0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

صندلی مدیریتی

تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 63 آیتم

 1. 1
 2. 2
 3. 3
تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 63 آیتم

 1. 1
 2. 2
 3. 3

صندلی مدیریتی چیست؟

اتاق مدیریت نیازمند طراحی و دکوراسیون متفاوتی نسبت با سایر بخش‌های شرکت است. از میز و صندلی و وسایل روی میز مدیریت گرفته تا انتخاب رنگ دیوارها، طراحی کمدها و المان‌های دیگر اتاق مدیریت، همه و همه باید با وسواس و دقت خاصی انجام شود، چرا که بی شک این اتاق از مهم‌ترین قسمت‌های شرکت به حساب می آید.
یکی از المان‌های مهم اتاق مدیریت، انتخاب صندلی مناسب مدیر است که علاوه بر حس راحتی در طول روز، وقار و پرستیژ مدیر را نیز حفظ کند و از زبان طراحی به روز و رسمی برخوردار باشد.

امروزه اکثر سازمانها و شرکتها، صندلی مدیریتی را به عنوان صندلی مدیران عمومی، صندلی ریاست اعضای هیئت مدیره و یا حتی صندلی برای تمامی کارمندان خود مورد استفاده قرار میدهند. این نوع صندلیها نقش مهمی در سلامت کارمندان و مدیران یک مجموعه و راحتی آنها ایفا میکند و میتواند مانع از ایجاد احساس خستگی در آنها شود. به همین دلیل بر آن شدیم تا در ادامه مطلب در مورد ویژگیهای صندلی اداری و مدیریتی با شما صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تفاوت صندلی مدیریتی و صندلی معمولی در چیست؟

طبیعتا در همان نگاه اول، سایز بزرگ صندلی مدیریتی به چشم می آید. این صندلی باید در قیاس با سایر صندلی‌های موجود در شرکت از سایز و ابعاد بزرگ‌تری بهره‌مند باشد. سایز بزرگ این صندلی‌ها علاوه بر اینکه وقار و پرستیژ مدیر را حفظ می‌کند، به راحتی نقاط بیشتری از بدن او را نیز در برمی‌گیرد که این عامل سبب حس راحتی و آرامش بیشتری در حین استفاده طولانی مدت از صندلی در طول روز می‌شود که عامل مهمی نیز محسوب می‌شود.
تقریبا می‌توان گفت داشت که اگر صندلی مدیریتی حرفه‌ای را انتخاب کنید، در قیاس با سایر صندلی‌ها از تنظیمات و آپشن‌های بیشتری برخوردارد خواهد بود.
به طور کل صندلی مدیریتی برای استفاده طولانی مدت در طول روز با امکان جا به جایی آسان و بهره‌بردن از تنظیمات بیشتر در قیاس با صندلی‌های دیگر طراحی و تولید شده است.
با توجه به آنچه تا به اینجا گفته شد می‌توان اذعان داشت که صندلی مدیریتی از لحاظ قیمت نیز متفاوت با صندلی‌های معمولی است و از قیمت بالاتری برخوردار است.

 بهترین صندلی مدیریتی 

 • صندلیهای اداری و مدیریتی به صورت طولانی مدت مورد استفاده قرار میگیرند. به همین دلیل لازم است طراحی و ساخت آنها طوری باشد که قابلیت پوششدهی 4 ناحیه از ستون فقرات که شامل گردن، کمر، پشت و دنبالچه میشود را داشته باشند. 
 • به صورت تقریبی هر فرد در هر ساعت نشستن بر روی صندلی، 52 مرتبه قسمت بالاتنه بدن خود را برای چرخیدن به اطراف و تکیه دادن به صندلی حرکت میدهد. بر این اساس یک صندلی اداری و مدیریتی مناسب باید از مکانیزم حرکتی همراه با ویژگی تنظیم پشت دستی برخوردار باشد. 
 • طراحی و ساخت آن باید به گونهای انجام شده باشد که مانع گردش خون در پاها و زانوها نشود. 
 • پشتی صندلی مدیریتی باید از قابلیت ارتجاعی برخوردار باشد. به صورتی که با نشستن بر روی آن آرنجها در فاصله مناسبی از سرشانه بایستند. 
 • یک صندلی اداری و مدیریتی خوب باید از اصطکاک مناسب نیز برخوردار باشد تا دچار لغزش نشود و فرد با نشستن بر روی آن بتواند به راحتی ناحیه کمر را به هر سمتی چرخش دهد.

 

در انتخاب صندلی مدیریت چه نکاتی را باید بدانیم

با این که انتخاب جنس پوشش کفی نشیمن گاه و تکیه گاه صندلی کاملا سلیقه‌ای است اما با توجه به جایگاه مدیریتی بهتر است که حتما در انتخاب خود، چرم بودن روکش صندلی را در اولویت قرار دهیم، البته چرم در کنار زیبایی و وقاری که ایجاد می‌کند از دوام بیشتری نیز برخوردار است، پس اگر دوام روکش صندلی نیز برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است حتما روی گزینه روکش چرمی حساب ویژه‌ای باز کنید.
به طبع هرچه رنگ روکش صندلی تیره‌تر باشد نشان دادن لکه‌ها و کثیفی در آن نیز کمتر است اما فضای اتاق با این رنگ کوچک‌تر و دلگیرتر به نظر می‌رسد.
همچنین با توجه به خاص و مهم بودن اتاق مدیریت به علاوه رفت و آمدها و جلسات کاری برگزار شده در این اتاق، نیاز است همه چیز به بهترین شکل ممکن چیدمان شود و همه چیز خوب به نظر برسد.
به یاد داشته باشید که صندلی مدیریتی دفتر کار خود را متناسب با ابعاد و متراژ اتاق مدیریت انتخاب کنید و از قراردادن صندلی‌های بزرگ در اتاق کوچک و بالعکس آن، قرار دادن صندلی‌های کوچک در اتاق بزرگ کاملا پرهیز کنید.
از دیگر نکاتی که توجه به آن حائز اهمیت است، تحمل وزن صندلی در طول روز است، که البته صندلی‌های مدیریتی با توجه به ابعاد و جثه بزرگی که دارند قادر خواهند بود تا وزن سنگین‌تری را نسبت به سایر صندلی‌های اداری تحمل کنند.
پیش از انتخاب و خرید، عرض، ارتفاع و عمق صندلی را حتما با فضایی که در اختیار دارید بسنجید.

 

صندلی مدیریتی و آپشن‌های لوکس و متعدد آن

همان طور که در چندین سطر ابتدایی اشاره شد، صندلی مدیریتی در قیاس با سایر صندلی‌های معمولی از تنظیمات و آپشن‌های بیشتری برخوردار هستند که شما با توجه به بودجه، نیاز و سلیقه خود می‌توانید دایره بزرگی از انتخاب را پیش روی خود ببینید.
از آپشن‌های لوکسی که بر روی صندلی‌های مدیریت ارائه می‌شود می‌توان به تنوع در بخش طراحی و جنس به کار رفته در پایه و چرخ صندلی، انواع دستگیره‌های طراحی شده و تعداد پیچ تنظیم و جک صندلی اشاره داشت.
ضد زنگ بودن پایه‌های صندلی، روان بودن حرکت چرخ‌ها و مکانیزم صندلی از دیگر آپشن‌هایی است که در صورت حساسیت بیشتر شما در انتخاب صندلی می‌توان به آن توجه کرد.

 

صندلی مدیریتی غیر استاندارد چیست ؟

اگر در انتخاب صندلی مدیریتی دقت نداشته باشید و به سراغ صندلی‌های اداری و یا چرخ‌دار معمولی بروید، به طور حتم دچار مشکلاتی خواهید شد که در این قسمت از مقاله به صورت خلاصه به آن می‌پردازیم.
از آن جایی که صندلی‌های مدیریتی سایز بزرگی دارند، نقاط بیشتری از بدن را تحت پوشش قرار می‌دهند و حتی در مدل‌هایی از این نوع صندلی برای وضعیت گردن نیز تکیه گاهی مناسب تعبیه شده است که در زمان استراحت و یا زمان انجام کار نیز گردن و مهره‌های ستون فقرات در وضعیت ایده‌آلی قرار گیرند.
شایان ذکر است که در برخی از مدل‌ها نیز تنظیماتی برای حالت استراحت در نظر گرفته شده است که در جریان یک روز کاری و پس از گذراندن ساعات پرمشغله روز، می‌توانید صدنلی خود را روی حالت استراحت تنظیم کنید و به لطف این حالت تعبیه شده، اندکی از خستگی خود را به در کنید.
ذکر این نکته الزامی است که باتوجه به حجم کاری بالای مدیران و میزان ساعات زیادی که بر روی صندلی خود به هنگام کار و برگزاری جلسات می‌نشینند، یک صندلی معمولی جوابگو نیاز یک مدیر نیست.


گارانتی صندلی مدیریتی

حتما توصیه می‌کنیم که با توجه به حجم استفاده از این صندلی و انجام سرویس‌های مربوط به صندلی که در آینده با آن مواجه خواهید شد در انتخاب شرکت سازنده و تعداد ماه‌های ضمانت داده شده جهت گارانتی صندلی و جک مخصوص آن حتما توجه فرمایید.
شایان ذکر است که صندلی‌های مدیریتی از لحظه انتخاب و سفارش توسط شما، پس از حداکثر 1 هفته توسط نیاورون تحویل داده خواهد شد.

 

صندلی مدیریتی ارگونومیک چیست؟


ارگونومیک در واقع یک علم مهندسی محسوب میشود. به وسیله این علم میتوان ابزارها و وسایلی را طراحی کرد که توانایی حفظ سلامت فیزیکی بدن انسان را داشته باشند.
به صورت معمول شغل مدیران و کارمندان یک شرکت ایجاب میکند که آنها برای مدت زمان طولانی بر روی صندلی بنشینند. به همین دلیل ممکن است با گذشت زمان سلامت فیزیکی بدن و ستون فقرات این افراد به خطر بیفتد. در این زمان است که علم ارگونومیک خود را نشان میدهد و با ساخت یک صندلی اداری مناسب مانع از به خطر افتادن سلامت کارمندان و مدیران میشود. لذا بهتر است در هنگام خرید صندلی اداری و مدیریتی به ارگونومیک بودن آن توجه شود.

 

ویژگی صندلی مدیریتی ارگونومیک

از مهمترین ویژگیهای یک صندلی ارگونومیک مدیریتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتفاع: ارتفاع صندلی ارگونومیک مدیریتی به وسیله اهرم تنظیم بادی به راحتی قابل تنظیم است. به صورت تقریبی ارتفاع مناسب برای اکثر افراد 40.50 تا 53.34 سانتیمتر بالاتر از سطح اتاق است.
 • تکیه گاه صندلی: پهنای تکیهگاه صندلی ارگونومیک 30 تا 48 سانتی متر است و به همین دلیل به صورت کامل ستون فقرات را پوشش میدهد.
 • عرض و قعر صندلی: صندلی ارگونومیک از پهنا و قعر (از جلو تا قسمت پشت صندلی) مناسب برخوردار است. قعر این نوع صندلی دارای یک گودی استاندارد 43 تا 50 سانتیمتری قابل تنظیم است.
 • اجزای تشکیل دهنده صندلی: صندلی ارگونومیک در قسمت نشیمن و تکیهگاه از یک تشک مناسب برخوردار است. به همین دلیل میتوان برای مدت زمان طولانی بر روی آن نشست.


قیمت صندلی مدیریتی ارگونومیک


برای خرید و آگاهی از قیمت صندلی ارگونومیک مدیریتی میتوان به شرکت و نمایشگاه مبلمان مراجعه کرد. در این شرکتها انواع متنوعی از صندلیهای ارگونومیک اداری و مدیریتی به خریداران عرضه میشود که طراحی و ساخت آنها بر مبنای زیباشناسی صورت گرفته است.