0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چراغ نورپردازی نما

هیچ محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.


چراغ نور پردازی نما

یکی از مساله هایی که امروزه بازتاب زیادی در بین مردم داشته و به شدت از آن استقبال شده، وجود نور چراغ نور پردازی نما در نمای ساختمان ها، مجتمعات، برج ها ، بانک ها، فروشگاه های بزرگ تفریحی و... است. که بسیار مورد پسند مردم قرار گرفته است. نور پردازی ها المان هایی هستند، که هم زیبایی و شیک بودن ساختمان ها را به وجود خواهند آورد و هم روشنایی آن منطقه را تامین خواهند کرد. چراغ نور پردازی نما همان طور که از اسمش پیداست، کار نور پردازی نمای ساختمان ها و مجتمعات را بر عهده دارد. امروزه نور پردازی بسیار پیشرفته تر، مدرن تر و کارایی تر شده است و علاوه بر نمای ساختمان ها در اکثر برج ها تالارها، رستوران های مجلل و... به کار برده خواهد شد. و سبک مدرن تر و جدید تری را از خود ارائه خواهد داد.

ساختار چراغ نور پردازی نما

برای نور پردازی ساختمان ها و فضا های مختلف می توان از لامپ ها و چراغ های نور پردازی در اندازه و شکل های متفاوتی استفاده کرد. هر فضا و مکانی با توجه به موقعیت و شکلی که دارد توسط چراغ نور پردازی نما روشنایی آن ها طراحی خواهد شد. برای مثال مکان هایی مانند حیاط خانه های ویلایی، پارک ها ، ساحل، خیابان، پیاده رو و... به دلیل باز بودن فضا و امکان حوادث طبیعی مانند وزش باد، طوفان، باران ، برف، سیل و موارد دیگر چراغ نور پردازی نما به گونه ای طراحی می شود، که مقاومت بالایی در برابر این حوادث داشته باشند. و یا به صورت ضد آب طراحی خواهند شد، که آب به داخل چراغ ها نفوذ نکند. این چراغ ها علاوه بر ویژگی ضد آب، ضد زنگ نیز هستند و در مقابل رطوبت، آب و باران مقاومت بسیار بالایی دارند.

موارد مهم در نصب چراغ های نور پردازی نما

• برای استفاده از چراغ نور پردازی نما در ساختمان ها باید توجه داشت که قوانین استفاده و به کار بردن این چراغ ها به درستی رعایت شده باشد. برای مثال در ساختمان ها و مجتمعاتی که ارتفاع چندانی ندارند در بین ستون های ساختمان چراغ ها باید به طوری نصب شوند، که نور ها به داخل خانه های مسکونی وارد نشوند. و یا ساختمان هایی که مرتفع هستند باید از چراغ نور پردازی نما از المان های قوی استفاده شود، که طول ساختمان را پوشش دهد. و یا به اصطلاح پرتاب نور آن ها قوی باشد تا جلوه زیبایی از نمای ساختمان و یا برج را به وجود بیاورد و شکل زیبا تری به نمای ساختمان ها دهد.
• رنگ المان ها و چراغ های نور پردازی نما از موارد بسیار مهم در نصب چراغ های نور پردازی است. رنگ ها با توجه به طرح ساختمان و رنگ دیواره های ساختمان ها انتخاب خواهند شد. انتخاب رنگ بسیار تاثیر گذار است زیرا علاوه بر ایجاد نمای زیبا برای ساختمان شما در ساختمان های اطراف و کسانی که از آن جا عبور خواهند کرد بسیار تاثیر مستقیم دارد و ممکن است انتخاب یک رنگ چشمگیر و نادرست باعث آزار و اذیت دیگران نیز شود.
• روشنایی چراغ نور پردازی نما باید فقط و فقط فضای بیرون را روشن کند و در داخل ساختمان اثری نداشته باشد که ممکن است باعث سلب آرامش ساکنان واحد های مسکونی شود.
• چراغ های ال ای دی امروزه در بین مردم بسیار پر طرفدار و پر کاربرد است و اغلب از این چراغ ها استفاده خواهند کرد. چراغ های ال ای دی به دلیل مصرف بسیار کم برق و انرژی باعث شده تا مکان هایی که نور آن تا ساعت ها نیاز به روشن ماندن دارد بسیار به صرفه باشد.

برای نور پردازی نمای ساختمان از چه چراغ هایی باید استفاده کرد؟

• چراغ های ال ای دی
• وال واشر های ال ای دی
• چراغ های دکوراتیو متنوع
• ریسه های شلنگی و خطی
• جت لایت ها
از موارد بسیار مهم و بسیار کاربردی در نمای ظاهری ساختمان ها و مجتمعات اداری و تجاری هستند که استفاده خواهند کرد.

توجه به رنگ و زاویه چراغ های نور پردازی نما

چراغ های ال ای دی دکوراتیو تنوع رنگی و نور پردازی بسیار زیادی برای نمای ساختمان ها دارد. که به شکل خطی، پرتاب نور به سمت بالا و پرتاب نور به سمت پایین و... هستند. هر چراغ الما نی دکوراتیو دارای زاویه های متفاوتی هستند، که هم از نظر عرضی و هم طولی به گونه های متفاوت هستند و برای تصب این چراغ ها باید به زاویه نوری آن ها نیز بسیار توجه شود.
استفاده از ریسه های خطی در نمای ساختمان
ریسه های خطی نیز یکی دیگر از چراغ نور پردازی نما برای ساختمان ها هستند، که بسیار قابل استفاده خواهند بود. این ریسه ها به دور ستون های ساختمان و یا در اطراف پنجره و سنگ بری های آپارتمان ها کاربرد دارند و رنگ ها و طرح های تزئینی بسیار جالبی را به وجود خواهند آورد. این ریسه ها یکی دیگر از موارد بسیار پر کاربرد هستند، که زینت ساختمان ها را دو چندان خواهند کرد.

اهمیت چراغ های نور پردازی نما

چراغ نور پردازی نما ، رو نما هستند، یعنی روی کار قرار می گیرند پس باید به گونه ای طراحی شوند، که علاوه بر مقاومت بالا و ایجاد نور پردازی های شیک و مدرن، ظاهر زیبایی نیز داشته باشند. اغلب صاحبان مجتمع و ساختمان ها پس از خرابی یکی از چراغ های دکوراتیو یا نور پردازی نما پس از خراب شدن دیگر به فکر درست کردن آن نیستند و اهمیتی برای نصب دوباره و یا تعمیر آن نخواهند داد. و همین دلیل باعث به هم خوردن طراحی زیبای نور پردازی ها خواهد شد.

وال واشرهای ال ای دی

دسته دیگر از چراغ نور پردازی نما ساختمان ها هستند، که نور هایی با تم رنگی بسیار ملایم ایجاد خواهند کرد این وال واشر های ال ای دی با داشتن متریال های مناسب و المان ها از دیگر موارد مورد استفاده در نمای ساختمان هستند، که جنبه تزئینی زیبایی دارند. این چراغ ها در اندازه های مشخص شده در بازار عرضه خواهند شد، که شما می توانید آن ها را خریداری کرده و در مکان های مختلف از جمله نمای ظاهری ساختمان استفاده کنید.