عنوان خروجی به دست خواهیم آورد، چرا که مدل های گوناگون این دستگاه از یک فنجان تا یک قوری قهوه را به عنوان خروجی در اختیار شما قرار می دهند، اما نیاز شما چه میزان قهوه خروجی است؟
کار با قهوه ساز پیچیدگی خاصی ندارد، اساس کار آن ها تهیه قهوه مورد نظر شما با ساده ترین روش ممکن است. یک دستگاه قهوه ساز ساده از اجزایی مانند ترموستات، صفحه انتقال حرارت، قوری، بدنه و فیلتر تشکیل شده است.

قهوه ساز مجهز به فیلتر قابل تعویض یا فیلتر دائم

شایان ذکر است که مدل های موجود در بازار لوازم آشپزخانه، در دو نوع مجهز به فیلتر کاغذی قابل تعویض و فیلتر دائمی موجود می باشند.
اگر از قهوه ساز مجهز به فیلتر دائمی بهره می برید، هزینه ای برای تعویض و خرید فیلتر پرداخت نخواهید کرد و از این حیث دستگاه شما مقرون به صرفه است اما درعوض به منظور رعایت بهداشت بیشتر و پاک کردن فیلتر نیاز به شست و شوی دقیق آن حس می شود.
اگر دستگاه قهوه ساز شما از فیلترهای کاغذی استفاده می کند، بایستی هزینه اضافی خرید فیلتر را به جان بخرید که البته هزینه سنگینی نیست و شاید در قیاس با مدل های مجهز به فیلتر دائمی، علاوه بر تمیزی و بهداشت بیشتر، چالش های شست و شوی فیلتر را برای شما به همراه نخواهد داشت.
حتما مدل های مجهز به کپسول را بارها دیده اید. این نوع دستگاه ها، نیاز به کپسول دارند و شما باید کپسول آن ها را شارژ نمایید. کار با این دستگاه ها بسیار آسان است و هیچی دردسر یا کثیفی را به همراه ندارد.

خرید قهوه ساز ارزان قیمت یا گران قیمت ؟

با توجه به برند انتخابی شما، میزان ابعاد دستگاه، تجهیز دستگاه به فیلتر دائم یا تعویضی، امکانات جانبی تعبیه شده برای دستگاه، شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش، قیمت نهایی مدل های مختلف قهوه ساز متغیر است و شما با طیف متغیری از قیمت در بازار لوازم آشپرخانه مواجه خواهید شد.
با توجه به میزان استفاده خود از دستگاه قهوه ساز و میزان بودجه ای که برای خرید آن در نظر گرفته اید، از میان مدل های موجود انتخاب خود را نهایی نمایید.
در انتها به یاد داشته باشید که در حین نظافت و تمیزکاری دستگاه قهوه ساز خود، فقط از آب استفاده نمایید. مواد شوینده و پاک کننده دیگری را به آب اضافه نکنید چرا که تاثیر مستقیمی بر روی طعم نوشیدنی قهوه شما پس از شست و شوی دستگاه خواهد داشت.

چرا چای ساز بخریم؟

بی اغراق نیست اگر اذعان کنیم که چای، محبوب ترین نوشیدنی میان خانواده های ایرانی است و تصور آشپزخانه ایرانی بدون وجود دم و دستگاه مربوط به دم کردن چای بسیار سخت است.
همان طور که می دانید در گذشته از سماورهای گازی برای دم کردن و تهیه چای استفاده می شد اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و پیدایش وسایل جدید آشپزخانه برای راحتی بیشتر شاهد وسایل آشپرخانه برقی و مدرن هستیم. چای ساز نیز یکی از این وسایل آشپرخانه جدید است که با سرعت بیشتری در قیاس با سماورهای گازی شما را به صرف چای مهمان می کند.
برای دم کردن و لذت بردن از نوشیدن چای دیگر لازم نیست از سماورهای سنتی و قدیمی استفاده نمایید. شما با خرید چای ساز یا سماور برقی، می توانید در مدت زمان اندکی آب جوش مورد نیاز خود را تامین کنید و همیشه در طول روز به آب جوش دسترسی داشته باشید.

تنوع مدل چای ساز

در بازار بزرگ و گسترده لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه، مدل های متنوع و زیبایی از چای ساز به چشم می خورد که شما می توانید با سلیقه خود، مدلی را که همگون و هماهنگ با نحوه چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه است را انتخاب و خریداری نمایید.
از آن جایی که مدل های تولید شده در بازار گستردگی دارند، برخی مدل ها که طبیعتا گران قیمت تر از مدل های معمول هستند دارای یک سری امکانات اضافی تر هستند که شما با توجه به بودجه و نیاز خود می توانید به سراغ آن ها رفته یا قید خرید آن ها را بزنید.

به جنس و کیفیت ساخت چای ساز اهمیت دهید

از آن جایی که همه روزه با این وسیله سر و کار دارید حتما به دنبال خرید یک چای ساز با کیفیت باشید. جنس و کیفیت ساخت چای ساز یکی از عوامل کاملا تاثیرگذار در کیفیت چای دم شده مصرفی شما است.
آبی که در چای ساز به جوش می آید باید در مخزن با کیفیتی قرار بگیرد تا طعم بدی به خود نگیرد. مخزن آب نباید به خود جرم بگیرد، چربی جذب کند و طعم نا مناسبی به آب بدهد.
چای ساز های موجود در بازار با متریال و جنس های گوناگونی ساخته شده اند، شیشه، فلز و پلاستیک از جنس های رایج به کار رفته در ساخت چای ساز است. توصیه نیاورون به شما انتخاب چای سازهای ساخته شده از جنس فلز است.

عدم انتقال حرارت داخل چای ساز به بدنه

حتما توجه داشته باشید که مدل انتخابی شما، حرارت موجود در داخل چای ساز را به بدنه دستگاه منتقل نکند، چرا که در دراز مدت می تواند باعث فرسودگی زودهنگام دستگاه شما شود.
عمدتا بروز این مشکل در چای ساز هایی که به خوبی طراحی شده و از جنس و متریال مرغوب در ساخت آن استفاده شده است به چشم نمی خورد.

به جنس دسته نگهدارنده دقت کنید

دسته ای که به عنوان نگهدارنده برای بدنه چای ساز طراحی و تعبیه شده است باید از جنس و متریالی باشد که جاذب زیاد حرارت نباشد و زود داغ نشود. همچنین اتصال آن به بدنه باید به گونه ای باشد که تحمل وزن را داشته باشد و به راحتی از بدنه جدا نشود.
طبیعتا این موارد در روز اول استفاده از چای ساز به چشم نمی آید، اما در هنگام خرید به استفاده طولانی مدت از چای ساز فکر کنید، در دراز مدت می تواند این موضوع باعث مشکل در پایداری دسته نگهدارنده چای ساز شود و شما را با چالش رو به رو سازد.


خرید چای ساز ارزان قیمت یا گران قیمت ؟

این کالا نیز همانند سایر کالاهای موجود در بازار لوازم آشپزخانه از تنوع و گستردگی مدل برخوردار است. بی شک نام برند تولیدی، کیفیت متریال و جنس مواد به کار رفته، مرغوبیت مونتاژ دستگاه، ابعاد، امکانات جانبی و شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش می تواند تاثیر کاملا مستقیمی بر روی قیمت تمام شده سماور برقی داشته باشد.
شما با یک نیاز سنجی ساده می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید، اگر فقط به جوش آمدن آب و تهیه چای فکر می کنید، مدل های ساده و رایج بازار که هزینه کمتری برای تهیه آن ها نیاز است، می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند اما اگر به نام برند، لوکس بودن نوع طراحی، به روز بودن مدل دستگاه، فراهم بودن امکانات جانبی و مسائل این چنینی فکر می کنید، تنوع انتخاب شما بیشتر است و صد البته که انتخاب های شما گران تر از حالت قبل خواهند بود. توجه داشته باشید که چای سازی که انتخاب کردید، حتما بایستی مجهز به فیلتر آب و فیلتر داخل قوری باشد.