0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

چمن مصنوعی

هر آنچه درباره چمن مصنوعی باید بدانیم...

چمن مصنوعی

یک سطح ساخته شده از الیاف مصنوعی، مشابه چمن طبیعی بوده که تولید آن مانند فرش می‌باشد و دارای بکینگ یا کفی محکم است که نخ‌های چمن مصنوعی توسط دستگاه بافته میشود. چمن‌مصنوعی مزایای بسیاری به نسبت چمن طبیعی دارد، نیاز نداشتن به نیروی انسانی جهت نگهداری و رسیدگی، صرفه جویی در وقت، حذف محصولات کنترل علف هرز، حذف آفت کش‌ ها و کودهای شیمیایی، عدم نیاز به پیرایش چمن و تجهیزات چمن زنی، عدم نیاز به آبیاری و صرفه جویی در مصرف آب از جمله مزایای استفاده از چمن مصنوعی می‌باشد.
چمن‌مصنوعی بهترین جایگزین برای چمن طبیعی می‌باشد که ابتدا در ورزشگاه‌ها مورد استفاده قرار گرفت. به دلیل سرپوشیده بودن برخی ورزشگاه‌ها و گنبدی شکل بودن آن‌ها مشکل دریافت نور خورشید به میزان کافی که برای سالم ماندن چمن طبیعی ضروری است و مشکلات آبیاری و نگهداری و دوام پایین چمن طبیعی، منجر شد تا این محصول مورد توجه واقع شود. با گذشت زمان استفاده از چمن مصنوعی در ایالتهای خشک غربی ایالت متحده، فراتر از میادین ورزش به سمت محوطه سازی مسکونی و تجاری حرکت کرد و امروزه با افزایش تولید با تنوع بالا این محصول جای خود را عرصه ورزش مانند گلف، تنیس، هاکی، فوتبال، بیسبال باز کرده است و همچنین در عرصه دکوراسیون داخلی و خارجی بسیار فراگیر شده است.

چمن مصنوعی فوتبالی
قیمت چمن مصنوعی

 

چمن مصنوعی

ویژگی‌های چمن‌مصنوعی

همان طور که گفته شد چمن‌مصنوعی دارای مزایا و ویژگی های بسیاری به نسبت چمن طبیعی است که منجر به افزایش استفاده از آن شده است. از ویژگی های چمن‌مصنوعی میتوان به مقاومت چمن مصنوعی در برابر گرما و سرما، حفظ رنگ در برابر نور خورشید ،دوام و عمر بالا، بهداشتی بودن ( مناسب کودکان )،‌خوداطفا بودن و آسیب نزدن به طبیعت، قابل شستشو و نظافت اشاره کرد. از مهم ترین این ویژگی ها نداشتن تغییر رنگ در برابر اشعه uv بوده که موجب شده تا چمن مصنوعی مناسب فضای باز باشد. چمن‌مصنوعی توسط سوراخ‌هایی که روی بکینگ تعبیه شده است آب را عبور داده و وارد راه‌آب می‌کند و این امر مانع آب جمع شدگی و پوسیدگی چمن‌مصنوعی می‌شود. تنوع بافت، ارتفاع، تراکم، ظاهر و در نتیجه قیمت چمن‌مصنوعی از ویژگی این محصول است ادامه مطلب ...

چمن مصنوعی مقاوم در مقابل خورشد

مقاومت در برابر اشعه uv

یکی از مهم ترین ویژگی های چمن مصنوعی مقاومت آن در برابر اشعه مضر خورشید می باشد که موجب شده تا این محصول جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی باشد و برای استفاده در فضای باز مناسب باشد. چمن مصنوعی در فضای باز مانند حیاط، تراس، روف استفاده می شود و ساعت های زیادی در طول روز در معرض تابش نور خورشید قرار دارد و اشعه های مضر خورشید نباید موجب تغییر رنگ چمن مصنوعی شوند. در نتیجه الیاف چمن مصنوعی طبق استانداردهای جهانی تولید شده ضد uv هستند. چمن مصنوعی رنگ خود را در طول عمر خود حفظ خواهد کرد و میزان تغییر رنگ آن تا حداکثر 3 درصد خواهد بود که این تغییر در حدی کم بوده که به چشم نخواهد آمد. معمولا شرکت وارد کننده و یا تولید کننده، محصول چمن مصنوعی را از لحاظ مقاومت در برابر اشعه uv و حفظ رنگ گارانتی میکند که از 12 ماه تا 36 ماه این گارانتی متغییر می باشد.
گارانتی چمن مصنوعی

گارانتی چمن مصنوعی

دوام و عمر بالای چمن مصنوعی به نسبت چمن طبیعی موجب شده تا این محصول علاوه بر نیاز نداشتن به هزینه گزاف نگهداری و کاشت، سال ها به همان شکل و ظاهر روز اول، زیبایی خود را حفظ کرده و دوام بالایی خواهد داشت. چمن مصنوعی باید از طرف تولید کننده و یا فروشنده گارانتی داشته و موارد مهم در گارانتی این محصول شامل رنگ پریدگی در برابر اشعه uv یا همان اشعه مضر نور خورشید، پارگی غیر عمدی و پوسیدگی است. چمن مصنوعی به دلیل عبور آب توسط سوراخ هایی در کفی یا همان بکینگ، آب را در خود نگه نداشته و در نتیجه باعث پوسیدگی چمن نخواهد شد. لازم به ذکر است در صورت مناسب نبودن زیرسازی و آب جمع شدگی زیر چمن مصنوعی، در دراز مدت منجر به پوسیدگی خواهد شد بنابراین قبل از نصب چمن مصنوعی انجام زیرسازی و ترمیم موضوع است که باید جدی گرفته شود.
شستشو چمن مصنوعی

قابل شستشو بودن

مهم ترین دغدغه برای خریداران چمن مصنوعی موضوع نظافت آن می باشد شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که چگونه باید چمن مصنوعی را نظافت کرد و یا اینکه می شود بوسیله آب آن راشست؟ یکی از برتری های چمن مصنوعی به چمن طبیعی عدم نیاز به صرف وقت و هزینه برای نگهداری است در نتیجه مراقبت خاصی برای چمن مصنوعی نیاز نیست ولیکن وقتی چمن مصنوعی در فضایی که آشغال و گردو غبار بیشتری وجود دارد قرار میگیرد هم برای تمییز ماندن و زیبا شدن و هم به جهت اینکه سوراخ هایی که روی بکینگ برای عبور آب تعبیه شده است توسط آشغال مسدود نشود باید هنگام کثیف شدن، نظافت انجام شود تا چمن مصنوعی قادر به عبور آب بوده و جمع شدگی آب و در نهایت پوسیدگی چمن مصنوعی را منجر نشود. نظافت چمن مصنوعی با جارو برقی به راحتی انجام شده و میتوان آن را با آب شستشو داد.

مزایای چمن مصنوعی

در برخی مناطق کشور به دلیل آب و هوای گرم وخشک رویش چمن طبیعی سخت و یا غیر ممکن می باشد، همچنین چمن طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری بسیاری دارد که منجر به صرف وقت و هزینه خواهد شد در صورتیکه چمن مصنوعی نیاز به آبیاری، پیرایش و کوتاه کردن، کاشت، آفت کش ها و حذف علف های هرز ندارد. چمن مصنوعی دوام و عمر بالایی دارد و ظاهر خود را در همه فصول و با گذشت زمان حفظ خواهد کرد. تنوع بالای چمن مصنوعی از نظر ظاهر، تراکم، ارتفاع، بافت موجب شده تا مطابق هر سلیقه و کاربرد چمن مصنوعی موجود باشد. گل آلود نشدن چمن مصنوعی هنگام بارش باران نیز از دیگر مزایای چمن مصنوعی است. بهداشتی بودن( مناسب کودکان) یکی از سوالات و نگرانی های مهم این است که آیا چمن مصنوعی مناسب کودکان و اطفال می باشد یا خیر. الیاف چمن مصنوعی کاملا بهداشتی بوده و برای کودکان هیچ ضرری نخواهد داشت در نتیجه می توان در مهدکودک ها و یا اتاق بازی کودکان و یا مدارس از چمن مصنوعی استفاده کرد. در صورت تماس بدن کودکان با چمن مصنوعی بهتر است از ارتفاع بلندترچمن مصنوعی که پر تراکم تر و نرمتر باشد وحالت ضربه گیری داشته باشد استفاده کرد. بر خلاف چمن طبیعی احتمال اینکه تارهای چمن مصنوعی توسط کوک کنده شوند و کودک آن را در دهان خود قرار دهد وجود نخواهد داشت. همچنین هنگام زمین خوردن از آسیب های احتمالی می کاهد.
چمن مصنوعی مناسب سگ

دوست حیوانات

امروزه با گسترش نگهداری از حیوانات خانگی حتی در آپارتمان ها و ممنوع بودن گرداندن حیوانات خانگی تمایل به ایجاد محیطی سرسبز برای زیر حیوانات خانگی در منازل و یا مراکز نگهداری از حیوانات مورد توجه قرار گرفته است.که چمن مصنوعی بهترین گزینه برای زیر حیوانات خانگی می باشد زیرا به راحتی نظافت می شود و قابل شستشو است. می توان بوسیله چمن مصنوعی در حیاط و یا تراس محیطی برای حیوانات ایجاد کرد. البته بهتر است برای این منظوربهتر است از چمن مصنوعی بلندتر استفاده شود تا نرمی بیشتری داشته باشد.
نظافت چمن مصنوعی

نظافت چمن مصنوعی

به دلیل استفاده از چمن مصنوعی در فضای باز و یا محیط هایی مانند رستوران، که در معرض کثیفی بیشتر و ریخته شدن آشغال قرار دارند موضوع نظافت بسیار حائز اهمیت است. چمن مصنوعی به راحتی توسط جارو دستی و یا جارو برقی قابل نظافت است و از جمله ویژگی های چمن مصنوعی قابل شستشو بودن این محصول می باشد. ولی اگر موضوع نظافت برای شما بسیار اهمیت دارد باید از خریداری چمن مصنوعی با ارتفاع خیلی بلند خودداری کنید. هر چه تراکم چمن مصنوعی بیشتر و ارتفاع آن کمتر باشد بهتر است در اینصورت آشغال روی چمن قرار میگیرد و در بین تارهای چمن نفوذ نخواهد کرد و به راحتی نیز نظافت خواهد شد.
نصب چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی

برای ثابت شدن چمن منصوعی روی سطح زمین نیاز هست تا آن را نصب کنیم. بستر مناسب جهت نصب چمن مصنوعی سطوح سخت و صاف همچون بتن و سیمان میباشد، البته نصب بر روی موزاییک و سرامیک و آسفالت، ایزوگام هم امکان پذیر است. نصب چمن مصنوعی توسط چسب مخصوص چمن مصنوعی انجام می‌گیرد که برای نصب تزیینی از چسب تک جزیی و برای چمن‌مصنوعی فوتبالی از چسب دوجزیی استفاده می‌شود. نصب توسط نصاب چمن مصنوعی انجام میشود که کادر فنی نیاورون از نصابان حرفه ای برخوردار میباشد و اصلا لازم نیست نگران این موضوع باشید. در صورتی که در شهرستان هستید و دسترسی شما به فروشگاه نیاورون مقدور نمیباشد، میتوانید از نصاب موکت برای کار خود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر نصب چمن مصنوعی رو مطالعه کنید.

پرفروشترین های چمن مصنوعی