0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

توستر

تنظیم جهت صعودی

   

9 آیتم

تنظیم جهت صعودی

   

9 آیتم


توستر چیست؟

اگر قصد دارید از این به بعد با صبحانه های لذیذ و شگفت انگیز رو به رو شوید و صبح خود را با لذت بردن از طعم نان برشته شده آغاز نمایید تنها یک انتخاب پیش روی خود دارید، آن انتخاب هم چیزی جز خرید یک توستر برای آشپرخانه نیست.
این دستگاه برقی جمع و جور می تواند با فراهم کردن قدرتی بین 500 تا 1300 وات نان صبحانه شما را در مدت زمان کوتاهی، برشته کند. بی شک آماده سازی سریع نان برشته صبحانه، آن هم در مواقعی که عجله دارید می تواند یک مزیت خوب به حساب آید.
شیارها و محفظه هایی که در دستگاه توست نان تعبیه شده است، محل ورود و قرار دادن نان توست است. با قرار دادن نان توست در این محفظه های مخصوص می توانید نان توست را برشته کنید و یا برای یخ زدایی آن اقدام نمایید.
شایان ذکر است که به لطف اشغال فضای کم توستر ها و طراحی های مدرن و به روز، شما می توانید با خرید یک توستر به مدرن تر و شیک تر جلوه دادن فضا و دکوراسیون آشپزخانه خود نیز کمک شایانی کنید، البته توصیه نیاورون به شما این است که هرگز اسیر مدرنیته در آشپزخانه نشوید. بسیاری از آشپزخانه های منازل تبدیل به محلی جهت خودنمایی وسایل آشپزخانه مدرن شده است و بی آن که کاربرد آن ها را بدانیم فقط اقدام به خرید می کنیم و عملا محصول انتخابی ما بی استفاده باقی مانده و در گوشه ای از آشپزخانه خاک می خورد، بنابراین کاربرد وسایل آشپزخانه را بدانید، نیاز سنجی کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.
توستر نان به شما این اجازه را می دهد که تعیین کنید تا چه میزان نان شما نیاز به برشته شدن دارد و در چه مدت زمانی می خواهید نان صبحانه شما آماده شود.
به نظافت توستر خود اهمیت دهید چرا که این کارمی تواند عمر مفید دستگاه شما را بالا ببرد. پس از هر بار استفاده از توستر سعی داشته باشید آن را تمیز کنید و تا جایی که امکان دارد بدون این که به دستگاه آسیبی وارد آورید خرده های نان را از شیارها و حفره های توستر خارج نمایید.
شما با این کار از چسبیدن خرده نان ها به دیواره داخلی توستر، سوختن و داغ شدن خرده نان ها در استفاده بعدی از دستگاه تا حد زیادی جلوگیری می کنید.

آشنایی با انواع مدل توستر

توسترهای موجود در بازار، در سه مدل کلی تولید می شوند. یکی از مدل ها مجهز به ورودی 2 برش نان توست دارد که به مدل دو بُرشه شهرت دارد و مدل دوم نیز دارای ورودی 4 برش نان توست به دستگاه است که طبیعتا این مدل نیز به مدل چهار بُرشه معروف است.
مدل سوم که شاید مدلی باشد که توانست در میان ایرانی ها جایگاه خاص و محبوبی را برای خود دست و پا کند، از یک محفظه مخصوص جهت برشته کردن نان بهره مند است. این جایگاه ورودی نان به صورت کشیده بوده و شما می توانید دو تکه نان توست را در امتداد هم قرار دهید. از محبوبیت آن میان ایرانی ها سخن گفتیم اما علت آن چیست؟ شما با خرید این مدل از توستر نان، می توانید علاوه بر برشته کردن نان توست، نان های ایرانی نظیر نان سنگک را نیز برشته نمایید.

اهمیت اهرم توستر

مدل های رایج توستر نان مجهز به اهرمی است که رو به پایین و بالا بازی می کند و وظیفه آن فرمان دادن به شروع توست شدن نان شما است. به یاد داشته باشید که در هنگام کار با این اهرم احتیاط نمایید چرا که اگر این اهرم ایراد پیدا کند فعالیت کلی توستر شما مختل می شود.

مشکلات مربوط به گیر کردن نان در توستر

این اتفاق یکی از اتفاق های رایج و معمولی اکثر مدل های توستر است و چه بخواهید و چه نخواهید ممکن است روزی رخ دهد. در پاره ای از اوقات نان توست در حین فرآیند برشته شدن داخل دستگاه گیر می کند و بیرون نمی آید، در این زمان از تکان دادن شدید توستر اکیدا بپرهیزید و جهت خارج کردن نان از دستگاه، از گیره کمک بگیرید و به خود توستر صدمه وارد نکنید.
نیاورون به شما توصیه می کند که در هنگام فرآیند برشته شدن نان ها، جسم فلزی ای را به محفظه های مخصوص برشته شدن نان نچسبانید.

امکانات توستر

مدل های گوناگون طراحی و تولید شده توستر نان، مجهز به امکانات جانبی نظیر قابلیت تنظیم حرارت، قابلیت یخ زدایی، محفظه نگهداری سیم برق و کشوی جمع آوری خرده نان است که وجود یا عدم وجود هر کدام از این امکانات می تواند در قیمت تمام شده محصول تاثیر گذار باشد.
در برخی از مدل های طراحی شده همان طور که ذکر شد، شاهد محفظه نگهداری سیم برق توستر هستیم که علاوه بر مرتب تر و منظم تر به نظر رسیدن ظاهر توستر، امنیت بالاتر و طول عمر بیشتری نیز برای سیم برق توستر به همراه دارد.
در هنگام انتخاب و خرید به این امکانات جانبی دقت فرمایید و اگر برخی از آن ها برای شما اهمیت چندانی ندارند، متحمل هزینه بیشتری نشوید.

توستر و تشویق کودکان به خوردن صبحانه

یکی از نکات جالبی که در استفاده از توستر به چشم می خورد، ترغیب و تشویق شدن کودکان به خوردن این وعده غذایی مهم است. کودکان دنیای ساده و رنگارنگی دارند. شاید در نگاه نخست این موضوع خنده دار به نظر آید اما فرزند دلبند شما صبح ها با شور و اشتیاق میل کردن نان توست شده از خواب بیدار شده و سر میز صبحانه حاضر می شود.

آون توستر چیست؟

آیا تا به حال نام آون توستر را شنیده‌اید؟ فرق آون توستر با توستر معمولی چیست؟ آون توستر در قیاس با توستر معمولی، علاوه بر برشته کردن نان توست، به شما امکان گرم کردن و برشته کردن انواع کیک ها و غذاها را می دهد و با خرید این محصول می توانید با یک تیر، دو نشان بزنید. البته آون توستر اندازه بزرگ تری در قیاس با توستر نان دارد

آون توستر را با ماکروویو اشتباه نگیرید!

یکی از تفاوت های فاحش و بزرگ میان این دو دستگاه، فرآیند پخت غذا در آن ها است، آون توسترها مجهز به المنت های گرمایی هستند که به لطف اشعه مادون قرمز غذای شما را داغ می کنند، اما در نقطه مقابل در فرآیند گرم کردن غدا در ماکروویو، امواج الکترومغناطیس حرف اول را می زنند.
اگر مدت زمان گرم شدن غذا برای شما اولویت دارد و می خواهید غذای شما در مدت زمان کوتاه تر و سریع تر داغ شود، نمی توانید روی آون توستر حساب باز کنید و در این مورد ماکروویو گوی سبقت را از حریف خود می برد، چرا که آون توسترها جهت برشته کردن غذا نیاز دارند در مدت زمان طولانی تری در نسبت با ماکروویوها حرارت را به غذا منتقل نمایند.
غذاهای آب دار در ماکروویو بهتر و سریع تر داغ می شوند و در سوی مقابل، اگر به دنبال برشته شدن غذای خود هستید، آون توستر می تواند کمک شایانی به شما کند.
در بحث بررسی هزینه، این آون توستر است که خود را به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه و کارا با پرداخت هزینه کمتر مطرح می کند، شاید اغراق نباشد که اذعان کنیم بهترین جایگزین فر برای خانه ها می تواند خرید آون توستر باشد.
اگر در آشپزخانه خانه خود با محدودیت فضا مواجه هستید، طبیعتا نیازی نیست که هر دو دستگاه را تهیه نمایید، تنها کاری که نیاز است انجام دهید نیازسنجی دقیق است. نیاورون تفاوت این دو وسیله آشپزخانه را برای شما بازگو کرد، حال این شما هستید که با توجه به نیاز خود تصمیم می گیرید که کدام یک را تهیه نمایید.

نکات مهم در خرید آون توستر

در هنگام خرید آون توستر حتما به اندازه آن توجه نمایید چرا که اندازه این محصول در کاربرد و قیمت تمام شده آن تاثیر مستقیمی دارد. به عنوان مثال اگر هدف شما از خرید آون توستر، تنها گرم کردن و برشته کردن نان توست و کیک باشد، نیازی نیست به سراغ مدل های بزرگ و گران قیمت بروید، همان مدل های کوچک تر آون توستر می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.
یکی از نکاتی که شاید در هنگام انتخاب و خرید آون توستر اصلا به آن توجه نشود و یا دست کم در آن لحظه در ذهن ما جایی نداشته باشد، رنگ آمیزی و طرح این محصول مربوط به آشپزخانه است، حتما توجه داشته باشید که مدل و رنگ محصول انتخابی شما هارمونی رنگ ست وسایل آشپزخانه شما را تحت الشعاع قرار ندهد و یکپارچگی آن را بر هم نزند.
شایان ذکر است که در هنگام خرید دقت داشته باشید آون توستر انتخابی شما، بایستی مجهز به درب نسوز شیشه ای باشد و به منظور سهولت در بیرون کشدین سینی پس از فرآیند برشته کردن و گرم کردن، سینی تعبیه شده در داخل دستگاه به درب متصل باشد تا با باز شدن درب آون توستر، سینی به بیرون هدایت شود .
همچنین دقت فرمایید که کف آون توستر از سطح زمین دارای ارتفاع مناسبی باشد تا گرمای تولید شده از آن در هنگام کار، آسیبی به روی سطح کابینت آشپزخانه شما وارد نکند.

خرید توستر ارزان یا گران قیمت؟

نیاورون همواره توصیه دارد که با یک نیاز سنجی ساده و سپس مشخص کردن بودجه خرید خود، از کلافگی و سردرگمی انتخاب میان مدل های متنوع تا حد زیادی آسوده شده و نجات پیدا کنید.
شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی نیاورون، علاوه بر مشاهده مدل های گوناگون توستر، از اطلاعات فنی و کیفی آن ها با خبر شده و محصولات مد نظر خود را با هم مقایسه نمایید.
شرایط ارسال و گارانتی توستر های موجود بر روی وب سایت نیز درج شده است و شما تنها با چند کیلیک ساده می توانید سفارش خود را ثبت کنید و لذت یک خرید امن اینترنتی را بچشید.