0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چتر و سایبان

تنظیم جهت صعودی

   

8 آیتم

تنظیم جهت صعودی

   

8 آیتم


چتر و سایبان چیست؟

آیا می دانید سایبان چتری چیست؟ آیا مدل های گوناگون چتر و سایبان های موجود در بازار را می شناسید؟ یک چتر و سایبان خوب باید چه ارتفاعی داشته باشد؟ کدام جنس و متریال به کار رفته در ساخت سازه چتر و سایبان بهتر است؟ کدام مدل از سایبان ها مناسب شما است؟
در این مقاله، نیاورون قصد دارد تا شما پاسخ تمامی سوال های خود در رابطه با چتر و سایبان را به راحتی بیابید.
به طور کل چتر و سایبان های موجود در بازار، سازه هایی هستند که در دو حالت متحرک و ثابت، با ابعادی نسبتا بزرگ طراحی و تولید می شوند. رایج ترین کارایی آن ها در فضاهای بازی چون حیاط و فضای باز کافه و رستوران، استخر، باغ، ساحل و ویلا است.
چتر و سایبان می تواند شما را از گزند تابش نور مستقیم خورشید و یا بارش باران حفظ کند و لحظات خوش همراه با آسایش را برای شما رقم بزند.

سطح پوشش دهنده چتر و سایبان

میزان فضایی که یک چتر یا سایبان پوشش می دهد یکی از عوامل مهم در هنگام انتخاب شما است. محلی که نیاز دارید چتر و سایبان آن را پوشش دهد به دقت بررسی و اندازه گیری کنید. اگر این محدوده بزرگ باشد، شما نیاز به خرید چتر و سایبانی با ابعاد بزرگ تر دارید و یا در مواردی حتی نیاز است به جای خرید و استفاده از یک چتر و سایبان از چندین چتر و سایبان در کنار هم استفاده کنید.
شایان ذکر است که در نمونه های رایج موجود در بازار، فضای پوشش دهی چترها و سایبان ها چیزی معادل 6 تا 12 متر مربع است.

جنس و متریال ساخت چتر و سایبان

متداول ترین و رایج ترین جنس و متریالی که در ساخت پایه سازه چتر و سایبان به کار می رود، استیل، آلومینیوم، آهن، چوب و فایبرگلاس سبک است.
اگر بخواهیم میانگین وزن پایه سازه را ذکر کنیم، به بازه عددی 80 الی 100 کیلوگرم خواهیم رسید که جنس متریال در سبک تر شدن یا سنگین شدن این بازه تاثیرگذار است.
شایان ذکر است که کیفیت ساخت و مونتاژ اهرم نگهدارنده سایبان و چتر یکی از مهم ترین عواملی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. پایه سازه باید از جنسی تهیه شود که در برابر زنگ زدگی خم به ابرو نیاورد. همچنین دقت داشته باشید که در انتخاب خود، سبک بودن وزن سازه را لحاظ کنید تا در هنگام جا به جایی با مشکل و چالش رو به رو نشوید.
توصیه ما به شما این است که مدل های موجود در وب سایت نیاورون را با دقت بررسی نمایید، قیمت و اطلاعات کافی را به دست آورید و درنهایت سفارش محصول خود را نهایی کنید.

میزان شدت باد

اگر محلی که قصد دارید از سایبان چتری استفاده کنید محلی با وزش بادهای شدید است، باید به فکر میزان مقاومت نمونه انتخابی خود در مقابل باد و تکان های شدید باشید. عمدتا سعی می شود در این موارد از چترها و سایبان هایی استفاده کرد که سازه قوی تری دارند و پایه نگهدارنده آن ها از اتصالات محکم و استواری بهره می برد.

میزان رطوبت و بارش باران

محل مورد استفاده شما تا چه میزان بارش باران دارد؟ اگر در نواحی شمالی کشور قرار دارید که از میزان رطوبت و بارش باران قابل توجهی برخوردار است، بایستی کمی در رابطه با انتخاب مدل چتر و سایبان خود ریز بینانه تر عمل کنید.
چتر و سایبانی که سفارش می دهید، حتما در مقابل نفوذ آب مقاوم باشد، جنس سازه به گونه ای باشد که در مقابل رطوبت دچار صدمه نشود و به طور کل شرایط استفاده در نقاط پر بارش و رطوبت خیز را داشته باشید.
اگر در هنگام خرید به این موارد توجه فرمایید، در ادامه استفاده طولانی مدت خود از این محصول دچار مشکل نخواهید شد و دقت در لحظه خرید باعث کمرنگ تر شدن چالش های این چنینی در استفاده های طولانی مدت از محصول می شود.

جنس پارچه چتر و سایبان

با توجه به مکان و فضایی که از چتر و سایبان استفاده می شود، جنس پارچه آن متفاوت است. پارچه pvc، پارچه فلکسی، پارچه نانو و پارچه برزنتی، چهار نوع پارچه رایج در ساخت چتر و سایبان هستند.
شایان ذکر است که به صورت میانگین، قسمت چتر سایبان حدود 15 تا 20 کیلوگرم وزن دارد.
همان گونه که جنس و متریال سازه چتر و سایبان در قیمت آن تاثیرگذار بود، جنس و نوع پارچه نیز در قیمت تمام شده چتر و سایبان تاثیر دارد.

قابلیت باز و بسته شده شدن

در هنگام خرید عنایت داشته باشید که آیا قابلیت باز و بسته شدن چتر سایبان برای شما اهمیت دارد یا خیر. همان طور که در چندین سطر ابتدایی بارها اشاره شد، مدل های متنوعی از این محصول در بازار به چشم می خورد. در برخی از مدل ها، چترها و سایبان های تولید شده، قابلیت باز و بسته شدن را ندارند و به صورت ثابت قرار دارند. اگر باز و بسته شدن چتر برای شما اهمیت دارد، حتما پیش از خرید از وجود این قابلیت در مدل انتخابی خود اطمینان حاصل فرمایید.

ارتفاع چتر و سایبان

ارتفاعی که در مدل های رایج چتر و سایبان به صورت معمول مد نظر گرفته می شود، ارتفاعی معادل 2 متر تا 3 متر است. البته اگر شما نیازی به ارتفاع بلندتر دارید، مدل هایی نیز وجود دارد که با افزایش ارتفاع نظر شما را تامین می کنند.

انواع پایه نگهدارنده چتر و سایبان

در تنوع طراحی این محصول، علاوه بر تنوع در طرح و نوع پارچه، تنوع در طراحی و جنس متریال استفاده شده در ساخت سازه و بدنه آن، این تنوع در سبک و مدل کارایی پایه سازه نیز به چشم می خورد.
پایه های نگهدارنده چتر و سایبان می تواند در انتها و امتداد بدنه سازه باشد و در وسط قرار گیرد و یا در کنار شاهد وجود پایه باشیم، میله نگهدارنده و بدنه به صورت خمیده به پایه متصل می شوند. از این مدل پایه چتر و سایبان می توان در مکان هایی که با محدودیت فضا مواجه هستیم استفاده بهینه کرد.