0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

میز تلویزیون

تنظیم جهت صعودی

   

5 آیتم

تنظیم جهت صعودی

   

5 آیتم


خرید میز تلویزیون

بی شک پیش از انتخاب و خرید میز تلویزیون، سوالات فراوانی برای شما ایجاد می شود، دامنه این سوالات ایجاد شده از برند و جنس میز تلویزیون را شامل می شود و تا موضوعاتی چون انتخاب صحیح و به جای رنگ، مدل، ابعاد، دوام و ... پیش می رود که حقیقتا نیز به پاسخ همگی این سوالات در هنگام خرید میز تلویزیون باید به آن توجه شود تا انتخاب ما یک انتخاب هدفمند و صحیح باشد.
نیاورون قصد دارد در این مقاله شما را با دنیای متنوع و گسترده میز تلویزیون های موجود در بازار آشنا سازد، پاسخ سوالات ذهنی شما در هنگام خرید را بدهد و نکات مهم و کلیدی خرید یک میز تلویزیون مناسب و استاندارد را مطرح نماید.

ابعاد مناسب میز تلویزیون

یکی از اصلی ترین چالش ها هنگام خرید میز تلویزیون، دانستن ابعاد مناسب میز تلویزیون است. اگر پیش از خرید تلویزیون خود به دنبال انتخاب مدل و خرید میز تلویزیون هستید، باید بدانید که در مسیر اشتباهی گام بر می دارید چرا که ابتدا باید مدل و ابعاد تلویزیون شما مشخص و نهایی شود تا متناسب با آن، به دنبال ابعاد مناسب و مدل مورد نظر میز تلویزیونی باشید.
شاید در برخی از موارد با بی حوصلگی و کلافگی برای انتخاب برند و مدل تلویزیون رو به رو باشید، باز هم نیاورون توصیه می کند که پیش از خرید میز تلویزیون حتی الامکان ابعاد تلویزیون خود را به صورت حدودی و حدسی بدانید تا با چالش های بعدی مواجه نشوید.
همواره به یاد داشته باشید که برای ابعاد گوناگون تلویزیون ها، میز تلویزیون مناسب همان ابعاد طراحی و تولید شده است، به عنوان مثال اگر تلویزیون شما یک تلویزیون 60 اینچی است نمی توانید آن را بر روی میز تلویزیون مخصوص تلویزیون های 40 اینچ قرار دهید چرا که هیچ چیز از نظر ابعادی متناسب هم نیست و جلوه زشتی پدید می آید.
بالعکس این موضوع نیز صادق است، شما نمی توانید یک تلویزیون 40 اینچی را بر روی میز تلویزیونی مخصوص تلویزیون 60 اینچ قرار دهید، با این کار کوچک بودن ابعاد تلویزیون شما بسیار به چشم می آید و به جای آن که میز تلویزیونی خریداری شده، دکوراسیون شما را زیبا تر کند بالعکس عمل کرده و وصله نامناسبی در دکوراسیون داخلی منزل شما به حساب می آید.
با توجه به جمع بندی چندین سطر بالا، نتیجه خواهیم گرفت که پیش از خرید میز تلویزیون به صورت حضوری یا اینترنتی، حتما ابعاد حدودی تلویزیون خود را بدانید تا در فرآیند انتخاب و خرید دچار مشکل نشوید.

مدل و جنس مناسب میز تلویزیون

برای هر سلیقه ای، یک مدل میز تلویزیون طراحی شده است و شما به محض ورود به بازار خرید و فروش میز تلویزیون با دنیایی از طرح و جنس گوناگون میز تلویزیون مواجه خواهید شد که همین امر می تواند شما را در انتخاب نهایی مردد کند و قدرت تصمیم گیری قاطع را از شما سلب نماید.
به طور کل می توان اذعان داشت که مدل های متفاوت میز تلویزیون با جنس ها و متریال های متفاوتی نیز ساخته می شوند، میز تلویزیون چوبی، میز تلویزیون ام دی اف، میز تلویزیون شیشه ای و میز تلویزیون هایی که مخلوط و ترکیبی از این سه متریال هستند، متداول ترین و رایج ترین انتخاب خریداران به شمار می آیند و از محبوبیت بالایی در میان خریداران برخوردار هستند.
متریال به کار رفته در ساخت میز تلویزیون یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی آن است، به عنوان مثال اگر به سراغ میز تلویزیون ساخته شده از جنس نئوپان بروید، خواهید دید که به دلیل مرغوبیت و کیفیت متوسط متریال ساخت، قیمت آن در قیاس با سایر مدل ها ارزان تر است. طبیعتا نمی توان انتظار دوام بالا، استحکام زیاد و ظرافت در ساخت بود اما به عنوان یک گزینه ارزان و مقرون به صرفه یک انتخاب خوب به حساب می آید.
در آن روی سکه میز تلویزیون های ساخته شده از چوب، به خصوص چوب راش از دوام، استحکام و ظرافت بی نظیری برخوردار هستند اما به طبع قیمت خرید آن ها نیز بالاتر از سایر گزینه های پیش رو است.
توصیه نیاورون به شما این است که در هنگام انتخاب، علاوه بر مدل میز تلویزیون، ابعاد آن و رنگ بندی حتما به جنس و متریال ساخت نیز توجه ویژه ای داشته باشید، مواردی چون دوام، استحکام و ظرافت ساخت را نیز مد نظر قرار دهید.


قرارگیری تلویزیون بر روی میز تلویزیون

یکی از موارد دیگری که باید به آن دقت شود، نحوه قرارگیری تلویزیون بر روی میز تلویزیون است. همان گونه که در چندین سطر ابتدایی به آن اشاره شد، مدل های متنوعی در بازار خرید و فروش میز تلویزیون وجود دارند، این تنوع فقط به طراحی و متریال به کار رفته در آن ها ختم نمی شود بلکه در نحوه قرارگیری تلویزیون بر روی میز تلویزیون هم شاهد تنوع هستیم.
در مدل های رایج و پر طرفدار، تلویزیون با پایه های مخصوص خود بر روی میز تلویزیون قرار می گیرد اما در مدل هایی تلویزیون به یک تخته مخصوص که برای میز تلویزیون تعبیه و طراحی شده است نصب می شود، حتی در مدل هایی نیز شاهد استفاده از براکت هستیم که تلویزیون را به میز تلویزیون متصل می نماید.
امروزه تلویزیون های تولید شده از پایه های مطمئن و ایمن برخوردار هستند و نیازی نیست نگران استقرار محکم و ایمن تلویزیون بر روی میز تلویزیون باشید اما اگر به هر دلیلی علاقه مند به نصب تلویزیون خود بر روی دیوار هستید می توانید به سراغ میز تلویزیون هایی بروید که از یک صفحه تخت جهت نصب تلویزیون بهره می برند.

تحمل وزن تلویزیون

حتما پیش از خرید میز تلویزیون از استحکام و تحمل وزن آن اطمینان حاصل فرمایید. یک میز تلویزیون استاندارد باید بتواند وزن تلویزیون را تحمل کند و در طول مدت استفاده طولانی دچار مشکل نشود.

عمق و طول میز تلویزیون

در هنگام خرید به عمق و طول میز تلویزیون دقت فرمایید، البته به لطف پیشرفت تکنولوژی، شاهد تولید تلویزیون های فوق باریک هستیم و مشکلی در رابطه با عمق قرارگیری تلویزیون بر روی میز تلویزیون نیست اما اگر کنار آن قرار است اکسسوری های تزیینی قرار دهید، عمق میز تلویزیون نیز اهمیت پیدا می کند.
توصیه نیاورون به شما این است که ابعاد تلویزیون خود را دقیق انداره گیری نمایید اما اگر بخواهید به صورت حدودی از ابعاد مناسب میز تلویزیون خود با خبر شوید می توان اذعان داشت که برای تلویزیون های30 تا 50 اینچی موجود در بازار، طول میز تلویزیون مناسب باید بین 120 تا 140 سانتی متر باشد و برای تلویزیون های 60 اینچی نیز می توان از میز تلویزیون 140 سانتی متر به بالا بهره برد.
البته این ابعاد ذکر شده حدودی است و با توجه به مدل و ابعاد تلویزیون شما، ممکن است نیاز به تغییرات داشته باشد.

زیبایی یا کارایی؟

برای شما زیبایی میز تلویزیون مهم است یا کارایی و جا دار بودن آن از اهمیت برخوردار است؟ بسیاری از مدل های تولید شده از طراحی زیبایی برخوردار هستند اما از تعداد کمی کشو بهره می برند و برخی از مدل ها نیز فاقد کشو هستند.
اگر از آن دسته از افرادی هستید که علاقه دارید میز تلویزیون شما دارای کشو های زیادی باشد تا کابل های مخصوص، دیسک های بلوری، دی وی دی و اشیا دم دستی و مربوط به تلویزیون یا کنسول بازی را در آن قرار دهید باید به دنبال مدل های جا دار میز تلویزیون باشید.

کنسول بازی و سینمای خانوادگی

اگر در کنار تلویزیون خود از ساند بار، کنسول بازی، گیرنده دیجیتال زمینی و یا سینمای خانوادگی نیز استفاده می کنید، در هنگام انتخاب میز تلویزیون بایستی به جای گیری این موارد در داخل میز تلویزیون یا کنار آن دقت کنید.

خرید اینترنتی میز تلویزیون

اگر به هر دلیلی فرصت و وقت کافی برای حضور در بازار خرید فرش و میز تلویزیون را ندارید، می توانید از فروشگاه های اینترنتی در این زمینه کمک بگیرید، یقینا روش های نوین و امروزی خرید آسان تر و سریع تر از روش های خرید سنتی است، حتما در هنگام خرید اینترنتی دقت کنید که از فروشگاه های اینترنتی معتبر خریداری نمایید.
نیاورون با توجه به سابقه بالا در فروش اینترنتی محصولات مربوط به دکوراسیون داخلی منازل، جهت جلب رضایت هرچه بیشتر خریداران محترم، توانسته است انواع مدل های میز تلویزیون موجود در بازار را برای عرضه جمع آوری کرده و با ارسالی آسان در اختیار خریداران محترم قرار دهد.
میز تلویزیون مدرن، میز تلویزیون کلاسیک، میز تلویزیون لوکس، میز تلویزیون مقرون به صرفه و میز تلویزیون ساده، تنها بخشی از محصولات ارائه شده در دسته بندی میز تلویزیون فروشگاه اینترنتی نیاورون است.