0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

میز آرایش

تنظیم جهت صعودی

   

3 آیتم

تنظیم جهت صعودی

   

3 آیتم


تأثیر میز آرایش در دکوراسیون اتاق خواب

امروزه یکی از اثاثیه ضروری منزل میز آرایش است که در اتاق خواب قرار می‌گیرد و برای خانم‌ها از مهم ترین اقلام منزل به شمار می‌رود؛ این میز هم به همراه سرویس خواب خریداری می‌شود که باید دارای استانداردهایی باشد.
مدل‌ها و انواع مختلفی در بازار موجود است که برحسب سلیقه و در نظر گرفتن شرایط اتاق خواب عروس خریداری می‌شود. میز آرایش دارای انواع مختلفی است که مواد سازنده‌ی آن یکی از موارد ایجاد کننده ی تفاوت در بین آن‌هاست.

میز آرایش چیست؟

میز آرایش در واقع همان میز توالت است که در واقع هر دو نام برای یک منظور به کار می‌روند. این بخش از سرویس خواب برای خانم‌ها از محبوب‌ترین بخش‌های منزل است که قادرند ساعت‌ها جلوی آن بنشینند و آرایش کنند.
امروزه در بعضی موارد در اتاق خواب قرار می‌گیرد ولی در اکثر موارد در حمام و سرویس بهداشتی قرار دارد. میزهای آرایش می‌تواند دارا یا فاقد کشو باشد که این کشوها دارای فضایی برای نگهداری مواد آرایشی و بهداشتی مثل لوازم آرایش و دستمال کاغذی وسایل بهداشتی زنانه و وسایلی مثل اتوی مو- سشوار و غیره است.

موارد استفاده میز آرایش

از تفاوت‌های میز آرایش و سایر اقلام منزل این است که در بیشتر موارد مورد استفاده‌ی بانوان محترم است و زیبایی و کاربردی بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین دارای آینه هم است که این ویژگی باعث می‌شود مورد استفاده ی سایر اعضای خانواده هم باشد. این میزها دارای سبک‌هایی اعم از سنتی و مدرن است.

نکات استفاده از میز آرایش

در بعضی موارد آینه‌ها ثابت نیست و امکان افتادن و شکستگی دارد و از نظر ایمنی دارای شرایط مناسبی نیستند ولی بعضی از مدل‌های آن به وسیله ی پیچ آینه روی میز مهر و موم شده است که باعث آسودگی خاطر مصرف کننده می‌شود و رعایت ایمنی در آن صورت گرفته است. به همراه یک میز آرایش یک صندلی هم قرار می‌گیرد که راحتی بیشتر مصرف کننده را فراهم می‌کند. اکثر خانم‌های جوان رنگ سفید را به خاطر زیبایی خاص برای میز آرایش به رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهند. میزهای آرایش کاربردهای فراوانی دارند که فقط منحصر به منزل نمی‌شوند و در سالن‌های آرایش بانوان و حتی آقایان به کار می‌رود البته شکل ظاهری آن شاید کمی نسبت به انواعی که دارای مصارف خانگی هستند متفاوت باشد.
همان‌طور که گفته شد این میز به نام میز توالت نیز خوانده می‌شود و می‌توانیم بگوییم که جایگاهش بدون شک در سرویس بهداشتی است اما به دلیل اینکه فضای خانه‌های امروزی کم است و افراد اختیار زیادی در قرار دادن وسایل منزل ندارند و سرویس بهداشتی‌شان هم حتماً فضای بسیار کمی دارد و نمی‌توانند آن را در سرویس بهداشتی‌شان قرار دهند و فضایی در اتاق خواب شان را برای آن در نظر می‌گیرند.

راهنمای خرید میز آرایش

در هنگام خرید میز آرایش باید به این نکته توجه کنیم که علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی و جنبه‌های ظاهری به کاربردی بودن آن توجه بکنیم و همچنین با توجه به محدود بودن فضای خانه‌ها باید در نظر بگیریم که چقدر از فضای خانه را اشغال می‌کند و خود میز هم باید فضای کافی برای قرار دادن لوازم آرایشی و بهداشتی را داشته باشد.
زمانی که افراد با کمبود فضا مواجه هستند توصیه می‌شود که از میزهای آرایشی که به شکل دراور هستند و برای دو کاربرد مجزا تهیه شده‌اند خریداری کنند که هم در صرف هزینه بسیار مقرون به صرفه است وهم اینکه فضای کمتری را اشغال می‌کنند و از نظر رعایت ایمنی هم بسیار تأیید شده هستند و آینه‌ای که روی دراور قرار می‌گیرد در معرض خطر شکستگی قرار ندارد.

به هنگام خرید میز آرایش به چه مواردی باید توجه کنیم؟

1. ظاهر
به هنگام خرید اولین نکته‌ی قابل توجه ظاهر آن است که رنگ و طرح آن اهمیت زیادی دارد و غالباً طرح و رنگ آن باید هماهنگ و یکسان با سرویس چوب خانه باشد و با توجه به اینکه در اکثر موارد در اتاق خواب قرار می‌گیرد باید با سرویس خواب هماهنگ باشد.
2. جنس
دومین نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود این است که از چه موادی ساخته شده و جنس چوب سازنده‌ی آن چیست و اینکه دارای کیفیت و مرغوبیت قابل قبول است یا خیر ... معمولاً سرویس چوب و همچنین میز آرایش از موادی مثل چوب ساخته می‌شود که البته انواع مختلفی دارد و در ساخت سرویس خواب و وسایل منزل استفاده می‌شود از قبیل ام دی اف، نئوپان و غیره
مواد دیگری که در ساخت آن به کار گرفته می‌شود عبارت‌اند از شیشه، فلز، سنگ مرمر و غیره.
3. اندازه
نکته‌ی دیگری که باید در نظر گرفته شود اندازه و سایز میز است که با در نظر گرفتن اندازه ی منزل باید خریداری شود و در مکانی مناسب قرار داده شود تا میز متناسب باشد و بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از اتاق دیده نشود.

انواع مدل میز آرایش

مدل میزهای آرایش از ساده تا پیچیده است که مدل‌های در ابتدا به شکل میز مطالعه به نظر می‌رسد اما به دلیل وجود آینه از میز مطالعه قابل شناسایی است.
اغلب در هنگام خرید خانم‌های جوان میزهای کلاسیک و مدرن را ترجیح می‌دهند و همین‌طور غالباً رنگ سفید را انتخاب می‌کنند.

کاربرد میز آرایش در خانه

اغلب از کشوهای میز برای قرار دادن لوازم آرایش استفاده می‌شود اما برای سهولت در استفاده می‌توان آن‌ها را جلوی آینه و روی میز چید تا دیگر نیاز به باز کردن کشوهای میز نباشد و ممکن است زمانی بخواهید با عجله از خانه بیرون بروید بنابراین می‌توانید وسایل ضروری خود را روی میز بچینید تا بتوانید به راحتی از آن‌ها استفاده بکنید.
علاوه بر وسایل آرایش صورت می‌توانید وسایل تزئین مو را برای سهولت در انجام این امر بر روی میز و در دسترس خود قرار دهید.
همچنین می‌توان برای استفاده ی بهینه‌ی کل اعضای خانواده وسایلی مثل ادکلن های شخصی را بر روی میز قرار داد. افراد فکر می‌کنند که میز آرایش فقط برای استفاده بانوان است در صورتی که آقایان هم می‌توانند از آن استفاده ی کافی را ببرند و می‌توانند وسایل بهداشتی خود مثل ریش تراش و غیره را در آن قرار دهند.

کاربرد میز آرایش در آرایشگاه‌ها

همان‌طور که گفته شد از این میزها در آرایشگاه‌های زنانه و مردانه استفاده می‌شود و در این موارد آرایشگران می‌توانند وسایل ضروری آرایش و پیرایش خود را جلوی آینه قرار بدهند که برای آن‌ها این میز بسیار کاربردی و کاملاً ضروری است و باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بیشترین نوعی از میزهای آرایشی که آن‌ها استفاده می‌کنند میزهای چوبی و فلزی هستند که دارای آینه چسبیده می‌باشند.

تأثیر میز آرایش در دکوراسیون

در صورت تمایل می‌توان میز کنسول را جایگزین میز آرایش بکنند که تفاوت آن شکیل تر بودن آن است.
خانم‌ها برای آماده شدن و آراسته کردن خود زمان زیادی را صرف می‌کنند و مسلماً این کار را جلوی آینه و میز آرایششان انجام می‌دهند پس باید با انتخابی درست راحتی را برای خود به ارمغان بیاورند.
بعضی از مدل‌های میز توالت در واقع کمد هستند که در بعضی از آن‌ها آینه به در کمد چسبیده و به صورت در کشویی باز می‌شود و در بعضی هم فقط آینه از بغل به کمد یا دراور چسبیده ولی در هر صورت کاربرد این میز به هر شکلی که باشد یکسان است.

میز آرایش به خاطر اهمیتی که دارد باید به گونه ای باشد که بتواند تمام نیازها و خواسته‌های بانوان زیبا را برطرف کند و بنابراین علاوه بر ظاهر مناسب باید شرایط منحصربه‌فردی را ایجاد کند تا بانوان بتوانند تمام فعالیت‌های مربوط به آرایش و پیرایش خود را به راحتی انجام بدهند و وسایل مورد نیاز خود را دم دست داشته باشند و از تلف کردن وقت برای یکجا جمع کردن وسایل آرایشی، پیرایشی و بهداشتی جلوگیری می‌شود.

نکاتی دیگر برای خرید میز آرایش

در انتخاب میز آرایش باید این نکته را در نظر بگیریم که باید با سایر وسایل منزل هارمونی داشته باشد. بعضی از میزها فاقد کشو هستند اما داشتن کشو هم می‌تواند یک مزیت باشد چرا که می‌تواند وسایل و اقلام ریز زیادی را در خود جا دهد که برای بانوان بسیار کاربردی و حائز اهمیت است.
این مزایا باعث می‌شود که دیگر دغدغه‌ی گم شدن اقلام و وسایل خود را نداشته باشیم و به دلیل استقبال بانوان امروزه میزهایی ساخته می‌شوند که هم فضایی برای نگهداری لباس‌ها و وسایل بزرگ‌تر دارند و هم می‌توان از امکانات آرایشی آن استفاده کرد و علاوه بر این میز آرایش باعث می‌شود نظم و تمیزی منحصربه‌فردی به وجود بیاید.
• در انتخاب میز مناسب باید سایز و ابعاد وسایل منزل در نظر گرفته شود و همینظور باید در محل مناسب قرار داده شوند مثلاً باید مکانی انتخاب شود که روشنایی کافی را داشته باشد و حتی قرار گرفتن میز در کنار پنجره هم به دلیلنور کافی توصیه می‌شود

• برای ایجاد فضای آرامش بخش بهتر است از بین رنگ‌های ملایم انتخاب شود. میزهای با رنگ‌های کلاسیک و طرح چوب در بین مشتریان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.
• بعضی از میزهای آرایش دارای صندلی هستند و بعضی از آن‌ها فاقد صندلی هستند اگر فضای کمی برای قرار دادن میز دارید بهتر است میزی خریداری کنید که صندلی آن در زیر میز جای بگیرد و قطعاً فضای کمی را اشغال می‌کنند.
• میزهای آرایش باید به گونه ای باشد که وقتی جلوی آینه و روی صندلی می‌نشینید پاهایتان به راحتی در زیر میز قرار بگیرد.
• آینه‌ی میز هم باید استاندارد باشد و نباید صورت شما را چاق و تپل و کشیده نشان دهد و برای ایجاد نور کافی بهتراست که در دو طرف میز چراغ نصب شود که باعث می‌شود که نور کافی ایجاد شود که جزئیات صورت شما را به نمایش درمی‌آورد.
• برای زیباتر شدن دکوراسیون منزل می‌توان میز آرایشی را تهیه کرد که دارای آینه هندسی و به اشکال مختلف باشد که زیبایی منحصربه‌فردی به منزل شما می‌دهد حتی می‌توان برای میز آرایش صندلی‌های شیک و راحتی را انتخاب کرد که در این صورت هم باعث زیباتر شدن منزل خود شده‌ایم و هم نیاز ضروری خود را برطرف کرده‌ایم.
• از دیگر مدل‌های میز که فضای کمتری را می‌گیرد میزهایی هستند که آینه تاشو دارند و حتی می‌توان از آن‌ها به عنوان میز مطالعه و کار هم استفاده کرد.
مدل‌های گفته شده سبک‌های مدرن و جدید هستند اما بسیاری از افراد ممکن است به دنبال مدل‌ها و طرح‌های قدیمی و سنتی باشند که این در مدل‌ها هم آینه به شکل متصل و جدا قرار می‌گیرد اما در بیشتر موارد این آینه‌ها فضای زیادی را می‌گیرند که برای همه خانه‌ها مناسب نیست و حتی کمی هم سنگین هستند اما آن‌ها هم زیبایی منحصربه‌فردی دارند.
در نهایت اینکه باید در خرید میز آرایش مناسب موارد زیادی را در نظر بگیریم که زیبایی فقط یک بخش آن است.