0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

تخت یک نفره

تنظیم جهت صعودی

   

8 آیتم

تنظیم جهت صعودی

   

8 آیتم


تخت خواب یک نفره

اتاق خواب مکان استراحت و پناهگاه همیشگی انسان است. جایی است که آخر روز پس از گذراندن یک روز کاری پردردسر برای خوابیدن و استراحت به آن پناه خواهید برد. تخت خواب خوب و با کیفیت در رفع خستگی و آرامش شما در اتاق خواب نقش بسیار پررنگی دارد. تخت خواب یک نفره می‌تواند بر روحیه و تمرکز شما در کارهای روزمره تأثیر بگذارد. پس از خستگی زیاد نیاز دارید که به اتاق برگردید و بر روی تخت خواب خود استراحت کنید. اغلب برای زیباتر نشان دادن اتاق و تسخیر فضای کمتر از تخت خواب یک نفره که مناسب تر و فضای کمتری را تصرف می‌کند استفاده خواهند کرد؛ بنابراین نیاز دارید که برای استراحت و خوابیدن راحت در آخر شب، یک تخت خواب یک نفره استاندارد و با کیفیت داشته باشید. تخت خواب یک نفره ویژگی‌ها و کیفیت‌های متفاوتی دارند که مطابق با استاندارد و کیفیت‌های عالی باید تهیه و خریداری شوند. وجود یک تخت خواب در اتاق الزامی است، زیرا در اکثر مواقع در طول روز و یا شب به اتاق خود برای دراز کشیدن و یا خوابیدن می‌روید که داشتن یک تخت خواب یک‌ نفره این امکان را می‌دهد تا در هرزمانی که دلتان می‌خواهد برای استراحت بر روی آن دراز بکشید و از حس خوب آن بی نصیب نمانید.

ویژگی‌های مهم تخت خواب یک نفره

تختخواب‌های یک نفره سبک‌های مختلفی دارند، در اندازه و ارتفاع‌های کوچک و بزرگ که مطابق میل شما ساخته خواهند شد و یا در فروشگاه‌های مبلمان و تخت، طرح‌ها و مدل‌های مختلف خود را می‌توانید سفارش دهید. تخت خواب یک نفره ویژگی‌های زیادی دارد که در ادامه مطلب به ویژگی‌های مهم آن‌ها خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.
• خواب راحت
• احساس آرامش
• دوری از درد مفاصل
• جاسازی وسیله‌های مختلف در زیر تخت
• اندازه‌های استاندارد
• نرم و راحت
• ایجاد فضای زیبا در اتاق‌خواب
• مرتب بودن فضای اتاق
• لوکس و مدرن
• حمل‌ونقل آسان
• ست شدن با کمد، دراور و سایر وسیله‌های دیگر مانند میز آرایش
و بسیاری از ویژگی‌های مهم دیگر که شما با داشتن تخت خواب یک نفره در اتاق خواب خود می‌توانید از آن بهره ببرید. در گذشته تخت خواب‌ها را به شکل آهنی و یا فلزی می‌ساختند که بسیار پر سروصدا و بی‌کیفیت بودند؛ اما رفته رفته متخصصان طرح‌های به روز و مدرنی را از جنس چوب عالی و با کیفیت طراحی کردند و تخت‌های چوبی امروزه جای تخت‌های سفت و زمخت آهنی را گرفتند و شکل بسیار شکیل‌تر و زیباتری را به نسبت تخت‌های قدیمی و سنتی گذشته دارند.

نکات مهم در هنگام خرید تخت خواب یک نفره

قبل از خرید تخت خواب جدید، به آنچه می‌خواهید از تخت خواب یک نفره خود بیندیشید. این‌که چه نوع سبکی را می‌پسندید؟ و چه جنسی را دوست دارید؟ خرید تخت خواب یک نفره یک اتفاق معمولی نیست و باید در هنگام خرید از همه جهات آن را بررسی کرد و تمام کیفیت‌ها و استانداردهای لازم را مور توجه قرار داد. باید بدانید که برای خرید یک تخت خواب، با کیفیت بالا، هزینه مناسبی را با توجه به استانداردها و قابلیت‌هایی که دارد باید پرداخت کرد. همیشه با بالاترین ارزش و پایین‌ترین قیمت خرید نکنید. البته تختخواب‌های یک‌ نفره با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول نیز وجود دارد؛ اما لازم است بدانید که هر چه ساخت آن بهتر باشد، پشتیبانی و راحتی بهتر و تخت خواب دوام بیشتری خواهد داشت. راحتی و نرمی تشک، اندازه، شکل ظاهری، رنگ، جنس و... نیز موارد بسیار مهمی هستند که باید توجه بسیاری به آن‌ها شود. اگر راحتی شما برایتان حائز اهمیت است پس در هنگام خرید دقت لازم را به عمل بیاورید؛ زیرا قرار است به مدت طولانی آن را در اتاق خواب داشته باشید و هرروز از آن استفاده کنید. خرید یک تخت نامناسب و به دور از هرگونه استاندارد و کیفیتی، سلامتی شما را بسیار به خطر خواهد انداخت؛ و پس از هر استراحت کوتاهی با دردهای استخوانی، گرفتگی و... مواجه خواهید شد. در موقع خرید تخت خواب یک‌نفره اولین چیزی که بسیار مهم است و نسبت به سایر چیزهای دیگر باید به آن اهمیت داد کیفیت بالای تشک و ساخت و طراحی تخت به شکل استاندارد است.

اندازه تخت خواب یک نفره

تصور همه افراد از خرید تخت خواب یک نفره این است که اندازه آن کوچک خواهد بود بنابراین به دنبال خرید تختخواب‌های دونفره و بزرگ‌تر خواهند رفت که بسیار جاگیرتر هستند. این تصور کاملاً اشتباه است زیرا تخت خواب یک نفره امروزه در سایز بزرگ‌تری نسبت به گذشته ساخته خواهند شد و اندازه بسیار استانداردی دارند. به گونه‌ای که اگر برای کودکان خود به دنبال تخت مناسب هستید تخت خواب یک نفره مناسب خواهد بود و هیچ جای نگرانی برای پرش و یا حرکت زیاد کودکان در شب نداشته باشید زیرا اندازه آن کاملاً استاندارد و مطابق با روز دنیا است. اندازه تخت خواب یک نفره به دو عامل بستگی دارد. اول اینکه اتاق شما به چه اندازه است و دوم اینکه وزنتان به چه صورت است؛ زیرا برخی از افراد با افزایش بسیار زیاد وزن مواجه هستند که به علت چاقی زیاد ممکن است تخت خواب یک نفره جوابگوی آن‌ها نباشد پس در هنگام خرید برای خود و یا فردی که با افزایش وزن مواجه است از فروشنده مشاوره بگیرید تا با راهنمایی آن‌ها انتخاب تخت خواب یک نفره برایتان آسان‌تر باشد. اندازه استاندارد تخت خواب یک نفره به طول 2 متر و عرض 90 سانتی‌متر خواهد بود؛ که ارتفاع مناسب آن از سطح زمین 35 سانتی‌متر در نظر گرفته شده است. هرچند امروزه از ارتفاع کوچک‌تر که مطابق با دکوراسیون مدرن اتاق طراحی شده است استفاده خواهند کرد.

تخت خواب یک نفره را به چه مدت می‌توان استفاده کرد؟

همان‌طور که گفته شد امروزه تخت خواب‌ها نسبت به زمان گذشته تغییرات بسیار زیادی داشته‌اند. هیچ راهنمایی قطعی در مورد اینکه چه موقع باید تغییر در تخت خواب یک نفره خود داشته باشید وجود ندارد؛ اما با گذشت زمان تشک شما قدیمی و کهنه خواهد شد و دیگر بهاندازه کافی از بدن شما پشتیبانی نمی‌کند. درنهایت این می‌تواند به کمردرد و خواب بی‌کیفیت منجر شود. پس از گذشت زمان اگر دریافتی که دیگر احساس راحتی اولیه را ندارید باید اقدام به تعویض تشک کنید و این به معنی عوض کردن تخت خواب یک‌نفره شما نخواهد بود. نگهداری از تخت خواب بر عهده شما است امروزه تخت‌های استاندارد یک‌نفره به‌راحتی تا چندین سال قابل‌استفاده است، زیرا در هنگام ساخت از بهترین چوب‌ها و باکیفیت‌ترین مواد استفاده خواهند شد. تخت‌های یک‌نفره مدل‌های مختلفی دارند مانند کشویی و یا در سبک مدرن می‌توان آن‌ها را بالا برد تا در زیر آن‌که یک فضای خالی بزرگ است وسیله نگهداری کرد. بدون اینکه مشکلی برای تخت شما به وجود بیاید. پس نگرانی برای تغییر زودهنگام تخت خواب یک‌نفره خود نداشته باشید و تا مدت‌های بسیار طولانی می‌توانید از آن در کنج اتاق خود استفاده کنید.

به تختخواب یکنفره جدید خود عادت کنید

بدن شما مدتی طول خواهد کشید تا روی یک سطح جدید بخوابید، بنابراین اگر پس از خرید تخت خواب یک‌نفره جدید، فوراً انتظارات شما را برآورده نکرد اصلاً جای نگرانی نیست، وقت بگذارید زیرا ممکن است چند هفته طول بکشد تا شما به تخت جدید خود عادت کنید. برخی از افراد پس از خرید تخت خواب یک‌نفره احساس نارضایتی می‌کنند و انتظار دارند که از همان اول احساس راحتی و آرامش را احساس کنند اما باید توجه داشته باشید که خوابیدن در یک مکان و یا در سطح جدید مقدار زمانی وقت لازم است، هر مقدار که تشک و تخت خواب یکنفره استاندارد و باکیفیت عالی باشد بازهم مدت زمان کوتاهی باید بگذرد تا بتوانید آرامش خود را پیدا کنید و بدنتان به سطح جدید عادت کند. نرمی و سفتی تخت خواب بستگی به سلیقه شما دارد این‌که در جای سفت راحت‌تر می‌خوابید و یا در جای نرم. برخی از افراد عادت به خوابیدن بر روی تخت نرم را ندارند و یا خوابیدن بر روی سطح سفت بسیار برایشان لذت‌بخش است. نارضایتی شما از تخت خواب جدید فقط برای روزهای اول است و پس از عادت کردن به تخت خواب یکنفره، دیگر برایتان لذت‌بخش و مفید خواهد بود؛ و احساس آرامش خود را پیدا خواهید کرد.

انتخاب مناسب تخت خواب یکنفره برای افرادی که کمردرد دارند

اگر با کمردرد مواجه هستید در هنگام خرید تخت خواب یک‌نفره توجه‌های لازم را داشته باشید. علاوه بر تشک، تخت خواب که خود به تنهایی یک بخش بسیار مهم محسوب خواهد شد و در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت، پایه تخت نیز بسیار مهم است. تصور افراد این است که در هنگامی که با کمردرد مواجه هستند باید فقط از تشک استاندارد استفاده کنند اما لازم است بدانید که پایه تخت نیز به همان اندازه مهم و کاربردی است. اندازه تخت خواب و جنس آن بسیار تأثیر به سزایی در خرید تخت دارد. مثلاً به‌جای خرید تخت آهنی بی‌کیفیت از تخت خواب یکنفره چوبی که مطابق با استانداردها و تأییدیه سازمان پزشکی است خریداری کنید. ارتفاع زیاد تخت خواب یکنفره از سطح زمین برای افرادی که دچار کمردرد هستند چندان توصیه نخواهد شد و یا تخت‌های مدرن امروزی که ارتفاع بسیار کمی تا سطح زمین دارند. سعی کنید در هنگام خرید تخت خواب یک‌نفره از اندازه استانداردی که نسبت به سطح زمین دارند خریداری کنید. نه خیلی ارتفاع بلند و نه خیلی کوتاه که بتوانید به راحتی در آن جابه‌جا شوید. راحتی و نرمی تشک، اندازه، شکل ظاهری، رنگ، جنس و... نیز موارد بسیار مهمی هستند که باید توجه بسیاری به آن‌ها شود. اگر راحتی شما برایتان حائز اهمیت است پس در هنگام خرید دقت لازم را به عمل بیاورید؛ زیرا قرار است به مدت طولانی آن را در اتاق‌خواب داشته باشید و هرروز از آن استفاده کنید. خرید یک تخت نامناسب و به دور از هرگونه استاندارد و کیفیتی، سلامتی شما را بسیار به خطر خواهد انداخت؛ و پس از هر استراحت کوتاهی با دردهای استخوانی، گرفتگی و... مواجه خواهید شد. در موقع خرید تخت خواب یک‌نفره اولین چیزی که بسیار مهم است و نسبت به سایر چیزهای دیگر باید به آن اهمیت داد کیفیت بالای تشک و ساخت و طراحی تخت به شکل استاندارد است.

اندازه تخت خواب یکنفره

تصور همه افراد از خرید تخت خواب یک‌نفره این است که اندازه آن کوچک خواهد بود بنابراین به دنبال خرید تختخواب‌های دونفره بزرگ‌تر خواهند رفت که بسیار جاگیرتر هستند. این تصور کاملاً اشتباه است زیرا تخت خواب یک‌نفره امروزه در سایز بزرگ‌تری نسبت به گذشته ساخته خواهند شد و اندازه بسیار استانداردی دارند. به‌گونه‌ای که اگر برای کودکان خود به دنبال تخت مناسب هستید تخت خواب یکنفره مناسب خواهد بود و هیچ جای نگرانی برای پرش و یا حرکت زیاد کودکان در شب نداشته باشید زیرا اندازه آن کاملاً استاندارد و مطابق با روز دنیا است. اندازه تخت خواب یک‌نفره به دو عامل بستگی دارد. اول اینکه اتاق شما به چه اندازه است و دوم اینکه وزنتان به چه صورت است؛ زیرا برخی از افراد با افزایش بسیار زیاد وزن مواجه هستند که به علت چاقی زیاد ممکن است تخت خواب یکنفره جوابگوی آن‌ها نباشد پس در هنگام خرید برای خود و یا فردی که با افزایش وزن مواجه است از فروشنده مشاوره بگیرید تا با راهنمایی آن‌ها انتخاب تخت خواب یکنفره برایتان آسان‌تر باشد. اندازه استاندارد تخت خواب یکنفره به طول 2 متر و عرض 90 سانتی‌متر خواهد بود؛ که ارتفاع مناسب آن از سطح زمین 35 سانتی‌متر در نظر گرفته شده است. هرچند امروزه از ارتفاع کوچک‌تر که مطابق با دکوراسیون مدرن اتاق طراحی شده است استفاده خواهند کرد.