0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

میز تحریر

تنظیم جهت صعودی

   

22 آیتم

تنظیم جهت صعودی

   

22 آیتم


متریال و جنس میز تحریر

با اندکی گذراندن وقت در وب سایت نیاورون و بررسی مدل‌های متنوع میز تحریر با انواع و اقسام جنس و متریال‌هایی که میزها با آن تولید شده‌اند آشنا خواهید شد.
فلز، ام دی اف، چوب، پی وی سی، ملامینه، ورق لترون و ... از متریال‌های استفاده شده در ساخت میز تحریرهای امروزی است.
توصیه ما به شما این است که در انتخاب میز تحریر خود حتما کیفیت و مرغوبیت متریال به کار رفته در ساخت آن را در اولیت قرار دهید تا انتخاب شما از دوام و استحکام بالایی در طول سال‌های استفاده برخوردار باشد.

کارایی میز تحریر

از همان ابتدا با خود رو راست باشید! کارایی میز تحریر برای شما چیست؟ از میز تحریر خود چه انتظاراتی دارید؟ از میز تحریر خود چه استفاده‌ای قرار است داشته باشید؟ چند ساعت در روز را پشت میز تحریر سپری خواهید کرد؟ میز تحریر را برای مطالعه و نوشتن می‌خواهید یا قرار است در عین حال به عنوان میز کامپیوتر هم استفاده شود؟
با پاسخ دادن به این سوالات، تا حد بسیار زیادی به هدف استفاده خود از میز تحریرتان نزدیک می‌شوید و به طبع در میان مدل‌های بسیار متنوع میز تحریرهای موجود در بازار انتخاب صحیحی خواهید داشت.
البته این نکته را به یاد داشته باشید که اگر میز تحریر را برای استفاده خود نیاز ندارید و قرار است میز را برای فرزند خود تهیه نمایید به منظور ترغیب شدن وی برای استفاده از آن، سعی کنید نظر و سلیقه او را در انتخاب میز تحریر تا حد زیادی اعمال کنید.

 

ابعاد میز تحریر استاندارد

پیش از خرید میز تحریر ابعاد اتاق خود، زاویه و محل قرارگیری میز تحریر را مشخص و اندازه گیری کنید. تجربه نشان داده است که شما با در دست داشتن این اطلاعات، در هنگام خرید دچار سردرگمی و کلافگی نخواهید شد و خرید موفق‌تری را تجربه خواهید کرد و دیگر گریبان گیر مشکلات ناشی از جا نشدن میز در محل مورد نظر شما نخواهید شد.
اگر اتاق یا دفتر کار شما از متراژ کمی برخوردار است، نیازی به خرید میز تحریر بزرگ نخواهید داشت، در وب سایت نیاورون می‌توانید مدل‌های کوچک‌تر میز تحریر را بررسی کنید و مطابق با ابعاد مناسب اتاق یا دفتر خود انتخاب مناسبی داشته باشید.
شایان ذکر است که علاوه بر متراژ اتاق، جثه و شرایط بدنی فرد استفاده کننده از میز تحریر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
شما باید در استفاده از میز تحریر آرامش و آسایش داشته باشید تا بتوانید کار خود را به خوبی پیش ببرید، اگر میز تحریر در نسبت با جثه شما کوچک باشد، در هنگام استفاده از آن به شانه‌ها و دست‌های شما در طولانی مدت فشار وارد می‌شود و در شما احساس خستگی ایجاد خواهد شد.
یکی از موارد مهمی که به حفظ آسایش و راحتی شما در حین استفاده از میز تحریر کمک شایانی می‌کند، آزاد بودن فضای زیر میز و به اصطلاح فضایی که پاهای شما در زیر میز حرکت می‌کند می‌باشد. پاهای شما پس از نشستن بر روی صندلی و کار با میز تحریر خود باید حرکت آزادانه‌ای داشته باشند و به جایی از میز گیر نکنند.

ارتفاع میز تحریر استاندارد

در هنگام کار با میز تحریر، بدن خود روی صندلی را باید به گونه‌ای تنظیم نمایید که پاهای شما از سطح زمین جدا نشود و حتما با زمین برخورد کرده و آن را لمس نماید. ارتفاع میز تحریر نیز باید به گونه‌ای باشد که در حین نوشتن و انجام کارهای خود بر روی سطح میز تسلط کافی داشته باشد.
به طور کل میز تحریر انتخابی شما نه آن قدر مرتفع باشد که برای تسلط پیدا کردن به میز مجبور شوید به بدنتان انعطاف دهید و نه آن قدر هم کوتاه باشد که برای کار روی میز تحریر مجبور باشید خم شوید و اصطلاحا خود را روی میز بیاندازید.
متاسفانه این فرهنگ اشتباه وجود دارد که از میز تحریر به عنوان میز کامپیوتر هم استفاده می‌شود، چرا که صحیح این است میز کامپیوتر از میز تحریر جدا باشد.
اگر بر روی میز تحریر خود، مانیتور قرار داده‌اید حتما توجه داشته باشید که جهت پیشگیری از مشکلات مربوط به بینایی و مشکلات ناحیه گردن، مانیتور و زاویه دید شما در یک راستا باشد، این جمله بدین معناست که مانیتور و چشمان شما به موازات هم قرار داشته باشند.
حتما توجه داشته باشید که بیش اندازه روی میز خم نشوید، در طول روز اگر بیش از 20 الی 30 درجه گردن شما روی میز خم شود، در طولانی مدت دچار مشکلات مربوط به ناحیه گردن و ستون فقرات خواهید شد.

نکات مهم در انتخاب میز تحریر مناسب

توصیه می‌شود در هنگام انتخاب مدل میز تحریر، مدلی را انتخاب کنید که فاقد لبه و گوشه‌های تیز باشد تا در زمان استفاده حتی به صورت ناخواسته نیز مشکلی برای شما و کارتان ایجاد نشود.
یکی از نکاتی که شاید در هنگام انتخاب و خرید میز تحریر اصلا به چشم نیاید این نکته است که شما در لحظه انتخاب شیفته ظاهر و طراحی میز تحریر می‌شوید و اولویت خود را در طراحی ظاهری آن می‌بینید. جا دار بودن میز تحریر و مجهز بودن آن به چندین کشو شاید یا اصلا در ذهن شما نباشد یا به طور کل به آن اهمیت ندهید، که بسیار کار اشتباهی است.
چرا که در استفاده طولانی مدت از میز تحریر خود و در حین کار نیاز به داشتن فضای اضافی و کشوهای متعدد خود را نشان می‌دهد و در آن زمان شما را دچار چالش می‌کند. بنابراین حتما در زمان انتخاب، فارغ از بحث زیبایی شناسی میز تحریر، به وجود فضای اضافی و کشو دقت فرمایید.

گارانتی و خدمات پس از فروش

در هنگام خرید به دقت شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش که از سمت شرکت تولید کننده محصول به شما وعده داده می‌شود را بررسی نمایید تا در طول سال های استفاده از میز تحریر خود با چالش‌های مربوط به شرایط تعمیر آن رو به رو نشوید.