0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چراغ مطالعه

هیچ محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.


چراغ مطالعه

چراغ مطالعه نوعی نور پردازی ضروری است که اغلب در یک اتاق و یا محیط کار نادیده گرفته خواهد شد. چراغ مطالعه نور پردازی موضعی است که مقدار صحیح نور را دقیقاً در جایی که برای کار در دست نیاز است فراهم می‌کند. چراغ مطالعه یک پرتوی از نور است که روی سطح هدایت خواهد شد و بنابراین ناحیه‌ای که بر روی آن کار می‌کنید را مشخص و روشن تر خواهد کرد. نمونه‌هایی از برنامه‌های خاص که نیاز به روشنایی و زاویه دید بیشتری دارند عبارت‌اند از: خواندن، نوشتن، کار کردن، زمان استفاده از یک کامپیوتر، میکاپ کردن و... چراغ مطالعه و یا چراغ رومیزی یکی از وسیله‌های کاربردی در منازل و یا محیط کاری به شمار خواهد رفت و وجود این وسیله در هر خانه یا محیطی برای مطالعه ضروری است. ادامه مطالب را در خصوص چراغ مطالعه از دست ندهید.

تنظیم نور مناسب چراغ مطالعه

چراغ مطالعه نوعی چراغ رومیزی است که روشنایی به وجود آمده از آن برای مخاطب بسیار مهم است. آن‌ها اغلب از تجهیزات قابل حمل مانند یک کابل، پلاگین و لامپ شکل خواهند گرفت. نورهایی که چراغ مطالعه از قسمت‌های مختلف بر سطح مورد نظر تابیده خواهد شد عبارت است از: چراغ‌های پشت میز، لامپ‌های میز چرخان، نقاط بالای سر و لامپ‌های رومیزی هستند. استفاده از همان مقدار نور در سراسر اتاق و یا محیط کار، کارآمد و یا حتی مؤثر نیست، بنابراین به همین دلیل است که هر فرد در اتاق خود و یا محل کار نیاز به یک روشنایی و چراغ مطالعه احتیاج دارد.
چه عواملی باید هنگام انتخاب یک چراغ پشت میز و یا چراغ مطالعه مورد توجه قرار بگیرد؟
• اندازه
• رنگ
• شکل
• سبک
تمام این موارد بستگی به سلیقه شخصی شما دارد؛ بنابراین انتخاب سبک چراغ مطالعه با توجه به دکوراسیون شما بستگی دارد. اگر فضای اتاق شما مدرن باشد شما احتیاج به یک چراغ مطالعه جدید و مدرن خواهید داشت.
لامپ LED مناسب ترین انتخاب برای چراغ مطالعه
لامپ‌های LED معمولاً دارای بیشترین نور کنترل شده هستند، زیرا لامپ ال ای دی منابع نور آن‌ها جهت داراست. اگر چراغ مطالعه شما در 24 ساعت شبانه روز روشن باشد، استفاده از لامپ LED برای استفاده از یک چراغ مطالعه یا هالوژن و یا حالت رشته‌ای ارزان تر خواهد بود. با این که قیمت اولیه یک لامپ LED معمولاً بالا تر است، اما هزینه اجرای آن بر روی یک وسیله بسیار ارزان تر است؛ و تنها از یک پنجم مقدار انرژی به عنوان یک لامپ هالوژن استفاده خواهد کرد. چراغ‌های ال ای دی داغ نخواهند شد و گرما تولید نمی‌کنند به همین دلیل بهترین انتخاب و مناسب ترین گزینه برای چراغ مطالعه شما خواهد بود.

اندازه نور چراغ مطالعه

اگر یک میز مطالعه و یا میز کار بزرگ دارید، باید از یک چراغ رومیزی یا چراغ مطالعه استفاده کنید. اگر روی میز کار خود از کامپیوتر یا لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، فضای کاری خود را در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که نور چراغ مطالعه کل منطقه کاری میز شما را پوشش خواهد داد. تأثیر میزان نور بر میز شما بسیار مهم است. اگر شدت نور زیاد باشد امکان آسیب دیدن چشم بسیار زیاد است و یا بالعکس اگر نور چراغ مطالعه کم سو باشد نیز مشکلاتی را برای شما به همراه خواهد داشت. چراغ مطالعه‌ها انواع گوناگونی دارند که به شکل‌های مختلف تنظیم خواهند شد. شما می‌توانید شب در هنگام خواب به مطالعه کتاب مورد علاقه خود مشغول باشید بدون این که باعث سلب آرامش همسر و یا خانواده‌ شوید. تنظیم نور چراغ مطالعه و یا تنظیم کردن خود چراغ مطالعه با پیشرفت تکنولوژی به راحتی امکان پذیر خواهد بود. شما می‌توانید با مدل‌های جدید چراغ مطالعه به راحتی اندازه پرتو نور آن را کنترل کنید.

اندازه درست نور چراغ مطالعه با توجه به سن افراد

یک فرد بیش از 50 سال نیاز به دو برابر نور نسبت به یک فرد 25 ساله دارد. اکثر تولید کنندگان چراغ مطالعه هنگام طراحی، این موضوع مهم را مد نظر قرار می‌دهند. در هر سنی میزان روشنایی برای چشمتان بسیار مهم و حائز اهمیت است و نباید آن را نادیده بگیرید، زیرا علاوه بر صرفه جویی نکردن باعث سردرد و چشم درد خواهد شد. در واقع یک انرژی نور با بیش از 100 نیروی خروجی نور و یک دیفیوزر شیشه‌ای مات و رفلکتور که درخشش نور را کاهش می‌دهد یک لامپ را تولید می‌کند.

زاویه نور چراغ مطالعه

منبع نور هرگز نباید در خط مستقیم دید شما باشد. همچنین اگر سطح میز شما شیشه‌ای باشد از نور بازتاب شده به چشمتان خودداری کنید و سر لامپ چراغ مطالعه خود را در زاویه 30 درجه قرار دهید تا هیچ پرتو و یا علامتی در حوزه دید شما قرار نگیرد.
تأثیر درجه حرارت رنگ چراغ مطالعه بر محیط اطراف
دمای رنگ در واحد کلوین اندازه‌گیری خواهد شد و دمای بصری یا خنکی، رنگ آبی یا سفید را توصیه می‌کند. 2000 K تا 3000 K برای دمای رنگ سفید گرم و 3500 K تا 5500K برای سفید خنک در نظر گرفته شده است؛ و روشنایی روز 5600K تا 6500K است. لامپ‌های هالوژن همیشه یک دمای رنگ 3000 کیلو دارند، در حالی که اکثر لامپ‌های LED می‌توانند 2700K و 3000K باشند. به خاطر داشته باشید که لامپ‌های KED در چراغ خواب بسیار کارآمد تر است، بنابراین شما شاهد افزایش 10 درصدی در خروجی نور برای هر 300K در دمای رنگ هستید. دماهای رنگ گرم آرامش‌بخش هستند و جو بسیار خوبی را ایجاد می‌کنند، درحالی که دمای رنگ خنک تر مغز را تحریک می‌کند و ممکن است بهره وری را افزایش دهد. شما ممکن است عکس‌العمل‌های متفاوتی بسته به اینکه کجا هستید و چیزی که از چراغ مطالعه برای آن استفاده می‌کنید، داشته باشید. به عنوان مثال، چراغ مطالعه در خانه‌ها معمولاً 2700K تا 3000K هستند، در حالی که آن‌هایی که در دفاتر استفاده خواهند شد به طور کلی چیزی حدود 3000K تا 3500K هستند.

خرید چراغ مطالعه

برای خرید چراغ مطالعه با ابعاد و اندازه و طرح های متنوعی روبرو خواهید شد که ممکن است گیج کننده و یا سرگرم کننده باشد. میتوانید با مراجعه به یک فروشگاه اینترنتی و مشاهده همه مدل‌ها می توانید در وقت صرفه جویی کرده و خرید آسانی را تجربه کنید. به کیفیت محصول دقت کنید و کالای با قیمت مناسب را خریداری نمایید.