0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

صندلی کارمندی

تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 85 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 85 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی کاری یک کارمند در اداره یا شرکت را صندلی کارمندی او تشکیل می‌دهد. شاید در نگاه اول این جمله کمی عجیب به نظر برسد اما اگر کمی دقیق‌تر و عمیق‌تر به مسئله نگاه کنیم، خیلی زود متوجه می‌شویم که این جمله جز واقعیت چیز دیگری را در دل خود جای نداده است. در ساعات پرمشغله اداری شما نیاز به یک صندلی راحت دارید تا با خیالی آسوده‌تر بر روی کار خود متمرکز شوید.

صندلی کارمندی چیست؟

در نگاه نخست شاید این تصور پیش آید که یک کارمند در اداره می‌تواند روی هر صندلی‌ معمولی بنشیند و کار خود را انجام دهد اما با دقت بیشتری که به موضوع نگاه کنید خیلی زود متوجه می‌شوید که یک صندلی کارمندی در قیاس با سایر صندلی‌ها دارای یک سری ویژگی‌های مخصوص است. به طور کل طراحی و تولید صندلی کارمندی به منظور افزایش آسایش و راحتی بیشتر کارمندان در طول ساعات کاری، رفع کلافگی، خستگی ناشی از کار و بالا بردن راندمان کاری آن‌ها صورت می‌پذیرد. بی‌شک صندلی کارمندی در قیاس با صندلی مدیریتی از ابعاد کوچک‌تری برخوردار بوده و نسبت به آن از تنظیمات کمتری نیز بهره می‌برد.

مضرات و مشکلاتی که یک صندلی کارمندی غیراستاندارد

نشستن بر روی یک صندلی غیر استاندارد در طول روز آن هم به صورت مداوم، بی‌شک آسیب‌های جبران ناپذیری را در دراز مدت به ناحیه کمر، گردن و مهره‌های ستون فقرات وارد می‌آورد. دردهای ناحیه کمر و گردن پس از مدتی با استفاده از صندلی کارمندی غیراستاندارد خود را نشان می‌دهند، پس بسیار منطقی است که با صرف کمی هزینه یک صندلی کارمندی استاندارد را تهیه کرد که از بروز این آسیب‌ها در بدن جلوگیری کند.

ویژگی‌های یک صندلی کارمندی خوب

یک صندلی کارمندی استاندارد باید دسته‌های قایل تنظیم ارتفاع داشته باشد، تنظیمات مخصوص به پشتی کمر و قفل آن در صندلی تعبیه شده باشد و از همه مهمتر دارای کیفیت ساخت بالایی باشد، چرا که قرار است از این صندلی برای ساعات زیادی در طول روز استفاده شود. همچنین صندلی کارمندی می بایست به جک تنظیم ارتفاع مجهز باشد که فرد کارمند بتواند ارتفاع صندلی را با توجه به ارتفاع میز و قد خود تنظیم نماید.

به جنس چرخ‌های صندلی کارمندی حتما دقت فرمایید. با توجه به این که دفاتر کاری متنوع بوده و کف این دفاتر از پارکت گرفته تا سرامیک و ... را شامل می‌شود حتما حرکت چرخ‌ها روی این سطوح را در نظر بگیرید. چرخ‌های صندلی باید روان باشند و از کیفیت ساخت بالایی نیز برخوردار باشند، چرا که در طول ساعات کاری روزانه میزان جابه جایی و حرکت آن‌ها زیاد است. حتما به میزان تحمل وزنی که صندلی کارمندی مورد نظر شما در طول روز دارد دقت فرمایید.

یکی از نکاتی که شاید کمتر کارفرمایی در خرید صندلی کارمندی به آن توجه کند این است که با توجه به شغل‌ها و وظایف متفاوت کارمندان شما در شرکت، نوع صندلی کارمندی نیز متفاوت است، به عنوان مثال شخصی که در شرکت شما مشغول کار کدنویسی است، بی‌شک صندلی کارمندی متفاوت‌تری را در قیاس با منشی شرکت شما نیاز دارد. پس برای هر موقعیت شغلی شرکت خود، با توجه به نیاز آن‌ها در طول روز صندلی کارمندی مناسب را انتخاب کنید.

موردی که شاید قربانی طراحی و یا انتخاب سلیقه‌ای شود نوع جنس و رنگ پارچه روکش صندلی است! شاید این انتخاب یک انتخاب سلیقه‌ای باشد اما حتما دقت داشته باشید که کیفیت روکش صندلی بسیار مهم است. جنس آن باید به گونه‌ای باشد که به راحتی خراش پیدا نکند و پاره نشود. همچنین در فصول سرد سال، سرما و در فصول گرم سال، گرما را به خود جذب نکند، موجب تعریق بدن کارمند نشود، جنس لیز و سُری نداشته باشد و در نشستن‌های طولانی مدت موجب آزار کارمند نشود.

نکات کلیدی در خرید صندلی کارمندی

علاوه بر آنچه تا به حال ذکر شد، مواردی که در هنگام خرید یک صندلی کارمندی حائز اهمیت هستند را به صورت خلاصه وار ذکر خواهیم کرد. کیفیت را فدای ارزانی نکنید! به دنبال صندلی کارمندی ارزان قیمت نباشید چرا که همانطور که در چندین سطر ابتدایی اشاره شد، میزان استفاده از این نوع صندلی در طول روز بسیار بالاست و حتما صندلی انتخابی شما باید از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد تا بتواند این فشار روزانه را تحمل کند و از استحکام قابل قبولی برخوردار باشد. به گودی کمر و تکیه گاه صندلی توجه فرمایید و حتی الامکان صندلی انتخابی شما به گونه‌ای باشد که نقاط بیشتری از بدن کارمند را پوشش دهد و در بر گیرد، قسمت گودی کمر و تکیه گاه صندلی را چک کنید و به طراحی ارگونومی صندلی دقت نمایید.

به ابعاد صندلی کارمندی توجه نمایید، با توجه به این‌که دفترکار شما تعداد زیادی کارمند در یک فضای محدود را به خود می‌بیند، باید از صندلی‌های اداری استفاده کنید که ابعاد بزرگی نداشته باشند که در هنگام جا به جایی و چرخش پشت میز، مزاحم کار اطرافیان نشود و به راحتی این امر میسر شود. لبه‌ی نشیمن گاه صندلی نیز از دیگر عواملی است که باید به آن دقت داشت. لبه‌ی انتهایی نشیمن گاه، درست در جایی که زانو قرار می‌گیرد باید حالت نرم و مطلوبی داشته باشد تا در طول مدت کار کارمند را آزرده خاطر نکند و حس آرامش را به وی القا نماید. مدل نشستن کارمند بر روی صندلی بسیار حائز اهمیت است، سبک صندلی در قسمت نشیمن گاه نباید به حالتی باشد که اصطلاحا کارمند با نشستن بر روی آن در صندلی فرو رود و تسلط کافی به میز نداشته باشد، همچنین نشیمن گاه نباید بسیار خشک و غیر قابل انعطاف باشد چرا که این حالت نیز سبب کلافگی کارمند در هنگام کار می‌شود.

گارانتی و خدمات پس از فروش صندلی کارمندی

در انتخاب یک صندلی کارمندی خوب بحث گارانتی و خدمات پس از فروش آن بسیار مهم است چرا که با توجه به حجم استفاده بالا در طول روز از این صندلی، نیاز به سرویس و شاید در ادامه بحث تعمیرات آن مطرح شود. بنابراین در هنگام خرید به مدت زمان گارانتی صندلی و خدماتی که شرکت تولید کننده در رابطه با سرویس و تعمیرات آن ارائه می‌دهد حتما دقت فرمایید.