0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چراغ دیواری

تنظیم جهت صعودی

   

21 آیتم

تنظیم جهت صعودی

   

21 آیتم


چراغ دیواری 

اختراع بزرگ توماس ادیسون در زمینه کشف برق یک تحول عظیم در جهان امروز به وجود آورد. روشنایی یکی از مهم ترین و جزو اصلی ترین ساختار یک خانه، هتل، رستوران، خیابان، و... است. درخشندگی هر محیطی بهزیباتر شدن آن بسیار کمک خواهد کرد. یک چراغ دیواری، روشنایی فضای خانه را ایجاد می کند. چراغ های دیواری را می توان در اتاق خواب، در راه رو ها و یا سالن پذیرایی و... نصب کرد، تا از آن برای جلوگیری از تاریکی بیش از حد، جلوگیری از ترس در هنگام شب و خواب، برای مطالعه، دیزاین، طراحی خانه و... استفاده کرد. شما می توانید از یک چراغ دیواری در فضای منزل خود استفاده کنید و یا چند چراغ دیواری در قسمت های مختلف خانه، برای روشن کردن محیط روی دیوار نصب کنید. چراغ دیواری با توجه به سبک هر فضایی طراحی خاصی دارد، حمام، سرویس بهداشتی، اتاق خواب، سالن غذاخوری و... با توجه به محیط، به شکل های بسیار متنوع توسط طراحان و متخصصین داخلی و خارجی طراحی خواهد شد. اهمیت نورپردازی در زیبایی دکوراسیون داخلی و خارجی بر کسی پوشیده نیست. نورپردازی به کمک عناصر مختلف اصلی و کمکی انجام می­شود. چراغ دیواری یکی از مهم­ترین المان­هایی است که به عنوان منبع نور کمکی کاربرد دارد. البته کاربرد چراغ­های دیوارکوب تنها تامین بخشی از کمبود نور در فضا نیست. بلکه برای زیباسازی هرچه بیشتر فضای داخلی نیز مورد استفاده قرار می­گیرد.  

  

انواع چراغ دیواری

  

چراغ دیواری برای بسیاری از افراد که علاقه فراوانی به دیزاین و طراحی دکور در منزل، تالار، هتل و... دارند بسیار حائز اهمیت است. انتخاب یک چراغ دیواری مناسب بستگی به نور محیط و تزیینات فضای شما دارد. چراغ دیواری ها می توانند سقفی، دیواری و... باشند. چراغ دیواری اتاق خواب و یا پذیرایی از المان هایی است، که در طراحی دکوراسیون هم از نظر روشنایی و هم از نظر طراحی بسیار چشمگیر و زیبا است. چراغ ها مدل های گسترده ای دارند مانند، مینیمال، مدرن، چراغ دکوراتیو، چراغ کلاسیک، چراغ آرانگارد و...

  

چراغ دیواری در شکل های متنوع

  

• چراغ دیواری مربعی
• چراغ دیواری مستطیلی
• چراغ دیواری بیضی
• چراغ دیواری دایره ای
• چراغ دیواری لوزیکه با توجه به شکل ظاهری در مکان های مختلف کاربرد دارند. دیوارکوب ها یا همان چراغ دیواری از ترکیب و جنس شیشه های محکم یا نشکن، چوبی، فلزی، استیل و... ساخته و طراحی خواهند شد. 

  

پیشرفت صنعت در تحول چراغ دیواری

  

چراغ دیوارکوب (چراغ دیواری) همانطور که از اسمش پیداست، بر روی دیوار نصب خواهند شد. چراغ دیواری آن دسته از روشنایی های مدرنی است، که در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی تاثیر به سزایی در محیط های تجاری، اداری، سازمان ها، منازل و... دارد. در گذشته از لامپ های رشته ای استفاده می شد، اما امروزه با پیشرفت چشمگیر در صنعت، از رشته ای به ال ای دی تغییر کرده است و طراحان داخلی و خارجی خلاقیت بیشتری در ساخت چراغ دیواری به خرج خواهند داد. با افزایش سطح تولیدات با انبوه فراوانی از چراغ دیواری در طرح ها و شکل های گوناگون مواجه خواهید شد، که از ویژگی ها و استاندارد هایی برخوردار هستند. 

  

موارد مهم در انتخاب و نصب چراغ دیواری

  

• انتخاب طراحی در شکل ظاهری: برای هر فضای خاصی طراحی های بسیار متنوعی در بازار وجود دارد، که می توان از مدل های چراغ دیواری، که با توجه به محیط ساخته شده است برای محیط خود خریداری و نصب کنید.
• انتخاب رنگ های روشنایی با توجه به محیط و اماکن: مانند،(اتاق خواب، اتاق کودک، سرویس حمام، اتاق مطالعه و...) برای مثال رنگ صورتی و یا بنفش که اکثرا برای اتاق کودک استفاده خواهد شد، مناسب سرویس بهداشتی و یا اتاق مطالعه نخواهد بود.
• متناسب با محیط مورد نظر: برای مثال دیوار کوب یا چراغ دیواری که در سالن پذیرایی یک خانه نصب شده است در محیط اداری و یا تجاری مناسب و قابل استفاده نیست.
• زاویه مناسب: یکی از ویژگی های مهمی که در نصب چراغ دیواری مهم است زاویه مناسب خواهد بود. در اتاق خواب ها فضای مناسب و زاویه درست برای نصب چراغ دیواری در بالای تخت خواهد بود. ویا در سرویس های بهداشتی زاویه مناسب در بالای آیینه است.
و بسیاری از موارد دیگر، که در انتخاب چراغ دیواری بسیار مهم و تاثیر گذار است و توجه ویژه ای به آن ها باید شود.

  

اندازه نور چراغ دیواری

  

استفاده و انتخاب در تعیین نور های ملایم و یا زیاد در مکان های مختلف، برای مثال استفاده از نور ملایم چراغ دیواری در داخل راهرو، اتاق خواب و یا روشنایی بیشتر در فضای سالن و... باید توجه کرد. استفاده نادرست در انتخاب چراغ دیواری علاوه بر سلب آرامش در اندازه نور ممکن است افزایش هزینه هایی را نیز با خود به همراه داشته باشد. پس در هنگام خرید نصب یک چراغ دیواری تمامی زوایا را مورد نقد و بررسی قرار دهید و تمام جنبه های مثبت و منفی آن را در نظر داشته باشید.

  

چراغ دیواری سنسور دار و بدون سنسور

  

با توجه به قابلیت های استفاده چراغ دیواری در فضاهای مناسب ویژگی هایی به آن ها اضافه شده، که این ویژگی ها باعث متمایز شدن آن ها از سایر چراغ های دیواری شده است. چراغ دیواری سنسور دار که برای راهرو ها، راه پله ساختمان های بزرگ، مجتمعات، برج ها و مکان های مختلفی که دارای راه پله و راهرو های بسیار عریضی هستند کاربرد دارد. چراغ دیواری سنسور دار مناسب محیط منزل و... نخواهد بود و اکثر بر روی سقف راه پله و راهرو ها نصب خواهد شد. که از نظر صرفه جویی در هزینه بسیار تاثیر گذار است. چراغ دیواری بدون سنسور که با استفاده از یک کلید برق و یا دکمه، off و on خواهد شد در زمان قدیم و یا حتی امروزه در بسیاری از مکان ها وجود دارد اما ساختمان ها و مکان های امروزی تماما از سنسور دار در محیط راه پله نصب خواهند کرد.

  

نصب چراغ دیواری در اندازه های مناسب

 

یکی دیگر از مواردی که باید در نصب چراغ دیواری به آن توجه بسیار کرد اندازه و ارتفاع چراغ دیواری از سطح زمین است. زاویه درست در پخش روشنایی بسیار مهم است و آن را شکیل تر نشان خواهد داد، در حمام و سرویس بهداشتی چراغ دیواری اغلب خیلی نباید در قسمت مرتفع نصب شود و یا در اتاق خواب کودک دیوارکوب ها نباید خیلی به تخت کودک نزدیک باشد و همچنین چراغ دیواری در راه پله های مکان های عمومی و یا ساختمان های بزرگ اغلب به سقف نصب و طراحی شده اند. 

 

بیشتر بخوانیم : چگونه یک آینه کنسول خوب بخریم؟ 

نقاط کاربردی چراغ دیواری

 

استفاده از چراغ­های دیواری با دو هدف کاربردی و زیبایی (عنصر دکوراتیو) انجام می­شود. طراحان دکوراسیون برای اماکن مختلف مسکونی، اداری، تجاری و ... از مدل­های مختلف این چراغ­ها بهره می­گیرند. اتاق نشمین، اتاق کار، راهروهای طویل، بخش ورودی، بالکن، درب خروجی از جمله مکان­های رایج استفاده از چراغ دیوارکوب به شمار می­رود.

 

جنس چراغ دیواری

  

انواع مختلفی از چراغ­های دیواری به لحاظ قیمت در دسترس خریداران قرار دارد. دلیل اختلاف قیمت این چراغ­ها جنس و مدل آنها است. گچ، چوب، فلز، پلاستیک و شیشه نشکن رایج­ترین مواد مورد استفاده در ساخت این محصولات هستند.

 

انواع زاویه تابش نور در چراغ­های دیواری

 

چراغ­های دیواری در محدوده نصب شده نورپرازی ظریفی ایجاد می­کنند. البته تمامی جوانب به طور یکسان روشن نمی­شود. چراغ­های دیواری به لحاظ زاویه تابش نور با یکدیگر تفاوت دارند. رایج­ترین زاویه تابش برای این چراغ­ها شامل:

 •      تابش به سمت بالا
 •      تابش به سمت بالا و پایین
 •     تابش مستقیم و به سمت بالا
 •     تابش مستقیم و به سمت پایین
 •  

انتخاب طرح و شکل مناسب چراغ دیواری

 

چراغ­های دیواری به لحاظ شکل ظاهری تنوع زیادی دارند. به همین منظور انواع چراغ دایره­ای، نیم­دایره، مستطیلی، استوانه­ای، مربعی، تخت، شاخه­دار، بدون شاخه، سنسوردار، بدون سنسور و ... در دسترس خریداران قرار دارد. به لحاظ سبک نیز این چراغ­ها در انواع مختلف مدرن و کلاسیک تولید می­شوند. به همین دلیل امکان هماهنگی آن با سبک فضای داخلی یا خارجی فراهم است.

 

استفاده از چراغ دیواری چه مزیت­ هایی دارد؟

 

علاوه بر جنبه کاربردی این المان در برطرف­سازی بخشی از کمبود نور در فضا و زیباسازی محیط مزایای دیگری برای این چراغ­ها عنوان شده است که عبارتند از:

 •     صرفه­جویی در مصرف انرژی به دلیل استفاده از لامپ­های LED کم مصرف
 •      هماهنگی با انواع دکوراسیون به دلیل تنوع رنگی فوق­العاده
 •      قابل استفاده برای انواع فضای داخلی و خارجی
 •      امکان تغییر در زاویه تابش نور 

 

چند نکته کاربردی برای استفاده بهتر از چراغ­های دیواری

 

توجه به بعضی نکات برای استفاده بهتر از چراغ­های دیواری ضرورت دارد:

 •     استفاده از نور سفید در چراغ موجب افزایش تمرکز می­شود.
 •      چراغ دارای نور زرد بیشتر برای آرام ساختن فضا کاربرد دارد.  
 •     با استفاده از این چراغ­ها می­توان لوازم خاص (تابلوهای هنری، وسایل قدیمی و ...)، بافت یا رنگ دیوار را مورد توجه بیشتری قرار داد.
 •      در صورت نبود مدل و طرح مورد نظر، امکان استفاده از چراغ­های گچی و رنگ­آمیزی آنها وجود دارد.

  

ظریف­کاری­ هایی که برای چراغ­های دیواری باید به آن توجه کرد:

 

نکات زیر در رابطه با خرید انواع چراغ­های دیواری حائز اهمیت است:  

 •     نور سرد با مکان­های مسکونی تناسب چندانی ندارد.
 •     بالا و پایین چراغ­های دیواری نور بالا و پایین تا حد امکان باید خالی باشد.
 •      چراغ­های دیواری با تابش به سمت بالا برای روشن کردن سقف کاربرد دارد.
 •      استفاده از چراغ نور بالا و پایین برای نشان دادن سقف­های مرتفع مفید است.
 •      چراغ­های دارای نور مستقیم و رو به پایین (یا بالا) برای نمایش آثار هنر کاربردی­تر هستند.
 •      چراغ دارای نور بالا و پایین برای اتاق کار و مهمان اغلب مورد استفاده قرار می­گیرد.
 •      برای کادربندی اطراف یک فضا می­توان از دو چراغ مشابه و هم­اندازه استفاده کرد.

  

قیمت چراغ دیواری

 

چراغ دیواری در قیمت های مختلف با توجه به اندازه، محیط مورد نظر، در بازار عرضه و به فروش خواهند رسید و هر کدام از نظر ویژگی ها دارای قیمت های متنوعی هستند. مدل های سنتی و چند شاخه که در گذشته بسیار کاربردی بوده است، امروزه نسبت به مدل های پیشرفته و خصوصیات برتر ارزان تر هستند همچنین مدل های سنسور دار و به روز تر را نیز با قیمت های کاملا مقرون به صرفه در بازار و یا اینترنتی می توانید سفارش داده و خریداری کنید.

 

نتیجه ­گیری

چراغ دیواری به عنوان یکی از منابع کمکی روشنایی در طراحی دکوراسیون انواع فضای داخلی و خارجی کاربرد دارد. البته هدف بسیاری از افراد از خرید این المان­ها تاکید بر بافت، رنگ یا آثار هنری موجود در بخشی از فضا است. تنوع فوق­العاده در طرح، رنگ، سبک، صرفه جویی در مصرف انرژی و امکان تغییر زاویه تابش نور موجب استفاده روزافزون از این چراغ­ها را به همراه داشته است.