0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

میز کارمندی

تنظیم جهت صعودی

   

15 آیتم

تنظیم جهت صعودی

   

15 آیتم


میز کارمندی چیست؟

همان طور که از نامگذاری این میز مشخص است، میز کارمندی میزی است که مورد استفاده آن دفاتر، شرکت‌ها و اداره‌ها است. با توجه به این که کارمندان در طول روز کاری خود مدت زمان زیادی را صرف نشستن در پشت میز خود می‌کنند، بایستی راحتی و آسایش آن‌ها در هنگام کار در اولویت قرار بگیرد، شما می‌توانید با انتخاب میز و صندلی مناسب و راحت، حس آرامش و راحتی در کار را برای کارمندان خود ایجاد کنید.

چرا کیفیت میز کارمندی مهم است؟

به دلیل میزان بالای استفاده از میز کارمندی در طول روز، شما باید در انتخاب خود، مرغوب بودن کیفیت میز را لحاظ کنید. هرچه میز انتخابی شما از کیفیت ساخت بالاتر و متریال ساخت مرغوب‌تر بهره‌مند باشد، میزان دوام و استحکام آن نیز بالاتر خواهد بود. در نتیجه شما پس از استفاده‌های طولانی مدت از میز، از گزند چالش‌هایی ماننده تعمیر و سرویس میز تا حد زیادی در امان خواهید بود.

کدام جنس میز کارمندی مناسب است؟

به لطف تنوع مدل‌های گوناگون موجود در بازار، شما می‌توانید با توجه به ملاک‌هایی که برای انتخاب در نظر دارید، تصمیم بگیرید که کدام میز کارمندی با چه جنس و کیفیتی مناسب فضای کسب و کار شما خواهد بود.

چوب، ام دی اف، ملامینه، فلز و حتی ترکیب شیشه متریال‌هایی هستند که امروزه در ساخت میز کارمندی به کار می‌روند. طبیعتا هر چه جنس و متریال به کار رفته در ساخت مرغوب تر و با کیفیت‌تر باشد، میزان بودجه‌ای که شما برای خرید میز در نظر گرفته‌اید باید افزایش بابد.

رنگ مناسب میز کارمندی

بی‌شک مقوله‌ی انتخاب رنگ یک امر سلیقه‌ای است اما برای انتخاب رنگ یک میز کارمندی، شما تا حد زیادی باید طیف رنگی دکوراسیون و میلمان اداری کسب و کار خود را در این انتخاب دخالت دهید. اگر فضای کسب و کار شما نور کافی دارد، می‌توانید به سراغ گزینه‌هایی با رنگ‌های تیره رفته و در غیر این صورت، برای این که فضای اتاق و سالن شرکت خود را روشن‌تر و باز تر جلوه دهید، نیاز است به گزینه‌هایی که رنگ روشن‌تری دارند فکر کنید.

ابعاد استاندارد میز کارمندی

در انتخاب سایز میز کارمندی به دو چیز بسیار دقت داشته باشید. اول آن که جثه و وضعیت بدنی هر کارمند متفاوت است، شما در محیط کاری خود با کارمندان متفاوتی از نظر قد و قامت سر و کار خواهید داشت، بنابراین به دنبال یک سایز مشخص برای تهیه میز کارمندی باشید. میز انتخابی شما باید ابعاد متوسطی داشته باشد، نه آن قدر کوچک که افرادی که جثه بزرگی دارند در استفاده با آن دچار مشکل شوند و نه آن قدر بزرگ که فضای زیادی را اشغال کند.

مورد دوم که بسیار حائز اهمیت است، میزان فضایی است که شما در اختیار دارید، طبیعتا فضایی که در اختیار دارید و تعداد میزی که مورد نیاز شما است دو فاکتور تعیین کننده در انتخاب ابعاد مناسب میز کارمندی کسب و کار شما خواهد بود.

چیدمان میز کارمندی به شکل است ؟

در بحث چیدمان و نحوه قرارگیری میز کارمندی، سیلقه و میزان فضای شرکت شما نقش اساسی دارند، اما دو نکته مهم در چینش این میزها را مد نظر قرار دهید.

نکته اول این که، میزهای کارمندی باید به صورتی قرار بگیرند که شما از حداکثر فضا بهترین بهره را ببرید و فضای خالی و بیهوده‌ای در سالن یا اتاق شرکت شما باقی نماند.

نکته دوم، اشراف کامند ارشد یا مدیر به میزهای کارمندان دیگر است که باید به گونه‌ای باشد که کار نظارت بر آن‌ها به راحتی صورت پذیرد.

فضای روی میز کارمندی

توصیه نیاورون به شما این است که در انتخاب میز کارمندی، علاوه بر زیبایی ظاهری، کارایی را نیز در دستور کار قرار دهید. میزان فضایی که روی میز در اختیار کارمند قرار می‌گیرد از اهمیت بالایی بر خوردار است چرا که هرگونه کمبود فضا در حین کار مساوی با شلوغ شدن روی میز، پایین آمدن راندمان و سرعت کارمند خواهد بود، در مواردی حتی گم شدن مدارک و اسناد مهم کاری نیز اتفاق می‌افتد.

ارتفاع استاندارد میز کارمندی

میز انتخابی شما باید از ارتفاع استاندارد و مناسبی برخوردار باشد تا کارمند شما در حین کار تسلط خوبی به میز داشته باشد. بلندی و کوتاهی بیش از حد میز از سطح زمین موجب کلافگی در وضعیت روحی و جسمی کارمند در طول استفاده از میز می‌شود.

فضای کافی زیر میز کارمندی

زیر میز، درست جایی که پاهای کارمند قرار می‌گیرد باید فضای آزادانه و راحتی وجود داشته باشد، در غیر این صورت نشستن پشت میز و تحمل ساعات طولانی کاری بسیار سخت و دشوار می‌شود.

فضای کابل و سیم برق

در طراحی برخی از مدل‌های میز کارمندی فضایی برای عبور سیم‌های برق و کابل‌های مخصوص کامپیوتر تعبیه شده است که حفظ ظاهر مرتب و منظم میز را افزایش می‌دهد. دیگر خبری از وجود سیم‌ها و کابل‌های در هم تنیده و گره خورده بر روی نمای بیرونی میز نیست.

اگر کارمند شما از سیستم کامپیوتری استفاده می‌کند، انتخاب مدلی که این فضا را در طراحی خود داشته باشد می‌تواند انتخاب شایسته و مناسبی برای شما باشد.

کشو، کمد و سیستم فایلینگ میز کارمندی

هرچه بتوانید فضای بیشتری جهت استفاده در اختیار کارمند خود قرار دهید، علاوه بر فراهم کردن آسایش بیشتر برای او، به حفظ و نظم اسناد و مدارک شرکت خود نیز به صورت غیر مستقیم کمک کرده‌اید. کشوهای بیشتر، فضای مناسب کمد و حتی در مدل‌هایی سیستم فایلینگ مناسب برای میز کارمندی تعبیه شده است.

شرایط خدمات پس از فروش و گارانتی میز کارمندی

نیاورن توصیه می‌کند که در هنگام سفارش و خرید میز کارمندی، شرایط خدمات پس از فروش و گارانتی شرکت تولید کننده را به دقت بررسی نمایید. پس از استفاده طولانی مدت از میز، چالش‌های مربوط به تعمیرات و سرویس پیش می‌آید که بسته به نوع شرایط و گارانتی شرکت تولیدی شما قادر خواهید بود از خدمات پشتیبانی و تعمیرات بهره‌مند شوید.