0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چراغ حیاطی و پارکی

هیچ محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.


چراغ حیاطی و پارکی

حیاط‌ها و پارک‌ها محوطه‌های بزرگ و فضای باز هستند که برای روشنایی بیشتر در شب از چراغ حیاطی و پارکی استفاده خواهند کرد. چراغ حیاطی و پارکی به دلیل استفاده در فضاهای باز بسیار متنوع هستند. اغلب خانه‌ها دارای حیاط‌هایی با متراژ بالا هستند که برای روشنایی نیاز به لامپ‌های مختلف دارند؛ و یا پارک‌ها به دلیل وسعت بسیار بالا برای روشنی در شب از چراغ حیاطی و پارکی برای گستردگی نور استفاده خواهند کرد. چراغ‌ها و لامپ‌ها انواع مختلفی دارند، چه از نظر رنگ و اندازه و یا مصرف به صورت‌های مختلف ساخته شده‌اند. هر محیط بسته به شرایط و محیطی که دارند چراغ‌هایی مناسب با آن مکان طراحی خواهند شد. چراغ‌ها امروزه دارای دو کاربرد اصلی یعنی ایجاد روشنایی و جنبه تزئینی دارند، در ادامه مطلب در خصوص چراغ حیاطی و پارکی و آشنایی بیشتر با آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

موارد مهم در انتخاب چراغ حیاطی و پارکی

همان‌طور که گفته شد برای هر فضا و محدوده خاصی مدل‌های مختلفی از چراغ‌ها توسط مهندسین طراح، طراحی شده است. برای مثال چراغ‌هایی که بر روی دیوار در نمای ساختمان نصب خواهد شد مناسب فضای حیاط و یا فضای عمومی مانند پارک‌ها نخواهد بود؛ و یا چراغ آویزی که در داخل ساختمان نصب می‌کنند، کاربردی در حیاط خانه و یا پارک نخواهد داشت. از جمله موارد مهم در انتخاب چراغ حیاطی و پارکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
• جنس چراغ‌ها (چراغ‌های حیاطی و پارکی به دلیل قرار گرفتن در فضای بیرون باید از جنس‌هایی باشند که در برابر رطوبت و آب مقاومت کنند)
• اندازه چراغ‌ها
• سبک طراحی شده
• رنگ چراغ‌ها
از موارد مهمی هستند که در انتخاب چراغ حیاطی و پارکی باید به آن‌ها توجه بسیاری کرد.

عوامل مهم در نصب چراغ حیاطی و پارکی

عوامل مهمی که برای استفاده و نصب چراغ حیاطی و پارکی در فضای پارک‌ها و باغ‌ها باید در نظر گرفت شامل موارد زیر است:
• رعایت حد فاصل چراغ‌ها از یکدیگر: فاصله استاندارد و یک اندازه چراغ‌ها از یکدیگر از جمله نکات مهم در نصب چراغ حیاطی و پارکی است. رعایت فاصله‌ها به اندازه مساوی از یکدیگر خودش به تنهایی به زیبایی محیط بسیار کمک خواهد کرد.
• طراحی چراغ‌ها: طراحی چراغ‌ها بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ زیرا علاوه بر روشنایی، محیط را نیز زیباتر خواهد کرد. به همین دلیل طراحی آن‌ها بسیار مهم است. اغلب از چراغ‌های پایه دار و فانوسی و حبابی در فضاهای باز و سرسبز، مانند حیاط و پارک استفاده خواهند کرد.
• رنگ چراغ حیاطی و پارکی: استفاده از رنگ‌هایی که مناسب فضای پارک‌ها، حیاط، باغ و... باشند.

جنس انواع چراغ‌های حیاطی و پارکی

چراغ‌ها وسیله‌ای برای مراقبت و نگهداری از لامپ است. چراغ‌های حیاطی و پارکی از جنس‌های مختلفی ساخته شده‌اند که برخی از این جنس‌ها عبارت‌اند از:
• شیشه‌ای
• پلاستیکی
• پریسماتیک
• فلزی
• استیل
• نشکن
و بسیاری از موارد دیگر که در طراحی چراغ حیاطی و پارکی استفاده خواهد شد.

ویژگی چراغ حیاطی و پارکی با توجه به ساختار شرکت‌ها

چراغ‌های حیاطی و پارکی در شرکت‌های مختلف از برندها و مارک‌های متنوع ساخته خواهند شد. شرکت‌ها با توجه به استانداردهای خود چراغ حیاطی و پارکی را با ویژگی‌هایی در ساختار مختلف طراحی و در اختیار مردم قرار می‌دهند. برخی از این ویژگی‌های مهم عبارت‌اند از: قابلیت ضد زنگ بودن، استفاده از بهترین مواد، کیفیت بالا، مقاومت در برابر وزش باد و باران، جلوگیری از گرد و غبار در داخل آن‌ها، نور پردازی با کیفیت بالا و... در هنگام خرید و نصب چراغ حیاطی و پارکی برای حیاط منازل خود باغ‌ها و... باید توجه داشته باشید که بهترین محصول را خریداری کنید تا عمر و دوام بیشتری برایتان داشته باشد، کیفیت چراغ حیاطی و پارکی هر چقدر بیشتر باشد درخشندگی و زینت زیباتری به محیط اطراف خواهد داد.

چراغ ال ای دی خورشیدی

چراغ ال ای دی خورشیدی به روز ترین ساختار امروزی هستند که در انواع مختلف طراحی شده‌اند و قابلیت‌های منحصر به فردی دارند. چراغ ال ای دی خورشیدی ساخته شده از پلاستیک، با کیفیت بالا و روشن کردن 15 لامپ ال ای دی با هم بسیار برای محیط خانگی، حیاط، پارک و... مناسب است. این چراغ‌ها به سیم کشی نیاز ندارند، در هر جایی از حیاط و محوطه که بخواهید قابل نصب است، دارای پایه‌هایی در اندازه‌های مختلف و رنگ‌های زیبا، با حذف سیم‌های خارجی در این محصول، خطر بروز حوادث به حداقل می‌رسد. این چراغ حیاطی و پارکی با استفاده از باتری شارژ خواهد شد و شما می توانید آن را تعویض کنید. به طور کامل باتری آن می‌تواند به مدت 6 تا 8 ساعت محیط شما را روشن نگه دارد، علاوه بر این باعث حفظ قبض برق نیز خواهد شد. شما می توانید از چراغ‌های ال ای دی خورشیدی در حیاط پشتی، محوطه جلوی ساختمان، پیاده رو، ایوان، فضاهای سبز و... نصب کنید.

تأثیر چراغ حیاطی و پارکی در فضای اطراف

امروزه به دلیل اهمیت بالا به زیبایی فضای سبز و پارک‌ها، چراغ حیاطی و پارکی را طوری طراحی خواهند کرد که کیفیت زیبایی فضا را بالا ببرد و تأثیر مستقیمی بر زیبایی پارک‌ها بگذارند. هر چقدر از روشنایی بیشتری در یک فضا استفاده شود امنیت آن مکان بیشتر خواهد شد. به همین دلیل امروزه علاوه بر اطراف سازمان‌های دولتی و تجاری، ویلاهای شخصی و... در پارک‌ها نیز از چراغ‌های حیاطی و پارکی متنوعی با کیفیت بهره‌وری نور بالایی استفاده خواهند کرد.

پایه‌های چراغ حیاطی و پارکی

چراغ‌ها بر روی پایه‌هایی نصب هستند که در سطح زمین قرا می‌گیرند. چراغ‌های حیاطی اغلب از پایه‌های کوتاه تری استفاده خواهند شد، اما چراغ‌های پارکی به دلیل بزرگی محیط اطراف از پایه‌های بلند تر برای پخش روشنایی بیشتر استفاده می‌کنند. این پایه‌ها می‌توانند از جنس آلومینیوم، فلز، آهن و... باشند. استفاده از پایه‌ها در اندازه‌های متفاوت بستگی به نظر و علایق شما دارد که از چه اندازه‌هایی در حیاط‌های ویلایی و محیط اطراف خود استفاده خواهید کرد.