0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

خودرویی

خودرویی

تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 105 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 105 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

لوازم و تجهیزات خودرویی با کیفیت

با توجه به این که متاسفانه در بازار خودرویی کشور به دلیل سخت بودن تهیه و تامین قطعات و لوازم مرتبط با خودرو، قطعات بی کیفیت و تقلبی آن هم با قیمت های گزاف و هنگفت ارائه می شود، نیاورون سعی دارد تمام کوشش خود را به کار ببندد و در راستای فراهم نمودن آسایش و راحتی شما به منظور خرید اینترنی قطعات و تجهیزات خودرویی گام بردارد و در این راه پر پیچ و خم تمام هدف خود را بر روی ارائه و فروش کالاها و لوازم اصل و باکیفیت متمرکز سازد.
به یاد داشته باشید که پیش از تهیه و خرید قطعات خودرویی اگر شما اطلاعات کافی از محصول مورد نظر را در اختیار نداشته باشید و کالا را از فروشگاه معتبر و مطمئنی خریداری نکنید، احتمال به دام افتادن شما در دام متقلبان و فروشندگان اجناس تقلبی خودرویی بسیار زیاد است.
در نیاورون سعی شده است تا با نیازسنجی از مالکان خودروهای موجود در کشور عزیزمان ایران، تهیه و ارائه لوازم خودرویی مورد نیاز با بهترین کیفیت موجود صورت گیرد. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی نیاورون، علاوه بر مشاهده مدل های موجود لوازم خودرویی برای خودروی مورد نظر خود، از اطلاعات مربوط به ساخت و خدمات پس از فروش و گارانتی آن نیز کسب اطلاع نمایید و خرید اینترنتی امن و آسانی را تجربه نمایید. در ادامه قصد داریم تا لوازمی که توسط نیاورون عرضه خواهد شد را به صورت خلاصه وار برای شما معرفی کنیم.

تسمه تایم

تسمه تایم یک تسمه یلاستیکی است که بخشی از موتور خودرو را تشکیل می دهد. تسمه تایم در داخل موتور جاسازی شده است و وظیفه آن مرتبط سازی میل لنگ به سوپاپ ها است. اگر بخواهیم تخصصی تر به شرح وظیفه تسمه تایم بپردازیم باید به دلیل نام گذاری آن توجه کنیم.
استفاده از واژه "تایم" به معنای "زمان" برای نام گذاری این تسمه، مشخص می کند که وظیفه اصلی تسمه تایم و کارایی آن به زمان مرتبط است. عمل تنظیم زمان مناسب صحیح باز و بسته شدن سوپاپهای خودرو بر عهده تسمه تایم و میل بادامک خودرو است.
به یاد داشته باشید که اگر مدل خودروی شما با خودروی دوست شما متفاوت است، قطعا زمان تعویض تسمه تایم آن نیز فرق دارد. این جمله بدین معناست که برای هر مدل از خودروهایی که روانه بازار می شود با توجه به عواملی، زمان مخصوصی جهت تعویض این قطعه در نظر گرفته شده است و عمر مفید متفاوتی را برای آن متصور هستند. به عنوان مثال زمان تعویض تسمه تایم پراید و لندکروز یکسان نیست.
اگر تسمه تایم شما پاره شود و به اصطلاح ببرد، در مرحله نخست، پیستون با سوپاپ ها مستقیما برخورد می کنند و بین آن ها تماس ایجاد می شود. تسمه تایم نیز همانند سایز قطعات تولید شده دارای عمر مفید بوده و پس از پایان رسیدن این عمر نیاز به تعویض آن خواهد بود. کیفیت و متریال به کار رفته در ساخت تسمه تایم، میزان تحملی که در هنگام فشار تاب خواهد آورد و مقاومت آن در برابر مستهلک شدن از عواملی است که می تواند تاثیر مستقیمی بر عمر مفید و قیمت تسمه تایم داشته باشد.

تسمه دینام

اگر از نقش و وظیفه تسمه دینام بپرسید، باید اذعان کنیم که تسمه دینام در نقش منتقل کننده قدرت موتور به اجزای دیگر خودرو، مثل دینام، پمپ هیدرولیک فرمان، واتر پمپ و سیستم تهویه خودرو ظاهر می شود. در حقیقت قدرت دورانی که توسط موتور خودرو ایجاد می شود را به اجزای مذکور رسانده و باعث حرکت آن ها می گردد، این جمله بدین معناست که شما با روشن کردن خودروی خود، دستور چرخش تسمه دینام را می دهید، تسمه دینام نیز با چرخش خود، اجزا و قطعاتی که به آن متصل هستند را وادار به حرکت می نماید. شایان ذکر است که به تسمه دینام، تسمه پروانه یا مارپیچ نیز گفته می شود.
متاسفانه یا خوشبختانه برای تعویض تسمه دینام خودرو هیچ زمان مشخصی تعیین و اعلام نشده است. این تسمه مانند لوازم مصرفی دیگر خودرو مانند لنت ها، شمع ها و ... نیست که با رسیدن به کیلومتر مشخصی از کار کرد خودرو، موعد تعویض آن فرا رسد، اما چاره کار چیست؟ با بازدید و بازبینی تسمه دینام متوجه خواهیم شد که وضعیت کنونی آن در چه مرحله ای قرار داشته و آیا نیازی به تعویض آن وجود دارد یا خیر. در کیلومترهای بالای کارکرد خودرو شما، بهتر است با هربار تعویض روغن و سرویس فیلتر، نگاهی نیز به سلامت تسمه دینام انداخته شود تا خیال شما از وضعیت این تسمه مهم آسوده باشد.
بی شک عمر مفید یک تسمه دینام استاندارد در قیاس با نمونه های غیر استاندارد بسیار بالاتر است چرا که در فرآیند تولید تسمه استاندارد از مواد و متریال مرغوب استفاده می شود که طول عمر آن را افزایش می دهد.

تسمه هیدرولیک

تسمه هیدرولیک فرمان خودرو، یکی از اجزای مهم به کار رفته در فرمان خودروهای هیدرولیکی است. تسمه هیدرولیک در حقیقت نیروی دورانی موتور را به راحتی به پمپ هیدرولیک منتقل می سازد. دور از واقعیت نیست اگر اذعان کنیم که سیستم هیدرولیک فرمان، یک نیروی کمکی برای نرم تر و بهتر چرخاندن و فرمان پذیری راحت تر فرمان خودروی شما است.
توصیه نیاورون به شما این است که همواره در زمان های منظم و به صورت دوره ای، سطح روغن موجود در مخزن روغن هیدورلیک خودروی خود را چک و بازبینی فرمایید. چنان چه سطح روغن از مقدار مشخص و استاندارد آن کم تر بود، و این روند ادامه دار شد، یقین کنید که سیستم هیدرولیک فرمان خودرو شما با نشتی همراه است و بلافاصله جهت رفع عیب به تعمیرگاه مجاز مراجعه فرمایید.
اگر از خودرو شما در هنگام سکون و درجا کار کردن، هم زمان با چرخاندن فرمان آن به جهت های راست و چپ، صدای نا متعارفی مانند سوت کشیدن یا یک جیغ ممتد به گوش می رسد، احتمال وجود اشکال در 2 قسمت به چشم می خورد.
شک اول بر روی تسمه هیدرولیک خودرو شما خواهد بود، شما می توانید از تعمیرکار متخصص بخواهید تسمه هیدرولیک را مورد بازبینی دقیق قرار دهد، پارگی یا ترک بر روی سطح آن را چک نماید و اگر مستهلک شده است آن را با نمونه با کیفیت تعویض نماید. شایان ذکر است که گاهی ممکن است تسمه هیدرولیک نیاز به رگلاژ داشته باشد، شل باشد یا از سایز مناسبی برخوردار نباشد.
شک دوم بر روی فولی تسمه است که ممکن است فولی تسمه سوار بر میل لنگ خودرو دچار نقص شده باشد که می توانید از تعمیرکار درخواست نمایید این قسمت را نیز مورد بازبینی قرار دهد و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل نماید.

لنت ترمز

همان طور که می دانید لنت ترمز نیز یکی از قطعات مصرفی خودرو است که بسته به طی کردن مسافت و میزان ترمز گرفتن در خودروها زمان تعویض آن متفاوت است، به عنوان مثال در خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک، درگیری و استفاده از ترمز بیش تر از خودروهای گیربکس دستی است و مصرف لنت ترمز در این خودروها بیشتر است.
توجه داشته باشید که لنت ترمز یکی از مهم ترین قطعات خودروی شماست که شما با دست کم گرفتن نقش آن می توانید با خرید یک لنت ترمز نامرغوب، گرفتاری ها و چالش های بسیار بزرگی را برای خود ایجاد کنید، لذا حتما به نقش کلیدی آن توجه فرمایید و در هنگام هزینه کردن به مرغوبیت لنت بیش از بودجه و نزول قیمت آن توجه فرمایید.
در زمان ترمز گرفتن یه خصوص ترمزهای شدید پیش از حتدثه تصادفات رانندگی، لنت ترمز می تواند نقشی کلیدی ایفا کند و سوپرمن خودروی شما باشد! اگر پیش از بروز حادثه، سیستم ترمز شما به خوبی عمل کند، جان شما و خودروی شما ار هر گونه آسیبی در امان خواهد بود، بنابراین با انتخاب لنت ترمز استاندارد و ایمن، به حفظ جان خود و امنیت خودرو فکر کنید.
لنت های موجود در بازار با توجه به متریال به کار رفته در ساخت و کیقیت آن ها، دارای بازه قیمتی پر نوسانی هستند. حتما سعی کنید که از برند معتبری لنت ترمز را تهیه نمایید و اصل بودن و کیفیت کالا را ملاک قرار دهید، چرا که اگر ملاک شما انتخاب یک لنت ارزان و بی کیفیت باشد، بی شک در هنگام ترمز گیری آن هم ترمز های شدید، عملکرد ضعیف لنت ها می تواند علاوه بر به خظر انداختن جان شما، صدمات و آسیب های شدیدی به خودروی شما وارد آورد و باعث بروز تصادفات شدید گردد.

شمع

شمع نیز از دیگر لوازم مصرفی خودرویی به شمار می آید که در حقیقت از یک الکترود تشکیل شده است و وظیفه و کارایی اصلی آن جای گیری در سیلندر خودرو بوده و عمل جرقه زنی در محفظه احتراق را باعث می شود.
عنایت داشته باشید که یا توجه به طراحی منحصر به فرد موتور هر خودرو طبق نظر سازنده و کمپانی آن، انواع و اقسام گوناگونی از شمع های خودرویی در بازار وجود دارند که شما متناسب با موتور خودرو بایستی شمع مخصوص خودروی خود را تهیه فرمایید.
شمع خودرو نیز طول عمر مفید معینی دارد و قطعا روزی نیاز به تعویض آن با شمع نو است. اگر شمع در خودرو شما به درستی کار نکند و از پس وظیفه خود برنیاید، سیلندر مربوط به آن شمع سوخت را ناقص خواهد سوزاند و در پی آن صدمات و خسارات زیادی به موتور خودروی شما وارد می آید.
در دفترچه راهنمای هر خودرویی با توجه به طراحی خاص موتور، زمان تعویض شمع ها درج شده است و ملاک شما برای زمان دقیق تعویض این قطعه، دفترچه راهنما خواهد بود اما به صورت تجربی و عرف، پس از طی کردن مسافتی معادل 50 هزار کیلومتر، بازبینی شمع ها انجام می شود و در صورت نیاز این قطعه فرسوده یا قطعه نو جایگزین می شود.