0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

تسمه هیدرولیک

تنظیم جهت صعودی

   

3 آیتم

تنظیم جهت صعودی

   

3 آیتم


تسمه هیدرولیک چیست؟

با سیستم فرمان هیدرولیک خودرو آشنایی دارید؟ آیا از قطعات و اجزای سیستم هیدورلیک خودرو اطلاع دارید؟ تسمه هیدورلیک چیست؟
نیاورون قصد دارد تا در این مقاله شما را با سیستم هیدرولیک فرمان خودرو آشنا سازد و مشکلات و چالش هایی که در دراز مدت با آن رو به رو خواهید شد را معرفی نماید.
تسمه هیدرولیک فرمان خودرو، یکی از اجزای مهم به کار رفته در فرمان خودروهای هیدرولیکی است. تسمه هیدرولیک در حقیقت نیروی دورانی موتور را به راحتی به پمپ هیدرولیک منتقل می سازد. دور از واقعیت نیست اگر اذعان کنیم که سیستم هیدرولیک فرمان، یک نیروی کمکی برای نرم تر و بهتر چرخاندن و فرمان پذیری راحت تر فرمان خودروی شما است.
در ادامه بیش تر در مورد تسمه هیدرولیک و نقش روغن هیدرولیک در این سیستم صحبت خواهیم کرد.
توجه داشته باشید که تسمه هیدورلیک نیز همانند سایر قطعات و لوازم موجود در خودرو دارای عمر مفید است، در استفاده های طولانی مدت و در دراز مدت مستهلک شده و جهت وارد نیاوردن آسیب به بخش های مرتبط، نیاز به تعویض آن در هنگام خرابی یا پارگی وجود دارد.

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده فرمان هیدرولیک

فرمان هیدرولیک خودروهای امروزی، از کنار هم قرار گرفتن قطعات و اجزای مختلفی شکل گرفته است و عملکرد دقیق همه این اجزا منجر به نرم بودن فرمان و آسایش شما د رهنگام رانندگی می شود. چنان چه هر کدام از این اجزا، چه کوچک و چه بزرگ با مشکل رو به رو شوند و عملکرد سابق خود را نداشته باشند، در هنگام فرمان دادن و فرمان پذیری خودرو ضعف عملکرد سیستم هیدورلیک خودرو کامل محسوس و آشکار خواهد شد، رانندگی در این وضعیت شما را کلافه خواهد کرد و این جا درست زمانی است که شما نیاز دارید تا سیستم هیدرولیک فرمان خودروی خود را بازبینی نمایید.
از قطعات و اجزای تشکیل دهنده سیستم فرمان هیدرولیک خودرو می توان به صورت خلاصه وار و تیتر وار به مخرن و روغن هیدورلیک، تسمه هیدرولیک، جک هیدرولیک، لوله ها و شلنگ های رفت و برگشت و پمپ هیدرولیک اشاره کرد.

آشنایی با ایرادات رایج سیستم فرمان هیدرولیک

در این قسمت از مقاله، نیاورون قصد دارد تا شما را به مشکلات و ایرادات رایج و متداولی که برای سیستم هیدرولیک خودرو پیش می آید آشنا سازد. یکی از مشکلاتی که منشا آن را می توان گرفتاری ها و مشغله های روز مره دانست، فراموشی زمان دقیق و منظم چک، بازبینی و یا تعویض روغن هیدرولیک است.
اگر شما روغن هیدورلیک فاسد شده خودرو را تعویض نکنید، با توجه به این که دیگر آن روغن ویژگی ها و خواص خود را از دست داده است، عملکرد مطلوب گذشته را نخواهد داشت و پمپ هیدرولیک خودروی شما را با صدمات و لطمات زیادی رو به رو خواهد ساخت.
شاید برایتان جالب و کمی تعجب آور باشد که بدانید حتی استفاده از رینگ و لاستیک های به اصطلاح اسپرت و غیر استاندارد که در بازار خودرویی به وفور یافت می شود، به راحتی می تواند سیستم هیدرولیک فرمان خودروی شما را به چالش بکشد و به آن آسیب های جدی وارد آورد.
همچنین حتما عنایت داشته باشید که اگر ایرادی در عملکرد سیستم هیدرولیک مشاهده کردید و مکانیک دستور به تعویض قطعه داد، از مرغوبیت و اصالت کالا اطمینان حاصل فرمایید، به عنوان مثال اگر تسمه هیدرولیک خودرو شما پاره شود یا با ترک خوردگی رو به رو شود و نیاز به تعویض آن باشد، حتما از منابع معتبر اقدام به تهیه تسمه هیدرولیک فرمایید تا هرگز از قطعات تقلبی و نامرغوب در خودروی خود استفاده نکرده باشید و با این کار دور هزینه های اضافی را خط بکشید.
شما در وب سایت نیاورون قادر خواهید بود تا مدل های گوناگون تسمه هیدورلیک با کیفیت و مرغوب را بررسی کرده و با اطمینان خاطر خریداری نمایید.

بازبینی و چک کردن مخزن هیدرولیک

توصیه نیاورون به شما این است که همواره در زمان های منظم و به صورت دوره ای، سطح روغن موجود در مخزن روغن هیدورلیک خودروی خود را چک و بازبینی فرمایید. چنان چه سطح روغن از مقدار مشخص و استاندارد آن کم تر بود، و این روند ادامه دار شد، یقین کنید که سیستم هیدرولیک فرمان خودرو شما با نشتی همراه است و بلافاصله جهت رفع عیب به تعمیرگاه مجاز مراجعه فرمایید.
اگر خودرو شما با افت سطح روغن هیدرولیک رو به رو شود نخستین اتفاقی که می افتد سفت شدن و سخت شدن فرمان خودروی شماست. شما دیگر به نرمی و آسانی قبل نمی توانید فرمان خودرو خود را به چپ و راست بچرخانید. البته شایان ذکر است که این مشکل محدود به همین جای کار نخواهد شد و با ادامه این وضعیت، پمپ هیدورلیک خودرو شما به همراه قطعات دیگری نظیر چرخ دنده های به کار رفته در سیستم هیدرولیک خودرو و پنیون با آسیب های شدیدی رو به رو می شوند و هزینه های تعمیراتی زیادی را بر دوش شما متحمل خواهند شد.

چه زمانی سیستم هیدورلیک فرمان خودرو ایراد پیدا می کند؟

سیستم هیدرولیک فرمان خودرو نیز همانند سایر اجزای دیگر، در استفاده طولانی مدت مستهلک شده و نقص هایی از خود نشان می دهد، همچنین نحوه نگهداری شما و تلاش شما در حفظ خودرو نیز بر افزایش یا کاهش عمر مفید این سیستم تاثیر گذار خواهد بود.
توجه داشته باشید که اگر هر کدام از اجزا و قطعات سیستم هیدرولیک فرمان دچار روغن ریزی شود، سطح روغن در مخزن مخصوص روغن هیدرولیک کاهش یابد همان طور که در چندین سطر بالایی نیز به آن اشاره شد خودروی شما دچار نشتی در سیستم هیدرولیک فرمان شده است.
علاوه بر مورد بالا، یکی از شایع ترین حالت های خرابی در سیستم هیدرولیک فرمان، ایجاد سر و صدای نامعتارفی است که در هنگام چرخاندن فرمان خودرو آن هم به صورت درجا، به گوش می رسد. شایان ذکر است که این صدای تولید شده با صدای برخورد و تماس لاستیک ها با سطح زمین متفاوت است. چنان چه این صدا به گوش رسید، حتما خودرو را به تعمیرگاه مجاز برده و مورد پیش آمده را با تعمیرکار مطرح نمایید.

به گوش رسیدن صدای نا متعارف از زیر کاپوت

اگر از خودرو شما در هنگام سکون و درجا کار کردن، هم زمان با چرخاندن فرمان آن به جهت های راست و چپ، صدای نا متعارفی مانند سوت کشیدن یا یک جیغ ممتد به گوش می رسد، احتمال وجود اشکال در 2 قسمت به چشم می خورد.
شک اول بر روی تسمه هیدرولیک خودرو شما خواهد بود، شما می توانید از تعمیرکار متخصص بخواهید تسمه هیدرولیک را مورد بازبینی دقیق قرار دهد، پارگی یا ترک بر روی سطح آن را چک نماید و اگر مستهلک شده است آن را با نمونه با کیفیت تعویض نماید. شایان ذکر است که گاهی ممکن است تسمه هیدرولیک نیاز به رگلاژ داشته باشد، شل باشد یا از سایز مناسبی برخوردار نباشد.
شک دوم بر روی فولی تسمه است که ممکن است فولی تسمه سوار بر میل لنگ خودرو دچار نقص شده باشد که می توانید از تعمیرکار درخواست نمایید این قسمت را نیز مورد بازبینی قرار دهد و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل نماید.

آیا فرا رسیدن زمان تعویض تسمه هیدرولیک همراه با نشانه هایی خواهد بود؟

به طور کل اگر عملکرد فرمان خودروی شما، مشابه گذشنه نبود و در زمان چرخش فرمان، سفت بودن، کندی و تنبلی در فرمان را مشاهده کردید، حتما تسمه هیدرولیک و سطح روغن هیدرولیک خودروی خود را مورد بازبینی قرار دهید.

خرید تسمه هیدرولیک

با توجه به این که متاسفانه در بازار خودرویی کشور به دلیل سخت بودن تامین قطعات و لوازم، قطعات بی کیفیت و تقلبی آن هم با قیمت های گزاف و هنگفت ارائه می شود. اگر شما اطلاعات کافی از محصول مورد نظر خود نداشته باشید و آن را از فروشگاه معتبر و مطمئنی خریداری نکنید، احتمال به دام افتادن شما در دام متقلبان و فروشندگان اجناس تقلبی زیاد است.
در نیاورون سعی شده است تا با نیازسنجی از مالکان خودروهای موجود در کشورمان، اقدام به تهیه لوازم خودرویی مورد نیاز با بهترین کیفیت موجود صورت گیرد. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی نیاورون، علاوه بر مشاهده مدل های موجود تسمه هیدرولیک برای خودروی مورد نظر خود، از اطلاعات مربوط به ساخت و خدمات پس از فروش و گارانتی آن نیز کسب اطلاع نمایید و خرید اینترنتی امن و آسانی را تجربه نمایید.
در انتها شایان ذکر است که تسمه هیدرولیک مربوط به مدل خودروهای تولید داخل کشور موجود است و مشکلی بابت تامین قطعات وجود ندارد.