0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

سماور

تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 35 آیتم

  1. 1
  2. 2
تنظیم جهت صعودی

   

آیتم های 1 تا 24 از مجموع 35 آیتم

  1. 1
  2. 2

سماور برقی

سبک زندگی ایرانیان به صورت تنگاتنگی با نوشیدن چای در طول شبانه روز گره خورده و عجین شده است. نوشیدن چای در کنار خواصی که دارد، سبب رفع خستگی و شادابی افراد می شود. چای نوشیدن از دیرباز در فرهنگ و تمدن ایرانیان جایگاه خاص خود را پیدا کرده است.
برای دم کردن و لذت بردن از نوشیدن چای دیگر لازم نیست از سماورهای سنتی و قدیمی استفاده نمایید. شما با خرید چای ساز یا سماور برقی، می توانید در مدت زمان اندکی آب جوش مورد نیاز خود را تامین کنید و همیشه در طول روز به آب جوش دسترسی داشته باشید.
اساسا سماورهای برقی جهت جلوگیری از خطرات ناشی از کار با سماورهای معمول و قدیمی و همچنین دسترسی سریع تر به آب جوش و چای طراحی و تولید شدند.
اگر برای تهیه آب جوش و چای از روش های سنتی کلافه شدید یا اگر از بلند کردن کتری به ستوه آمده اید و این کار شما را کلافه می کند، پیشنهاد ما به شما خرید یک سماور برقی است که این چالش رهایی یابید.


آشنایی با اجزای سماور برقی

مدل های گوناگون این وسیله مربوط به آشپزخانه، با امکانات متفاوتی به بازار ارائه شده اند اما در مدل های رایج و ساده، سماور برقی از یک صفحه گرم نگه دارنده، کلیدهای روشن و خاموش، قوری و بدنه تشکیل شده است.

تنوع مدل در انتخاب سماور برقی

در بازار گسترده لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه، مدل های متنوع و زیبایی از سماور برقی به چشم می خورد که شما می توانید با سلیقه خود، مدلی را که همگون و هماهنگ با نحوه چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه است را انتخاب و خریداری نمایید. در مدل های رایج سماور برقی، این دستگاه پس از به جوش آوردن آب، به صورت خودکار خاموش می شود.
از آن جایی که مدل های تولید شده در بازار گستردگی دارند، برخی مدل ها که طبیعتا گران قیمت تر از مدل های معمول هستند دارای یک سری امکانات اضافی تر هستند که شما با توجه به بودجه و نیاز خود می توانید به سراغ آن ها رفته یا قید خرید آن ها را بزنید.
امکانات اضافی ذکر شده می تواند شامل، طول سیم برق دستگاه، گنجایش و ظرفیت مخزن، شرایط بهتر گارانتی و خدمات پس از فروش و یا تعبیه چراغ های نمایشگر وضعیت دستگاه باشد.

ایمنی کار با سماور برقی

در هنگام کار با سماور برقی توجه داشته باشید که این وسیله برقی را در مکان های مرطوب و خیس قرار ندهید. بهتر است که در ابتدا سماور را تا خط مخصوص مدرج شده مخزن با آب پر نمایید سپس آن را به برق متصل نمایید.
با توجه به املاح معدنی آب آشامیدنی، در دراز مدت ممکن است اندکی رسوب در مخزن سماور جمع گردد که توصیه می کنیم رسوب را از بین ببرید.
دقت داشته باشید که به هیچ وجه در هنگام استفاده از سماور برقی، قسمت های تشکیل دهنده آن نباید چکه یا نشتی داشته باشند، در صورت مواجه شدن با این مشکل حتما به گارانتی و شرایط خدمات پس از فروش سماور برقی مراجعه کنید تا رفع عیب صورت پذیرد، همچنین اگر در استفاده های طولانی در دراز مدت متوجه شدید که سماور برقی شما مانند گذشته به خوبی گرم نمی شود، می توانید ترموستات آن را بررسی نمایید.
توصیه نیاورون به شما ااین است که پس از مدت زمانی استفاده از سماور برقی، در فواصل معین به صورت دوره ای آب بندی بدنه و سیار اجزای آن را به منظور حفظ ایمنی بیشتر در حین کار بررسی نمایید.
حتما به یاد داشته باشید که اگر مشغول بررسی، عیب یابی یا تعمیر اجزای سماور برقی هستید، این وسیله را از برق جدا کرده باشید و به پریز متصل نباشد.


نحوه عملکرد سماور برقی

ترموستاتی که در بدنه سماور برقی تعبیه شده است، جریان الکتریکی را ایجاد و سبب گرم شدن المنت موجود در سماور می شود. با گرم شدن المنت، آب داخل مخزن نیز رفته رفته گرم می شود. پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، درجه حرارت آب به حد معین و جوش می رسد که در این حالت قطعه حساس به گرمای ترموستات گرما را جذب کرده و منبسط می شود.
این انبساط سبب می شود که پلاتین های اتصال جریان المنت دیگر به هم متصل نباشند و از یکدیگر فاصله پیدا کنند. به دنبال ایجاد این فاصله، المنت از کار خواهد افتاد.
اما سوال اینجاست که چطور سماور در مدت زمانی که به برق متصل است می تواند به صورت خودکار همیشه آب جوش را برای ما محیا سازد؟
پاسخ ساده است. بعد از این که دمای آب مجدد پایین آمد، قطعه حساس به گرمای ترموستات این بار منقبض می شود و به دنبال انقباض این قطعه، پلاتین های ذکر شده مجدد به هم متصل شده و جریان الکتریکی دوباره فعال شده و در پایان شاهد داغ شدن المنت و طبیعتا جوش آمدن مجدد آب مخزن خواهیم بود.

خرید سماور برقی ارزان قیمت یا گران قیمت؟

همان طور که در چندین سطر بالاتر اشاره شد، این کالا نیز همانند سایر کالاهای موجود در بازار لوازم آشپزخانه از تنوع و گستردگی مدل برخوردار است. بی شک نام برند تولیدی، کیفیت متریال و جنس مواد به کار رفته، مرغوبیت مونتاژ دستگاه، ابعاد، امکانات جانبی و شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش می تواند تاثیر کاملا مستقیمی بر روی قیمت تمام شده سماور برقی داشته باشد.
شما با یک نیاز سنجی ساده می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید، اگر فقط به جوش آمدن آب و تهیه چای فکر می کنید، مدل های ساده و رایج بازار که هزینه کمتری برای تهیه آن ها نیاز است، می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند اما اگر به نام برند، لوکس بودن نوع طراحی، به روز بودن مدل دستگاه، فراهم بودن امکانات جانبی و مسائل این چنینی فکر می کنید، تنوع انتخاب شما بیشتر است و صد البته که انتخاب های شما گران تر از حالت قبل خواهند بود.