0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چراغ و روشنایی

تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 69 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3
تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 69 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3

چراغ روشنایی

چراغ روشنایی در زندگی انسان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. امروزه با گذشت زمان و پیشرفت عصر ارتباطات و تکنولوژی خواهیم فهمید که چرا نور برای ما مهم است و چگونه مراکز خرید، شهرها و اماکن عمومی می‌توانند از قدرت نور برای ایجاد تجربیات و جذب بازدیدکننده‌ها استفاده کنند. در زندگی از دو منبع نور (نورپردازی در طبیعت و نور مصنوعی) بهره می‌بریم. برای مثال، انسان در طبیعت از اولین پرتوهای طلوع آفتاب که بر سیاره زمین می‌تابد، درخشندگی ستاره‌ها، کرم شب تاب، آتش‌سوزی‌ها و... که از اصلی‌ترین نور پردازی طبیعی است استفاده خواهد کرد، با گذشت زمان روشنایی مصنوعی به آن اضافه شد و نقش ویژه‌ای را در زندگی ما ایفا کرد. دفاتر و خانه‌ها، مغازه، مراکز خرید، تابلوهای تبلیغاتی دارای نور پس زمینه و صفحه نمایش تبلیغات دیجیتال و... با چراغ روشنایی مختلف خواهند درخشید و برای جلب توجه ما با هم به رقابت می‌پردازند. چراغ روشنایی از گذشته تا امروزه عامل مهمی در زندگی به شمار می‌آمد، ما در این مقاله به انواع چراغ روشنایی و کاربردهای آنان در زمینه‌های مختلف خواهیم پرداخت.

انواع چراغ روشنایی

چراغ روشنایی در مدل‌ها و طراحی‌های بسیار زیادی تولید شده و هر روزه به تعداد این چراغ‌ها در سبک‌های مختلف اضافه خواهد شد. چراغ‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها دارای زیرشاخه‌های متفاوتی هستند. برای آشنایی بیشتر، ادامه مطالب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.
چراغ روشنایی در سبک‌های مختلف عبارت‌اند از:
• لوستر
• چراغ دیواری
• چراغ سقفی
• چراغ آویز
• انواع لامپ
• چراغ حیاطی و پارکی
• ریسه شلنگی و نواری
• چراغ مطالعه
• چراغ نورپردازی نما
هر کدام از چراغ‌های روشنایی دارای ویژگی‌های گسترده و کاربردهای فراوانی هستند که در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه با توضیحات کامل و مفید از ویژگی چراغ‌های روشنایی، متوجه کاربردهای مهم آن‌ها در زندگی روزمره خواهید شد.

لوستر

لوستر یکی از مهم‌ترین چراغ روشنایی خواهد بود که توسط مهندسین طراح داخلی و خارجی به سبک‌های متفاوتی طراحی خواهد شد. لوسترها امروزه به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارند طرفداران زیادی را مجذوب خود کرده‌اند. لوسترها از جنس، رنگ، شکل و مدل‌های بسیار گسترده‌ای ساخته خواهند شد. لوسترهای کریستالی، لوستر برنزی، لوستر ال ای دی، لوستر کودک، لوسترهای آویز و فانتزی و... از مهم‌ترین انواع لوستر هستند که در مکان‌های مختلف با توجه به ویژگی‌هایشان کاربرد دارند. لوستر جزء آن دسته از چراغ‌های روشنایی است که علاوه بر میزان نور دهی زیاد، از نظر ایمنی و دوام و قیمت باید در هنگام خرید به آن توجه شود. لوستر کریستالی پر فروش ترین لوستری است که روشنایی‌های بسیار زیادی را در فضا ایجاد خواهد کرد و معمولاً برای تالارها، هتل‌های لوکس، خانه‌هایی با دیزاین شیک و مدرن، فضاهای بزرگ و مجلل به دلیل روشنایی بسیار زیاد استفاده خواهد شد. لوستر چراغ روشنایی در اندازه‌های مختلفی است که برای ایجاد نور در هنگام شب بسیار مناسب است و دیزاین فوق‌العاده آن موجب شده تا امروزه در هر خانه و مکانی به چشم بیاید.

چراغ دیواری

چراغ دیواری نوعی دیگر از چراغ روشنایی است که اغلب بر روی دیوار و یا سقف نصب خواهد شد و برای ایجاد روشنایی در فضاهایی همچون راه رو ها، راه پله، سالن منازل، اتاق خواب و اتاق کودک، بالکن و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. در راه پله‌ها در هنگام شب نیاز به چراغ روشنایی برای دید بهتر است و چراغ دیواری گزینه ای مناسب برای این مکان خواهد بود. امروزه با پیشرفت چراغ دیواری از مدل سنسوری در راه رو و راه پله استفاده می‌کنند. سنسور ها باعث جلوگیری از ساعت‌ها روشن ماندن چراغ دیواری شدند و از هزینه‌های سر سام آور به شدت جلوگیری شده است. چراغ دیواری شکل‌های متفاوتی دارد و با توجه به سلیقه و انتخاب شما در مکان مورد نظر نصب و استفاده خواهند شد. شب در هنگام خواب روشن نگه‌داشتن چراغ دیواری در سالن، آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق کودک باعث وجود یک نور بسیار ملایم و آرامش بیشتر خواهد شد. چراغ دیواری‌ها به شکل چوبی، برنزی، فلزی و... طراحی شده و رنگ‌های مختلفی دارند. سلیقه شما در انتخاب چراغ دیواری و طرح و رنگ آن‌ها بسیار تأثیر گذار و مهم است. اغلب از چراغ دیواری برنزی برای مکان‌هایی که فضای سنتی دارند مناسب است و شکل چوبی و فلزی آن‌ها برای راه رو و اتاق خواب ها شکیل تر به نظر خواهد رسید.

چراغ سقفی

چراغ‌های سقفی دسته دیگری از چراغ روشنایی محسوب خواهند شد که بر روی سقف نصب می‌گردند. در هنگام شب ما اجسام را در نور بهتر می‌بینیم و در تاریکی دید بسیار محدودتری داریم. نور و روشنایی‌ها حالات ما را شکل می‌دهند. نور کم بسیاری از افراد را افسرده می‌کند به همین دلیل چراغ روشنایی بسیاری طراحی خواهند شد و هر روزه سبک‌های جدید تر با امکانات بهتری وارد بازار خواهد شد. نور زندگی مدرن انسان را ممکن می‌سازد. قبل از نور مصنوعی مانند چراغ سقفی، لامپ، لوستر و... بهره‌وری انسان با تعداد ساعات نور در طول روز محدود می‌شد. چراغ سقفی به ما امکان می‌دهد تا در هنگام شب بیشتر بیدار بمانیم، ایده‌های جدید تری داشته باشیم، مبتکر باشیم و کاملاً به معنای واقعی کلمه جهان را با سرعت نور تغییر دهیم. چراغ سقفی نیز مانند سایر چراغ‌ها طراحی‌های متفاوتی دارند. یکی از مهم‌ترین ویژگی چراغ‌های سقفی اس ام دی قابلیت تو کار بودن آن‌ها است. این چراغ‌ها عمر بیشتری نسبت به چراغ سقفی زمان‌های گذشته دارند و بسیار کم مصرف هستند به همین دلیل کاربرد فراوانی در ساختمان‌ها و محیط‌های مختلف دارند.

چراغ آویز

نور بر احساسات انسان بسیار تأثیر می‌گذارد. انسان معتقد است که با استفاده صحیح و درست از چراغ روشنایی در مکان‌های مناسب، می‌تواند فضای گرم و جذابی ایجاد کند که روحیه بازدیدکنندگان را تقویت کند، رفتارها را تغییر داده و احساسات را تحت تأثیر قرار دهد. با طراحی تأسیسات روشنایی به طور خاص برای یک مرکز خرید، فروشگاه‌ها و یا دیگر فضای عمومی با استفاده از چراغ‌های آویز در شکل‌های مختلف می‌توان مخاطب و بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد. به همین دلیل چراغ آویز طراحی‌های شگرفی دارد و در قسمت‌های مختلف منازل و مراکز خرید، رستوران، اداره‌ها و مؤسسات استفاده خواهد شد. چراغ آویز تأثیر مستقیمی در دیزاین منازل دارد و با توجه به دکور خانه‌هایتان می‌توانید چراغ روشنایی مانند چراغ آویز مناسب با سبک دکورتان انتخاب کنید. چراغ آویز به دلیل آویزان شدن از سقف روشنایی را در اکثر نقاط منزل پخش خواهد کرد، به همین دلیل نصب آن در قسمت مناسب سقف خانه بسیار مهم است. چراغ آویز در مدل‌های مختلفی مانند دایره‌ای، حبابی، تک آویز، کروی، مستطیل و اشکال دیگر طراحی خواهند شد. در بیشتر مواقع چراغ آویز در منازل برای بالای اپن، بالای میز ناهار خوری و فضاهایی همچون این موارد استفاده خواهد شد. این مدل چراغ‌ها به سبک دکوراتیو، طراحی نخواهند شد و بسیار کم مصرف و پر کاربرد هستند.

انواع لامپ

چراغ روشنایی مانند لامپ انواع گوناگونی دارد، لامپ نیز مانند سایر چراغ‌های روشنایی مصنوعی، از اتصالات، قطعات، رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی تشکیل شده است. در زمان قدیم لامپ در شکل ساده تری بود، اما امروزه پیشرفت زیادی در طرح و کیفیت دارند. لامپ‌های رشته‌ای، هالوژنی، لامپ‌های تخلیه با شدت بالا، فلورسنت، لامپ اس ام دی، لامپ‌های کم مصرف و... این لامپ‌ها دارای کیفیت‌های متفاوت و استانداردهایی هستند که مطابق با قابلیت‌هایی که دارند قابل استفاده در هر جا و مکانی خواهند بود. لامپ‌های مهتابی فلورسنت جزو لامپ‌های کم مصرف به شمار می‌آیند. لامپ‌ها با توجه به کیفیت و سایزی که دارند به همان اندازه نور تولید می‌کنند. لامپ‌های تخلیه با شدت بالا نسبت به سایر لامپ‌های دیگر بیشتر تولید خواهند شد و کارایی بسیار بالایی در مکان‌هایی مانند سالن‌های ورزشی، جاده‌ها و فضاهای بزرگ دارند. لامپ چراغ روشنایی است که به دلیل سایز کوچک، مصرف کم و قیمت بسیار مقرون به صرفه بیشترین کاربرد و استفاده را در اکثر منازل و محیط‌های دیگر دارد.

چراغ حیاطی و پارکی

چراغ‌های حیاطی و پارکی در فضاهای بزرگی مانند پارک‌ها، حیاط‌های بزرگ با طراحی ویژه‌ای که دارند از سایر چراغ روشنایی‌ها متمایز هستند. این چراغ‌ها به دلیل وجود کارایی در فضای باز از کیفیت و استاندارد بسیار بالاتری برخوردارند و طراحان و مهندسان داخلی سعی در بهترین بهره وری و ساخت از چراغ‌های حیاطی و پارکی دارند. چراغ روشنایی که مناسب حیاط و پارک‌ها می‌باشد دارای پایه‌های بلندی هستند. این چراغ‌ها با توجه به موقعیت جغرافیایی در شهرهای مختلف کشور و شرایط دیگر ساخته خواهند شد. جنس بسیار محکم آن‌ها، باعث شده تا در برابر باد و باران مقاوم و مستحکم باشند. طراحی ساخت چراغ حیاطی و پارکی به گونه ای است که آب و گرد و خاک وارد چراغ‌های آنان نشده و اکثراً امروزه بدون سیم طراحی خواهند شد تا اتصال و خطراتی را با خود به همراه نداشته باشند. جلوه‌های رنگی آنان با توجه به موقعیت و مکان‌های مختلف به کار برده خواهد شد. چراغ‌های حیاطی که در خانه‌های ویلایی کاربرد دارند اغلب از رنگ‌های مهتابی، سبز و آبی استفاده می‌شوند. ظاهر مدرن آن‌ها بسیار خیره کننده است و شکل زیباتری به فضای محیط خواهد داد.

ریسه شلنگی و نواری

چراغ‌های رنگی که چشمک می‌زنند و با استفاده از نور فضای بسیار احساسی و زیبایی را خلق می‌کند. تنوع رنگی و طراحی فوق العاده بالایی دارند. از ریسه‌های شلنگی و نواری می‌توان برای طراحی اسم و نقش‌های مختلف بر روی دیوار و یا سقف استفاده کرد. اغلب مغازه داران با این ریسه‌ها بر شیشه مغازه‌های خود طراحی‌هایی زیبا انجام می‌دهند تا نظر مخاطب را به مغازه و فروشگاه خود جلب نمایند. ریسه‌ها دارای طول‌هایی تا 100 متر هستند و بسیار نازک طراحی شده‌اند. ریسه‌های شلنگی و یا نواری اس ام دی هر کدام از رنگ‌های بسیار شفاف و زیبا و انعطاف پذیری بالایی ساخته شده‌اند. این ریسه‌ها طول عمر بسیار طولانی دارند و به دلیل سبکی و حمل آسان و مهم‌تر از همه به دلیل طراحی شادی که دارند در تولد، عروسی و سایر جشن‌ها استفاده خواهند شد.

چراغ مطالعه

چراغ مطالعه ضرورت هر اتاق و یا دفتر کار است. از ضرورت‌های بسیار مهمی که در هنگام مطالعه و یا کار بر روی سطح میز و یا فضایی احتیاج خواهد شد. زمانی که در یک اتاق در حال مطالعه هستید و یا در دفتر کار خود در حال نوشتن و چک کردن مسائل کاریتان هستید وجود چراغ مطالعه بسیار اساسی، مهم و کاربردی است. چراغ‌های مطالعه تنها محیط نزدیک به شما را روشن می‌کند و نباید اندازه نور آن‌ها با سایر قسمت‌های اتاق یکسان باشند. این چراغ‌های روشنایی در اندازه و کیفیت‌های متفاوت ساخته خواهند شد. تا به نسبت هر فضا از آن استفاده مفید شود.

چراغ نور پردازی نما

نور پردازی بیانگر این است که فضا چگونه احساس شود. چراغ‌های سفیدی که به دیوار و سقف نصب می‌شوند جو بالینی را ایجاد می‌کنند. با تلاش نسبتاً کمی می‌توان با استفاده از چراغ روشنایی نور پردازی نما هر فضایی را تغییر داد. چراغ نور پردازی نما برای نمای ساختمان‌ها امروزه بسیار کاربرد دارد. هر ساختمان و مجتمع مسکونی و تجاری که ساخته شده است و یا در حال ساخت است برای طراحی نمای آن از چراغ نور پردازی نما استفاده می‌کنند. انواع مختلفی دارند که با توجه به سلیقه شما در نما استفاده خواهند شد. رنگ‌های بسیار متنوع و با کیفیت آن باعث شده تا بسیار چشمگیر و خیره کننده به نظر بیایند. استفاده از چراغ نور پردازی نما در نمای آپارتمان‌ها باعث متمایز کردن ساختمان‌ها از یکدیگر شده است. طراحی آن‌ها به گونه ای است که هیچ باریکه نوری وارد مجتمع نخواهد شد تا باعث اذیت و آزار ساکنین شود. چراغ نور پردازی نما ال ای دی از بازتاب پرتاب نور بالایی برخوردار است و منظره زیبا و شیکی را به وجود خواهد آورد. قابلیت پرتاب نور در ارتفاعات بلند باعث شده تا اکثریت مردم ساختمان‌ها و نمای برج‌های خود را نور پردازی کنند.